Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aybakh

Green Lantern basarsanız dehşet olur. Eğer basarsınız da satış rakamları düşük olursa bi 50 tane satın alırım. :)

doktor1881

Alıntı yapılan: aybakh - 26 Kasım, 2014, 13:41:14
Green Lantern basarsanız dehşet olur. Eğer basarsınız da satış rakamları düşük olursa bi 50 tane satın alırım. :)
sayın yetkililer burdan ve diğer forumlardan abonelik başlatırsanız anladığım kadarıyla serilerde rahatlıkla 600 e ulaşırsınız bu da elinizi rahatlatır

haziran00

Geceyarısı Sirkini henüz okuyamamış olsamda hemen edimdim, baskı kalitesi, cilt kapağı herşeyi kusursuz, sadece canımı sıkan 25.00 lira olmasıydı evet bu kaliteye değer ama en azından ciltten feragat edilirse daha ekonomik olarak elde edebiliriz diye düşünüyorum.

Jedmau

56 sayfalık bir çizgi Romanı yumuşak kapak ile basmak istemedik , fiyat arttı ama kitaplıkta güzel dursun istedik :)

Jedmau

Alıntı yapılan: doktor1881 - 26 Kasım, 2014, 13:48:46
sayın yetkililer burdan ve diğer forumlardan abonelik başlatırsanız anladığım kadarıyla serilerde rahatlıkla 600 e ulaşırsınız bu da elinizi rahatlatır

Bizim rahatımız 1300 :)

doktor1881

Alıntı yapılan: Jedmau - 27 Kasım, 2014, 11:44:54

Bizim rahatımız 1300 :)
haklısınız 600 buradan diğerlerini internet siteleri-kitapevleri ve DR den tamamlanınca 2000 olur

Mrtekin

They drew first blood...

sawyer456

Bu ay çıkmadan Noel bekliyoruz.Gelir mi Ertan abi?

Jedmau

Aralık'ta , yani Salı günü Noel Baskıya giriyor

Ailenin ölümü çevirisi bekliyorum , geldiği gibi onu Baskıya girceğiz

Dark knight returns çevirisinin Yarısı tamamlandı , kalanı bekliyoruz

Barmen Minik

Alıntı yapılan: Jedmau - 27 Kasım, 2014, 22:57:00
Aralık'ta , yani Salı günü Noel Baskıya giriyor

Ailenin ölümü çevirisi bekliyorum , geldiği gibi onu Baskıya girceğiz

Dark knight returns çevirisinin Yarısı tamamlandı , kalanı bekliyoruz

gece yarısı sirkinin kalitesi sonrası HC larınızı daha bi hevesle beklemeye başladık sağolun :)

tdkr içinse hiç acele etmeyin zaten genel olarak buna çok dikkat ettiğinizi biliyor özeninizin farkındayız ama tdkr gibi henüz türkçesi olmayan ve büyük ihtimalle batmane başlaması için etrafımızdaki insanlara vereceğimiz tavsiye edeceğimiz bir kitabın çevirisi-replikleri türkçe hali ile bile insanların alıntı yapabileceği vuruculukta olmalı. şu ana kadarki en büyük beklenti ile beklediğim kitabınız. örnek vermek gerekirse watchmen türkçeye kazandırıldı ve iyi bir çeviri var denilebilir ama eserin hak ettiği yeterlilikte olup olmadığı tartışılır. o yüzden tek bir çevirmenden ziyade pek çok kişinin hafif hafif üstünden geçtiği bir sistemle yaparsanız belki daha güzel olur. kusura bakmayın emin ellerde eser aslında ama insan düşünüyor işte :)

Jedmau

Merhaba ,

Zaten bizim Yayınların biraz uzun süremesinin nedeni bu :)

Çevirmenden sonra Çeviri editörü , editör ve 5-6 kişi okuma yapıyor.

Sevgiler
Ertan

Mrtekin

Ertan bey,

Bize güzel bir yeni yıl hediyesi verdiniz, teşekkür ederiz.

Bi de dikkat ettim, eskiden tarihler ciddi kayardı, yakında, çok yakındayı çok kullanırdınız.

Şimdi sapmalar birkaç güne düştü. Maşallah, sistem oturdu artık.
They drew first blood...

Ongun

Jedmau

Alıntı yapılan: Mrtekin - 21 Aralık, 2014, 12:20:11
Ertan bey,

Bize güzel bir yeni yıl hediyesi verdiniz, teşekkür ederiz.

Bi de dikkat ettim, eskiden tarihler ciddi kayardı, yakında, çok yakındayı çok kullanırdınız.

Şimdi sapmalar birkaç güne düştü. Maşallah, sistem oturdu artık.

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Her zaman söylediğim gibi , her nekadar dışarıdan tersi gözüksede çok büyük bir yayınevi değiliz. Daha önce kaç kişilik bir ekip olduğumuzu , çalışma şartlarını vs paylaşmıştım.

Elimizden geldiği kadar yetişmeye çalışıyoruz. Ama yine hep dediğim gibi , önemli olan çıkan yayının içimize sinmesi.

Kısa bir örnek vereyim.Batman : Noel çevirisi 6 ay önce falan elimize ulaştı. İlke inanılmaz bir iş çıkartıp muhteşem bir çeviriye el attı. Ön okumları yapmaya başladık , bu sırada grafik işlerine koşuşturmaya çalıştık. Sağolsun Yiğit Sakmar font konusunda işimizi hızlandırdı. Neyse son okumalar yapılırken , İlke ve Banu yayına olan saygı ve ilgilerinden dolayı ufak tefek iyileştirmeler yapmaya başladılar. onlar yaparken ben ve 6 kişi daha son okumayı 10 kere falan okuyorduk. Son hali hazırlandı ve hepimizin onayını aldıktan sonra basıma girdi.

şu an bu şekilde uğraştığımız 7 kitap daha var , son halleri hazırlanıyor. Ama dediğim gibi geç basılsın tam içimize sinsin. Sonuçta bizler hızlanacağız ama hızlı çıkartmak için bazı şeylerden vazgeçmek istemiyoruz.

sevgiler

Jedmau