Yalnız Kurt ve Yavrusu - Marmara Çizgi (28 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Ekim, 2011, 22:34:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lancelot88

Mrtekin

They drew first blood...

kalidor

Fuarda Marmara'dan şahsi beklentilerim SSOC-17, Conan the Kimmerian (renkli) 3. cilt -Free Companions-, Yürüyen Ölüler-23, Yalnız Kurt ve Yavrusu-17
Crom! Ölüleri Say...

memospinoz

İntikamcı ronin Ogami Itto ve küçük oğlu Daigoro'nun efsanevi yolculuğu, bu baş döndürücü ciltte devam ediyor! Yakuza lideri olan bir kadın ve adamları, Yalnız Kurt ve Yavrusu'nu Edo'ya kaçak olarak sokmaya çalışırlar ama bazen gönül ilişkileri, yer altı dünyasına sokulmamalıdır. Bazı şeyler, sadece kanla çözülebilir. Bu arada, Yagyu klanı da bu suikastçinin peşinden gitmeye devam ediyordu ve Japonya'nın en azılı ödül avcılarını, inanamayacakları bir ödül vaadiyle çağırmışlardı-ama ava giden avlanır diye bir laf vardır. Servete konma hayali masum köylüleri bile baştan çıkartmışken, Yalnız Kurt, etrafındaki herhangi bir insana güvenebilecek miydi? Ve Daigoro ateşler içinde ölümle pençeleşirken, Yalnız Kurt ve Yavrusu, bu kış fırtınasını sağ salim atlatabilecekler miydi? Görünüşe göre bu adamı durdurmak mümkün değil ve bu adamı seçtiği acımasız yoldan çıkartabilecek olan tek şey, oğluna olan sevgisi.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 320
Etiket Fiyatı: 24 TL

hennessy

16.cildi bitirdim. 17 cildi okuyorum bu kadar kaliteli bir yayın ile bizleri buluşturan Marmara çizgi ve İlke kardeşime sonsuz teşekkürlerimi tekrar iletmek isterim.

Çizgilerine doyamadığım bir senaryo. Nasıl Conan çizimleri ile beni etkiliyor ise Lone Wolf'ta aynı etkiyi bende bırakıyor.

Kesinlikle çizgi roman okurlarının arşivlerinde olması gereken güzel bir hikaye. İşte keşke tüm senaryolar böyle olsa.

Dediğim gibi yürümeyen ölüler bile tıkanırken usta her kitapta beni büyülemeye devam ediyor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

17.cilt bitti. Bugüne kadar okuduğum en iyi cilt diyebilirim. Yalnız Kurt ve oğlunun ölüsüne ve dirisine yakalanmak için 5.000.altın ödül veriliyor.

Görsel çizimler ile beni bu diyardan alıp götürdü harika bir cilt bitti.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

17. Cilt tek kelime ile mükemmeldi.

Yagyü; Lone Wolf ve Yavrusu için "ölü ya da diri" 5000 Ryo karşılığı altını önerince; güzergahtaki herkes deliye dönüyor. Artık LW&C'un işi çok çok daha zor ve hayatta kalabilmek için tabiri caizse "katliam" yapmak zorunda.

"Dişlerin İradesi" adlı öykü bu tür esaslı bir katliamı içeriyor. Öykünün özelliği; sözkonusu hayat memat meselesinde eski öğrencilerinden birini öldürmek zorunda kalan Ogami'nin, seri boyunca ilk defa, hüngür hüngür ağlamasına tanık olmamız...

"Ölümün İçindeki Yaşam" adlı öykü ise beni çok etkiledi. Öyküde, hastalanan Daigoro'nun basit bir isteğini yerine getirmek için, ölümü göze alan Ogami'nin, doğa ve zaman ile olan destansı mücadelesine tanık oluyoruz..."Baba" olmanın ne demek olduğu daha iyi anlatılamaz sanırım. Şahane.

Geriye 10 albüm kaldı. Marmara Çizgi'den hızlanmasını rica ediyor ve bizi yeni albümlerle en az 3 ayda 1 veya daha sık buluşturmalarını temenni ediyor ve bu doğrultuda; LW&C konusunda 2017 planlamalarını merak ediyoruz.

They drew first blood...

Mrtekin

Ve bir de 2. manga olarak 2017'de, "Oldboy"'u çakmasını. :)
They drew first blood...

nicholaihel

Alıntı yapılan: Mrtekin - 04 Aralık, 2016, 02:04:36

Geriye 10 albüm kaldı. Marmara Çizgi'den hızlanmasını rica ediyor ve bizi yeni albümlerle en az 3 ayda 1 veya daha sık buluşturmalarını temenni ediyor ve bu doğrultuda; LW&C konusunda 2017 planlamalarını merak ediyoruz.

Düzensiz yayın periyodu yüzünden ben okumayı bırakmak zorunda kaldım mesela. Bir ara makas çok açılmıştı. Bitsin baştan saracağım.

Tuco Ramirez

Toplam 28 albüm olduğuna göre 10 değil 11 albüm kalmış. Birde yeni 3 sayısı yayınlanan devam edip etmediğini bilmediğim "new" serisi var...

hanac

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 04 Aralık, 2016, 10:34:01
Toplam 28 albüm olduğuna göre 10 değil 11 albüm kalmış. Birde yeni 3 sayısı yayınlanan devam edip etmediğini bilmediğim "new" serisi var...

bkz.  http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7431.0.html

Mrtekin

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 04 Aralık, 2016, 10:34:01

Aynen, 17'yi okuyup 18 gibi düşünmüşüm o an. Geriye 11 albüm kaldı.

New serisi yayınlanmaya devam ediyor. En son Eylül 2016 da; 10. Albüm çıkmış.

http://comicvine.gamespot.com/new-lone-wolf-cub/4050-74719/

Bir de post akaloptik dünyada geçen Lone Wolf 2100 serisi var. Bu bitti.

http://comicvine.gamespot.com/lone-wolf-2100/4050-32692/

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,10582.0.html

Marmara; umarım bunları da yayınlar da tam külliyata sahip oluruz. Hatta serinin bittiği yerden "New" e başlamaları mükemmel olur...
They drew first blood...

Hayal Kahvem

Karamba Altın Madalyon :)

Yalnız Kurt ve Yavrusu'na bayıldım ben... Bayıldım.
Eksiklerim var. Lakin seriyi tamamlıyorum. Çok şükür.  :D

Hayal Kahvem

Alıntı YapYalnız Kurt ve Yavrusu kitaplığım. Bu kılıcın daha hızlı uzaması lazım. :)

Draga'nın kılıç kitaplığının görüntüsünü buraya alıntılamayı beceremedim.
Lakin, ben de isterim o kılıçtan abi. Nerden alabilirim?  ???