Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esmile

Merhabalar,

Öncelikle JBC yayıncılığı tebrik ederim,gecmişten bu yana sıkı bir DC Comics takipcisiyimdir.
Hatta işim gereği bazen yurtdışına çıktığım zamanlarda, ilk uğradığım mağazalar genelde Forbidden Planet olur.
JBC Yayıncılık Batman'ın telif haklarını alması ve çeviri anlamında ise gerçekten cok başarılı olmaları beni çok mutlu etti. Birkez daha başarınızdan dolayı kutlarım. Turkiye'yi geçtim bence Avrupa'da bile bu kadar kaliteli DC Comics yayınları çıkaran local bir yayın evi olduğunu sanmıyorum.

Aslında yukarıdaki mesaja istinaden bu mesajı yazmak istedim. Gerçekten The Dark Knight Returns ve Knightfall hikayelerini HardCover basarsanız,çizgi roman takip eden etmeyen herkesin bence kutuphanesine koymak isteyeceği arşivlik kitaplar olur.

Son olarak ufakta bir sıkıntıdan bahsetmek isterim; Sanırım ya Matbaa'da ya da Dağıtım'da çizgiromanlar çok yıpranıyor. Bunu belirtmek isterim. Ben başta tesaduf olarak düşünüyordum ama internetden almak yerine mağazalara gittiğimde de bunu farkettim. En az 2-3 kitapta ya ezilme ya ucunda soyulma veya çizikler yer alıyordu. Nacizane bu bilgiyi sizlere iletşmiş olayım dedim.

Teşekkürler..

kalidor

Özellikle D&R'larda geniş sayıda denilebilecek ve güncel çizgiromanlar olmasına rağmen sanırım reyon görevlillerinin çizgiromandan hiç anlamadıklarından veya pek önem vermediklerinden olsa gerek raflarda bir kargaşa, tıkıştırma ve mizah ve çocuk kitaplarıyla alt alta üst üste durması gibi problemler neticesinde güzelim çizgiromanların yıprandığını görüyoruz. Aynı çizgiromanları Kadıköy'den veya internet sitelerinden en az %20 indirimli aldığım için D&R veya başka kitapevlerinden çizgiroman da almıyorum bu arada.
Crom! Ölüleri Say...

Nightrain

Aynen. D&R'daki raflar rezalet. Zaten D&R gibi yerlerden çizgi roman alınmaz. Her zaman üst fiyattan satarlar. Mesela Öldüren şaka mağazada 32 TL, internette 22 hatta 20 TL'ye kadar bulmak mümkün. İstanbul'da oturanların zaten D&R'dan alış-veriş yapmalarını anlamıyorum. Kadıköy'de bir sürü çizgi romancı var. Avrupa yakasında Gon, Arkabahçe var. İstanbul'da yaşasam -indirim olmadığı sürece- netten alış-veriş yapmam bile.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

siyahderikoltuk

Alıntı yapılan: Nightrain - 17 Haziran, 2015, 11:31:52
Aynen. D&R'daki raflar rezalet. Zaten D&R gibi yerlerden çizgi roman alınmaz. Her zaman üst fiyattan satarlar. Mesela Öldüren şaka mağazada 32 TL, internette 22 hatta 20 TL'ye kadar bulmak mümkün. İstanbul'da oturanların zaten D&R'dan alış-veriş yapmalarını anlamıyorum. Kadıköy'de bir sürü çizgi romancı var. Avrupa yakasında Gon, Arkabahçe var. İstanbul'da yaşasam -indirim olmadığı sürece- netten alış-veriş yapmam bile.
Diyorsunuz ama Gon'da etiket fiyatı üzerinden satış yapıyor. Düzen+temiz ürün konusunda haklısınız ama fiyat konusunda Kadıköy gerçekten tek sanırım..

Kauss

İstanbul anadolu yakasında ulaşım bir nebze daha kolay metroya atlayıp çok rahat kadıköye gidiyordum. Fakat avrupa yakasına taşınınca el mahkum D&R'dan yada internetten sipariş geçiyorsunuz. Konunun yeri burası değil fakat şuan D&R'ın internet sitesinde indirim var. Elime dün siparişlerim geçti 2 çizgi roman parçalanmasına ramak kalmış. İnternetten alışveriş yapacaksanız da D&R'ı pek tercih etmeyin

Nightrain

Alıntı yapılan: Kauss - 17 Haziran, 2015, 13:35:19
İstanbul anadolu yakasında ulaşım bir nebze daha kolay metroya atlayıp çok rahat kadıköye gidiyordum. Fakat avrupa yakasına taşınınca el mahkum D&R'dan yada internetten sipariş geçiyorsunuz. Konunun yeri burası değil fakat şuan D&R'ın internet sitesinde indirim var. Elime dün siparişlerim geçti 2 çizgi roman parçalanmasına ramak kalmış. İnternetten alışveriş yapacaksanız da D&R'ı pek tercih etmeyin

İade et, üstüne bir de arayıp kalayı bas. D&R'dan almayın, aldırmayın. Ekşi'de bir sürü şikayet var. Ben kitapyurdu'nu öneririm. Şuan 75 TL ve üzeri alışveriş'e 15 TL iade yapıyorlar. BKM Express ile alışveriş yapmak şartıyla.

Jedmau

Merhaba,

Bu sıralar yine çok soru geliyor :) Toplu cevap vermek istedik.

Harley Quinn : Son Okuma yapılyor , ay başına yetiştirmeye çalışacağız.

Hush : Çeviri Bitti , Ağustos sonu - Eylül başı gibi çıkacak.

Suicide Squad : Basım tarihini haber vereceğiz , şimdilik Çevride.

V For Vendetta : Sonbaharda basılacak.

Batman / Superman : Sonbaharda basılacak.

Sevgiler
EE

Nightrain

Hush ve V For Vendetta'yi sabirsizlikla beklemekteyim. Ustune bir de The Dark Knight Returns' u ekleyelim.

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Chuck

Hush tek cilt mi çıkacak yoksa bölerek mi çıkaracaksınız?
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Jedmau

Jedmau

xmenac

Hush ile ilgili bir soru da ben sorayım, hardcover mı olacak acaba? :)

Jedmau

320 sayfa kitap , zaten Pahalı olacak , hc yaparsak fiyat feci artar :)

@Serhan

Alıntı yapılan: Jedmau - 19 Haziran, 2015, 19:25:22
320 sayfa kitap , zaten Pahalı olacak , hc yaparsak fiyat feci artar :)
Kapağı daha kalın basın o zaman , 320 sayfada pert olur vallahi..