MARTIN MYSTERE & NATHAN NEVER

Başlatan altay1944, 03 Kasım, 2011, 21:40:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Arkadaşlar 1001 yayınevinin çıkardığı ilk sayı olan gelecek mahkumunu aldım ardından başka yerin sırrı çıktı onuda aldım ama şu anda kapağı kırmızı bir ortak sayı daha görünüyor ikmalde...bu sayı ilk sayının yeni kapaklı bir baskısı mı yoksa farklı bir kitap mı?Bilenler yanıtlarsa sevinirim.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

kalidor

İlk sayının 2. baskısı. Yenisiyle beraber kırmızı ciltli yapmışlar ve sırtına numara vermişler. Simetri hastaları aynı sayıyı hediye edip yeni baskıyı alsınlar diye 2.'yi 1'e uydurmak yerine tersini yapmışlar.
Crom! Ölüleri Say...

V

"İstemem,eksik olsun.."

altay1944

kalidor ve judasa açıklayıcı bilgi için teşekkür ederim.Aynı sayıyı ikinci kez alma zahmetinden kurtardınız .o bütçeyi başka bir sayı için kullanacağım.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

BAHADIR

Alıntı yapılan: kalidor - 03 Kasım, 2011, 21:47:01
İlk sayının 2. baskısı. Yenisiyle beraber kırmızı ciltli yapmışlar ve sırtına numara vermişler. Simetri hastaları aynı sayıyı hediye edip yeni baskıyı alsınlar diye 2.'yi 1'e uydurmak yerine tersini yapmışlar.

İkinci sayıyı değil ama İkinci baskıyı geçenlerde bende gördüm...Sadece şunu öğrenmek istiyorum.İlk baskı ile 2. sayı arasında boy farkı var mı? Yoksa sadece kapak ve renk tarzını mı aynı yapmışlar...Eğer boy farkı varsa gerçekten kötü...

drfuhrer

''simetri hastaları''...harika bir tabir ;)tebrikler java

kalidor

Alıntı Yapİkinci sayıyı değil ama İkinci baskıyı geçenlerde bende gördüm...Sadece şunu öğrenmek istiyorum.İlk baskı ile 2. sayı arasında boy farkı var mı? Yoksa sadece kapak ve renk tarzını mı aynı yapmışlar...Eğer boy farkı varsa gerçekten kötü...

Boyut farkı yok. Sadece kapak rengi değişmiş ve sırt numarası gelmiş. NN&MM 2'de tashihi formumuzun eski üyelerinden Lami Tiryaki yapmış. Ayrıca  editoryal bir yazısı da var.
Crom! Ölüleri Say...

drfuhrer

bu arada java diye yazmışım;pardon.kalidor kullanmış ''simetri hastaları''lafını...yaratıcı olmuş :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: drfuhrer - 04 Kasım, 2011, 09:22:31
bu arada java diye yazmışım;pardon.kalidor kullanmış ''simetri hastaları''lafını...yaratıcı olmuş :)

Bana  bu kadar alıştığına sevindim. :)Ben söylemedim ama söylemiş kadar oldum..... ;D ;D ;D

aa

Bu deyimi bende çok tuttum. Umarım yayınevi bu zaafiyeti olan arkadaşlara 1 cildi tekrar satmak için bunu yapmamıştır.
Esse Gesse Hayranı...

pizagor

Martin - Nathan 2. ortak macerası olan 'Başka Yer'in Sırrı'nı okudunuz mu arkadaşlar? Bana fazlasıyla karışık geldi, birinci birliktelikteki okuma keyfini alamadım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Dün aldım fakat okuma fırsatım olmadı. Bayramda okuyacağım büyük ihtimal. Çeviri nasıl bu arada?
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Dikkat!!!
Aşağıda yazılanlar okuma zevkininizi bozacak ipuçları içermektedir!!!

Çeviri güzel ancak dikkatli okuma gerektiriyor. Tam çözüldü olay derken aslında öyle değilmiş oyununa başvuruyor yazar. Bunu yaptıkça da karışıyor hikaye bana kalırsa...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

haysat

İşte çıkan sayıların kapakları.
Bence ilk baskının kapağı güzelmiş, kırmızı kapağı boğmuş insanın gözünü yoruyor.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

rumar80

Bu tek renk üstüne kahramanın olduğu kapak 1001 romanın tercihi ama ben de orjinal bir kapağı görmeyi isterdim.