All-New X-Men / Uncanny X-Men & Guardians of the Galaxy Okuma Sırası

Başlatan hanac, 17 Temmuz, 2020, 08:09:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

1. All-New X-Men 1 : Geçmişteki X-Men
    2. All-New X-Men 2 : Geri Dönmek Yok
    3. All-New X-Men 3 : Boyu Aşan İşler
    4. Guardians of the Galaxy 1 : Kozmik Avengers
    5. Uncanny X-Men 1 : Devrim
    6. Uncanny X-Men 2 : Bozuk
    7. Guardians of the Galaxy 2 : Angela
    8. X-Men : Atom Savaşı
    9. All-New X-Men 4 : Bambaşka
  10. Uncanny X-Men 3 : İyi, Kötü, Inhuman
  11. Guardians of The Galaxy / All-New X-Men : Jean Grey'in Mahkemesi
  12. Guardians of the Galaxy 3 : Guardians Dağıldı
  13. All-New X-Men 5 : Eksi Bir
  14. Uncanny X-Men 4 : S.H.I.E.L.D 'a Karşı
  15. Guardians of the Galaxy 4 : İlk Günah / Aynanın İçinden
  16. All-New X-Men 6 : Büyük Macera / Utopialılar
  17. Uncanny X-Men 5 : Omega Mutant
  18. Guardians of the Galaxy & X-Men : Kara Girdap
  19. Uncanny X-Men 6 : Hikayeler Kuşağı

ferzan

Bu listede Uncanny X-Men 'in de olması gerekiyor, çünkü All-New X-Men ile paralel ilerliyorlar. Yukarıda kendi rafımdaki sıralamayı paylaştım, aşağıya da liste olarak temize geçeyim, yanlış varsa düzeltilsin. Ben kafama göre yapmadım, referans aldığım rehber görseller ve listeler oldu ama daha iyi bilenler bir sağlamasını yaparsa iyi olur.

--------------------------------

1. All-New X-Men 1 : Geçmişteki X-Men
    2. All-New X-Men 2 : Geri Dönmek Yok
    3. All-New X-Men 3 : Boyu Aşan İşler
    4. Guardians of the Galaxy 1 : Kozmik Avengers
    5. Uncanny X-Men 1 : Devrim
    6. Uncanny X-Men 2 : Bozuk
    7. Guardians of the Galaxy 2 : Angela
    8. X-Men : Atom Savaşı
    9. All-New X-Men 4 : Bambaşka
  10. Uncanny X-Men 3 : İyi, Kötü, Inhuman
  11. Guardians of The Galaxy / All-New X-Men : Jean Grey'in Mahkemesi
  12. Guardians of the Galaxy 3 : Guardians Dağıldı
  13. All-New X-Men 5 : Eksi Bir
  14. Uncanny X-Men 4 : S.H.I.E.L.D 'a Karşı
  15. Guardians of the Galaxy 4 : İlk Günah / Aynanın İçinden
  16. All-New X-Men 6 : Büyük Macera / Utopialılar
  17. Uncanny X-Men 5 : Omega Mutant
  18. Guardians of the Galaxy & X-Men : Kara Girdap
  19. Uncanny X-Men 6 : Hikayeler Kuşağı

--------------------------------

Diyeceksiniz ki nereden çıktı Uncanny X-Men serisi ile Atom Savaşı cildi? Diyeceğim ki zaten All-New ile Uncanny serisi paralel ilerlediği için, Atom Savaşı cildinde her iki serinin devam sayıları yer alıyor, yani iki seri bu ciltte kesişiyor. Ben başlangıçta sadece Uncanny X-Men / All-New X-Men olarak diziyordum ama Kara Girdap cildinde Guardians of the Galaxy serisinin de dahil olacağını geç de olsa idrak ettim. Aslında bu liste, All-New X-Men / Uncanny X-Men / Guardians of the Galaxy okuma listesi olacak.

Bir de X 'in Ölümü ve Inhumans vs X-Men ciltleri var. Bunları aslında bu listenin sonuna da dahil edebiliriz ama ben All-New, All-Different Avengers okuma listesine dahil ettim yine araştırmalarım sonucu. O listede de Uncanny Avengers, All-New All-Different Avengers, Champions, Avengers Zincirsiz, Uncanny Inhumans serileri ile aralardaki Açmaz, İç Savaş II, Avengers & Champions, X 'in Ölümü, Inhumans vs X-Men, Gizli İmparatorluk, Mutant İmha Silahları, Teslim Olmak Yok ciltleri yer alıyor. Aşağıda foto olarak o sırayı da paylaşıyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki X-Men ve Guardians of the Galaxy okuma listesi başlığında All-New All Different Avengers okuma listesi fotoğrafının ne işi var? Ben de diyeceğim ki kısmen aynı, kısmen de ardışık dönemde oldukları için. En baştaki X-Men listesinin sonuna X'in Ölümü ve Inhumans vs X-Men ciltlerini ekleyebilirdik ama o ciltlere gelene kadar All-New All-Different Avengers döneminde tüm paralel seriler ve event ciltlerde olup bitenleri bilmek isteyenlerimiz çıkarsa diye dipnot düşeyim dedim. Çünkü X'in Ölümü ve Inhumans vs X-Men ciltleri, All-New All Different okuma listesinde yer alıyor. En azından benim yaptığım okuma listesinde diyeyim. Yine Gerekli Şeyler 'in arka kapak arkası rehber sıralamaları ve internet araştırmalarım dolayısıyla bu sonuca varmıştım.

İkinci foto kafa karıştırmasın, zaten All-New All-Different dönemi için okuma lisetesi hazırlandığında bu görseldeki sırayı yazıya da döküp sırf X'in Ölümü cildi hatırına All-New X-Men ve Guardians of the Galaxy okuma listesinin linkini de paylaşırız. Şimdilik bu başlık için bu iletimde en üstteki liste ve foto baz alınsa yeterlidir.

Not: Bir de Guardians of the Galaxy Team Up fasikülü var tek sayılık. Onu nereye dahil ederiz ya da bağımsız mı kabul ederiz bilemiyorum. Zira ben bu listeleri yapıp ciltleri dizdim ama tamamını okumak henüz nasip olmadı.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ferzan

Başlığın ismi,  All-New X-Men / Uncanny X-Men & Guardians of the Galaxy Okuma Sırası olarak güncellenmiştir. Yine başlığın ilk mesajındaki liste de ikinci mesajdaki liste göz önüne alınarak güncellenip en başta yerini almıştır. Bu serileri bütüncül ele almak isteyen dostlar yukarıdaki listeden faydalanabilir.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Guardians Team-Up bildiğim kadarıyla ilk 2 sayıdan oluşuyor. 3. sayı da Kara Girdap'ta yer alıyor. Dolayısıyla Guardians Team-Up, Kara Girdap'tan önce okunabilir.