Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Beni biraz olsun endiselendiren tek sey, bu yogunlukta Ertan Bey'in cok basarili olarak yuruttugu reklam ve pazarlama islerine geregi gibi yetisememesidir.

Ama Ertan bey, gerekli tedbirleri almistir.

Jbc nin bu atagini tebrik eder, tum Turk
cizgi roman dostlari adina guzelliklere vesile olmasini dilerim.
They drew first blood...

Jedmau

Alıntı yapılan: Neco - 16 Ekim, 2014, 17:59:38
Abi öncelikle şu ana kadar yayınladıklarınız için çok teşekkür ederim ve büyük destekçiniz olduğumu belirtmek isterim. Benim kişisel fikrim yeni kahramanların telifini almamanız yönünde halihazırda Batman, Deadpool, Hellboy, Star Wars, Umbrella Academy ve American Vampire'ın telif hakları elinizde. Sizinde dediğiniz gibi kaliteli fakat çok geniş olmayan bir kadronuz var. Ve gösterdiğiniz takvimde sadece DC yayınları vardı. Diğerlerini de hesaba katarsak tahmini olarak ayda en az 3 kitap çıkarmanız gerekecek. Elinizdeki kadroyla (asla niteliksiz bir kadro demiyorum şu ana kadar çıkan yayınlarda en kaliteli çizgiromanlar size ait fakat sayıca az çalışan var) bunlar yetiştirebilinir mi ondan şüpheliyken yeni telifler almanızı doğru bulmuyorum. Önce elinizdeki çizgiromanları bir periyoda oturtmanızı bunu yaptıktan sonra yeni yayınlara yönelmenizi öneririm. Umarım sözlerimi kırıcı almazsınız.

Saygılarımla. .

Merhaba,

Sondan başlayalım :) Kırıcı mı ? Asla , sizin her türlü olumlu ve olumsuz yorumunuzun bizler için çok değerli olduğunu söylemek isterim. Kaldı ki yazdığınız herşey zaten benimde inandığım ve katıldığım şeyler.

Evet çok büyük bi yayın evi değiliz , daha önce defalarca yazdım , içime sinmeyen bir yayını basmak asla istemiyorum. Gerekirse 2 ay son okuma yaparız ama o yayın basılmaz. İnşallah ileriki zamanlarda kadromuz genişleyecek ve daha rahatlayacağız.

Örnek vermek gerekirse 4 çevirmenimizin yanına 2 yeni çevirmen ile çalışıyoruz , bunlardan birini sanırım kimse tanımıyor , hanım hanımcık muhteşem türkçesi olan bir bayan. Kendisi şuan Amerikan Vampiri çevirisi ile meşgul , kendisine bunun dışında 2 adet farklı yayında verdik. Hem hızlı hem düzgün yapıyor. Türkçeye ve İngilizceye beraber hakim birisi. İşlerimizi hızlandıracağına inanıyorum.

Grafiker konusunda hali hazırda 2 arkasdaşımız ile çalışıyoruz , bir 3. gelecek yakında o zamanda rahatlarız.

3 Editörümüz var , bunlardan biri redaktör , biri baş editör diğeri ise çeviri editörü. Bu kısımda genişleme zor gözüküyor , ama sanırım yakında halledeceğiz. Bu kısım rahatlarsa herşey rahatlar.

Daha önce bana çok soran oldu , Green Lantern vs basın diye. Bu serileri bende basmak isterim ama girersek zamanında yetişemeyeceğini biliyorum , o yüzden dediğiniz gibi bekliyoruz. Yapamayacağımız bir işe kalkışmak mantıksız olup elimizdekinide batırır. O yüzden şu an rahatız , İnşallah 2016da bir gelişme kaydedebiliriz.

Yukarıdaki liste dışında elimizde bolca Deadpool var. Hellboy var bunlar fazlası ile yetiyor. Batman için bile aklımda en az 25 kitap daha vardı , hepsini 2016ya aktardım bu sene sıkışmayalım diye. Kaldıki yuarıda yazdım belki ocakta bir ara verebiliriz kitap stoklamak için.

