Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Alıntı yapılan: köstebek - 05 Nisan, 2017, 18:10:11
JBC'den beklentimiz doyuma ulaşmış galiba, işi kadınlara ve kitaplara vurduk. :) Aslında güzel geyik dönüyor, ama Jedmau'dan da katkı bekliyoruz, boşuna adamın sayfasını işgal etmiş olmayalım.

Bu arada kadınlar iyidir hoştur da, hakkaten kitap yığınlarına karşı yaklaşımları epey sert oluyor.

Farkında mısınız: Batman'ın mağarasında bile hiç kitaplık görünmüyor, bırakın kitaplığı, iki tane raf bile gördüğümü hatırlamıyorum

Mağaza ile uğraşıyorum :) Hoş görün

pearl jam

Bir de sürekli kitap alıp bunları yerleştirecek raf kitaplık vb. şeyleri almayan tipler vardır ki işte kadınların en nefret ettiği adam türü bunlardır.   :D

köstebek

Raf, kitaplık aldık, daha da alacaz ama daha fazla rafı vesaireyi evde koyacak yerimiz yok ki. Net alan kısıtlamasıyla baş başa kalmış haldeyim. Mecburiyetten artık koli sistemine geçtim. Mahallenin bakkalından boş bira kolilerini alıp (bence kitap için gayet uygun boyutta hazırlamışlar) içlerini kitapla doldurup evin muhtelif yerlerine gizleme sistemine geçtim. Mesela Zagor KM'ler, 4, 5 bira kolisi tuttu. Üstlerine etiketi yapıştır kaldır bir yere.

afu

Alıntı yapılan: köstebek - 06 Nisan, 2017, 16:22:03
Raf, kitaplık aldık, daha da alacaz ama daha fazla rafı vesaireyi evde koyacak yerimiz yok ki. Net alan kısıtlamasıyla baş başa kalmış haldeyim. Mecburiyetten artık koli sistemine geçtim. Mahallenin bakkalından boş bira kolilerini alıp (bence kitap için gayet uygun boyutta hazırlamışlar) içlerini kitapla doldurup evin muhtelif yerlerine gizleme sistemine geçtim. Mesela Zagor KM'ler, 4, 5 bira kolisi tuttu. Üstlerine etiketi yapıştır kaldır bir yere.

Hangi bira? bir kaç kasa da ben alim, ramazan gelmeden  ;D  ;D  ;D

nicholaihel

Aslında şimdi aklıma geldi... Acaba açılışa Lee Bermejo ne bileyim Greg Capullo falan çağırılsa gelmezler miydi :)) Çok mu uçuyorum acaba? Bu adamlar paraya mı gelir yoksa idealist muhabbete mi, bir deneyen olsa ne olurdu acaba? :) Bu açılış geçti ama Jedmau Bey'e yakışırdı. Sorumu ilhamı Jedbang'den alıp genelleştirmiş olayım.

hennessy

Greg Capullo'ya gerek yok Ertan reis var bize yeter yeter ki mutlu olsun yeter ki dükkanı olsun YETER Kİ BATMAN YAYIMLASIN.......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

nicholaihel

Alıntı yapılan: hennessy - 06 Nisan, 2017, 22:15:47
Greg Capullo'ya gerek yok Ertan reis var bize yeter yeter ki mutlu olsun yeter ki dükkanı olsun YETER Kİ BATMAN YAYIMLASIN.......

Yahu bunlar güzel şeyler tabi :) Kadayıf varken kaymak da sorsak ayıp etmiş olmayız herhalde :) Ertan Beyin geçmiş comic con'lardaki fotoğraflarından gaza geliyoruz zaten :P

hennessy

Ertan reis yarın İlyas geliyor unutmaz isen onada yazdım bir tane bana yollarmıısn süper kapak ya...........

Not: Kapak gelmez ise ugh :)

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

xmenac

Beşinci cildin böyle bir kapağı olduğunu bilmiyordum, öğrenmiş oldum. :)

memospinoz

27. sayının Combo Pack varyant kapağını kullanmışlar.

Daha önce de sadece kendilerine özel -dükkanlarda satılmayan- kapak yapmışlardı.

