Fantastik Edebiyat

Başlatan ümitkr, 15 Temmuz, 2011, 12:01:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Güzel tanıtım itkiledi. İlknokta'da 2 kitap set %50 indirimli listeme ekliyorum.

kalidor

Alıntı yapılan: hanac - 04 Kasım, 2015, 10:28:34
Çok güzel bir tanıtım olmuş kalidor adminim. Emeğine sağlık.

Ben de şu aralar "Silo" adlı bilimkurgu kitabını okuyorum ve çok çok iyi gidiyor.

Sizden özenerek aynı şekilde ayrıntılı bir tanıtım yapmayı düşünüyorum.

Teşekkürler @Hasan abi :) Silo Almuric'i yayınladığı için ayriyeten büyük sempatim olan Monokl'dan çıkmıştı sanırım. Devamı da gelecek herhalde.

Bu arada yapılan kitap, film ve dizi tanıtımlarıyla forumun o ana konu başlığı da bayağı doldu maşallah.

@Doğa Abi Sessizliğin Müziği beklentilerimi karşılamadı. Açıkçası bir orijin öyküsü bekliyordum ama öykü boyunca çatlak bir kızcağızın 6 gün boyunca eşyalarını dehlizlerde bir oradan bir oraya taşımasını, yerleştirmesini ve elini, yüzünü, ayağını yıkayıp durulamasını okudum :D Haa eşyaların ruhuna vakıf olması, onlara karşı gösterdiği nezaket ve koyduğu kurallar neticesinde hareket etmesi vs ilginç tabii. Bir de 3. gündeki o tek kelimelik cümle beni etkiledi. Spoiler olmasın okuduktan sonra konuşuruz. Zaten kitabın son 4-5 sayfasında Rothfuss öyküyle ilgili endişesini açık yüreklilikle anlatmış.
Crom! Ölüleri Say...

alan ford

Fatih kitapta da Auri'yi çok sevmiştim ben. Ama açık söyleyeyim ben de bir orijin öyküsü zannediyordum. Neyse hafta sonuna kadar elimdekileri bitirir hafta sonu başlarım. Sonra konuşuruz.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

HacıGeraltEmmi

Ben de aldım ama okumadım henüz. Yalnız kitaptaki desenlere baktım biraz. Çok güzeller

battlehammer

kitabı okuyup patrick hayranı olduktan sonra, biraz da rpglere ilginiz varsa youtube'dan acquisitions incorporated Dnd celebrity meta gamelerini de izleyin. Çok eğlencelidir.

lampard

Seride çokça bahsi geçen Tenekeci Tanner şarkısı :)

https://www.youtube.com/watch?v=B_Jbzl2Vkv8

dean

İki sene önce Tüyap'tan almıştım ilk cildi. Ama daha okuyamadım. Zaten ben nedense saçma sapan bi' şekilde kitap okuyamaz oldum. 2014'e kadar ayda 5-6 hacimli kitap okuyan ben, neredeyse iki senedir kitap yüzü görmedim.

kedidiro

Klavyene sağlık fatih bey. Gayet doyurucu bir tanıtım yazısı olmuş. Okuduğum dönem watsapta belirtmiştim. İlk kitabın özellikle müzikle ilgili bölümlerini çok sevdim. O bölümlerde ve denna ile olan iliskisinde kitap gücünü hissettiriyor. Ancak fantastik edebiyatta ursula teyze veya tolkien çıtayı o kadar yükseğe koyuyor ki en azından benim okuduğum ilk kitabın fantastik dünyası bunların yanında sönük kalıyor. Tavsiye eder miyim; evet... Ama fantastikten çok müzikle aşkla ve büyümekle ilgili bir kitap olarak

kalidor

Evet Selami Hocam haklısınız. Zaten o sebeple 21. yy olarak belirttim. Geçen yüzyıldaki fantastik eserlerle karşılaştırma yapacak birikimim de yok zaten.
Crom! Ölüleri Say...

pikofarad

Bu güzel inceleme için teşekkür ederim. Ben de bu serinin ve Patrick Rothfuss abimizin sıkı bir hayranıyım. Her ne kadar kendisine 3. kitabı bir türlü bitirmediği için son derece kızsam da yine de kendisini seviyorum. :) Kitabı okuyalı o kadar uzun zaman oldu ki muhtemelen 3. kitap çıktığında seriyi en baştan okuyup 3. kitaba öyle başlayacağım.

Kitap sizin de dediğiniz gibi kalınlığıyla göz korkutsa da, bir anda bitmesiyle de adeta göz yaşartıyor. :)

Yeni, özgün fantastik dünya ve sağlam, farklı, gizemli karakterleriyle bu seri gerçekten okunmayı hak ediyor.

Son olarak Patrick Abimize bir sözle yazıma son vermek istiyorum. Patrick Rothfuss abim, şu 3. kitabı bitir be adam!!! :)

Nightrain

Askere gitmeden önce ilk kitabın yarısına gelmiştim fakat n'oldu ne bitti hatırlamıyorum bile. Baştan başlamam lazım fakat kitap çok kalın. 2.kitap daha kalın. :-\
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

emre ozdamarlar

Dun basladim, ilk 100 sayfayi okudum.

Gideri var, ama kitabin bu kadar unlu olmasini saglayan faktör nedir tam cözemedim henuz. Neyse, Kvothe'nin cocukluguna taniklik ediyoruz simdilik, ilerde olaylar gelisir isalla.

pizagor

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 07 Aralık, 2015, 11:44:55
Dun basladim, ilk 100 sayfayi okudum.

Gideri var, ama kitabin bu kadar unlu olmasini saglayan faktör nedir tam cözemedim henuz. Neyse, Kvothe'nin cocukluguna taniklik ediyoruz simdilik, ilerde olaylar gelisir isalla.

İlk kitabı bitirirken de aynı şekilde hissedeceksin Emre :)

Bakalım aradığımı ikinci kitapta bulabilecek miyim!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

emre ozdamarlar

Abi okumayayim o zaman?
Ugrastirmayin beni 2000 sayfa kitapla, kötuyse kötu deyin :)

pizagor

Kötü değil ortalama, sadece abartıldığını düşünüyorum. Harry Potter okurken de aynı şey olmuştu, bundan çok daha iyilerini okudum, bu niye böylesi bir ün kazanmış acaba diye diye ikinci kitabın ortalarında bırakmıştım. Harry Potter'a göre daha yetişkin bir tarzı var ama yedi kitap olsa okumazdım. Üç kitap olmasının hatrına devam ediyorum. Esas beğenenlerin görüşlerini almak lazım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...