Kaliteden ödün vermeyeceğiz , içiniz rahat olsun.

Sevgiler
Ertan

Jedmau

Alıntı yapılan: cmkrbn - 16 Ekim, 2014, 19:43:13
Abi benim sorum şu; Batman 2, Dedektif 2 ve Hellboy Ekim ayı bitmeden yetişecek mi? Ona göre cebe bir ayar çekelim :) :)

Sanırım Evet , artık döndüm ve daha rahatım. Ay sonuna yetişmelerini umuyorum.

Jedmau

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 16 Ekim, 2014, 19:57:53
Beni biraz olsun endiselendiren tek sey, bu yogunlukta Ertan Bey'in cok basarili olarak yuruttugu reklam ve pazarlama islerine geregi gibi yetisememesidir.

Ama Ertan bey, gerekli tedbirleri almistir.

Jbc nin bu atagini tebrik eder, tum Turk
cizgi roman dostlari adina guzelliklere vesile olmasini dilerim.

Merak etmeyin , elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz :)

Jedmau

Barry

Abi benim Hellboy konusunda anlayamadığım şu: Hellboy'da ithakinin bastıklarını da basacak mısınız ? Yoksa oradan mı devam edeceksiniz ? Hellboy konusunda affınıza sığınıyorum biraz cahilim de :D :)

Chuck

Doyurucu cevap için teşekkür ederim aklımda hiç soru işareti kalmadı :) Editör meselesinide çözdükten sonra fırtına gibi eseceksiniz inşallah :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Jedmau

Alıntı yapılan: Barry - 17 Ekim, 2014, 16:50:10
Abi benim Hellboy konusunda anlayamadığım şu: Hellboy'da ithakinin bastıklarını da basacak mısınız ? Yoksa oradan mı devam edeceksiniz ? Hellboy konusunda affınıza sığınıyorum biraz cahilim de :D :)

Estafurullah

Hb 3adet tek sayılık macera yayınlayacagız

İthaki ile alakamız olmayack :) şimdilik

Harun Ça

Alıntı yapılan: Jedmau - 17 Ekim, 2014, 21:01:21
Estafurullah

Hb 3adet tek sayılık macera yayınlayacagız

İthaki ile alakamız olmayack :) şimdilik

Hadi yaa one-shotlardan ziyade ben 7. ciltten devamını bekliyordum üzüldüm :(

grmnt

Ben hellboy 7 bekliyorum. BPRD bekliyorum.

Ben burdayım sevgili yayınevim sen nerdesin acaba?

Jedmau

Selam ,

Arkadaşlar şuan için başka bir yayınevinin yarım kaldığı bir seriye devam etme gücümüz yok. Eski Sayılar ne alemde , stoklar ne durumda bilmiyoruz.

Şimdilik bunları basacağız , sonrasına bakarız :)

Sevgiler

Harun Ça

Alıntı yapılan: Jedmau - 18 Ekim, 2014, 00:19:53
Selam ,

Arkadaşlar şuan için başka bir yayınevinin yarım kaldığı bir seriye devam etme gücümüz yok. Eski Sayılar ne alemde , stoklar ne durumda bilmiyoruz.

Şimdilik bunları basacağız , sonrasına bakarız :)

Sevgiler

Eski sayılar çoğu kişide vardır zamanında güzel indirimlerle set halinde satıldı. Şuan tek tek olarakta kolaylıkla bulunuyor. Tek sayılardan sonra bu serinin devamını şiddetle istiyoruz.

Chuck

Jbc'nin Facebook'ta takvimini açıklamasıyla taraftarlar çılgına döndü :D :D :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Jedmau

Alıntı yapılan: Neco - 18 Ekim, 2014, 19:06:54
Jbc'nin Facebook'ta takvimini açıklamasıyla taraftarlar çılgına döndü :D :D :D

Ahahah :) 40 küsür de özel mesaj geldi :) telefonun şarjı bitti cevap yazmaktan :)

tommikser

Facebok u olmayanlar içün bu takvimi buraya da alalım bizde çıldıralım