Barmen Minik

hayırlı olsuna gittik şahane kapakla döndük  :D sohbet muhabbet derken yeni dünya 2 yi almayı unutmuşum heyecandan. site açılışındaki siparişlerimize kalsın o da . güzel mekan tekrardan hayırlı olsun

darbove

varyant kapakların koleksiyon yapacak ankarada olmayan okuyucudan mahrum bırakılması kötü olmuş zaten kampı kurmuşlardır 5dk durmaz orda 15 cilt :D artık piyasaya düşmesse varyant kapaklar ilerde alınık ilanı açılır gibi onun dışında özel kapaklarda ayrıca üzdü
Alıntı yapılan: memospinoz - 07 Nisan, 2017, 01:10:31
27. sayının Combo Pack varyant kapağını kullanmışlar.

Daha önce de sadece kendilerine özel -dükkanlarda satılmayan- kapak yapmışlardı.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

memospinoz

Alıntı yapılan: darbove - 09 Nisan, 2017, 23:46:40
varyant kapakların koleksiyon yapacak ankarada olmayan okuyucudan mahrum bırakılması kötü olmuş zaten kampı kurmuşlardır 5dk durmaz orda 15 cilt :D artık piyasaya düşmesse varyant kapaklar ilerde alınık ilanı açılır gibi onun dışında özel kapaklarda ayrıca üzdü

Hiç önemli değil. Fasikül olsalar neyse de cilt olunca bir de orijinal dilinde olmayınca o kadar da değerli değil, çok özel de değil.
JBC özelinde değil genel olarak söylüyorum. Arkabahçe, Gerekli ve az da olsa Marmara da yaptı bunu. Arkabahçe son günlerde çok sık yapıyor özellikle. İlk başlarda bir koleksiyoner olarak büyük bir iştahla hepsini almaya çalışsam da sonradan vazgeçtim. Hele dükkanlarda satılmayanlar için hiç üzülmeye değmez. O kadar çok cilt çıkıyor ki hepsini alma lüksümüz yok artık. Hele ki farklı kapakla çıkan ciltleri. Sonuç olarak içerik aynı. Sert kapak olarak çıkanlar hariç tabii. Onlar her halükarda alınır. :)
Ha, ben orijinal fasiküllerde özellikle DC Rebirth serilerinde hoşuma giden varyant kapakları da alıyorum ama o farklı bir durum. Türkçe ciltlerde isteyen istediğini alır, farklılık olması güzel. Lakin hepsini almak gereksiz kaçıyor bu çizgi roman bolluğunda. -BENCE-  ;D

Jedmau

Biz varyant kapak yapmıyoruz , sadece kendimize özel >:( 25 er tane farklı kapak basıyoruz , elimizde aon kalanları açılışa özel dağıtalım istedik , etiket fiyatından bile satılmadı %30 indirim vardı :)

25 adetle varyant kapak olmaz , ha bu ileride mağaza özel kapak olmayacağı anlamına gelmiyor . Nicki i tam yazamadığım memos arkadaşımıIn dediği gibi çok önemli değil sadece bizim için önemli. Ha bu arada güzel fikir verdi sanırım bundan böyle dükkana özel hc basarız , sanırım yani  ;D  :) :)

darbove

Şöyle diyeyim ben bir yerden sonra güncele ulaşınca ciltlerde vs. varyant ve hc versiyonlarını yavaş yavaş eklemeyi düşünüyorum.Birde sallıyorum x yayınevini çok seviyorum tüm ürünleri bende olsun zaten ayda 3 yayın çıkarıyorlar güncele gelirim artan parayı hc ve varyant versiyonları için ayırırım.Bunun kaynağı belki de koleksiyona verdiğim değerden veya koleksiyon bakış açımdan kaynaklanıyor.İnsan hiç bir zaman tatmin olmaz hep daha fazlasını ister.İlk başladığımda diyordum ki gerekli şeyler mangalarını güncelliyim yeter sonra akılçeleni güncelliyim yeter sarı listeyi güncelliyim yeter siyah liste vs vs diye diye doyumsuz biri oldum çıktım :D 450 barajını geçtim çizgi romanda.Şuan mesela bu dükkanda satılan ciltleri görmeden önce diyordum ki jbcde tek beni zorlicak yayınları öldüren şaka hc,noel hc,klon savaşları cilt 1 ve alilenin ölümü şömizli versiyon şimdi bunlara 3 varyantta eklendi ya etiket fiyatından yada satıcının biçtiği fiyata razı gelicez oda satarsa yani :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.