Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ralph

Amerikan Vampiri Cilt 2 için Eylül-Ekim gibi denmişti yanılmıyorsam. Var mı yeni bir haber? Ufuk görünür oldu mu?

@Serhan

Alıntı yapılan: Ralph - 05 Eylül, 2015, 18:38:41
Amerikan Vampiri Cilt 2 için Eylül-Ekim gibi denmişti yanılmıyorsam. Var mı yeni bir haber? Ufuk görünür oldu mu?
Yalan kardeşim yalan , Ağustos Sonu çıkıcak diyorlardı 6 eylül oldu daha tanıtım yok.

baba alsana

Yalan demek agir oldu. Bence kendileride erken cikartmak, ilk ciltten sonra arayi sogutmadan ikincisini hemen piyasa surmek istiyorlardir. Bu adamlar para kazaniyor bu isten iyi satarsa cabuk basar yavas giderse yayin periyodunu ona gore ayarlarlar. Ayrica hadi bugun cevirelim yarinda baskiya gireriz aksamina tum turkiyete dagitiriz tarzinda ilerlemiyordur isler

Jedmau

Gerçekten bazı Şeyler çok can sıkıcı olmaya başladı , bilip bilmeden yapılan yorumlar gerçekten sinir bozucu. Son bir kaç seferdir susuyorum , boşver diyorum ama saçmalamaya başladı bu işler.

Ne söylemem gerekiyor bilmiyorum , tdkr , kingdome come , Harley , bat SUPERMAN , Amerikan cilt 2 , gotham by gaslight vs vs vs Yayınların hepsi Baskıya hazır.

DC onayı bekleniyor ! Bu adamlar onay vermeden Baskıya geçemiyoruz. Şu anda bastığımız son 3-4 yayın dışında her şeyin Baskısı tükendi , tabiri caiz ise peynir ekmek gibi satıyoruz , manyakmıyız biz bu kadar satış olurken kitap çıkarmayalım ! Aynı muamele çizgi düşlerede Yapılıyor , arkadaşlar lütfen artık ne konuştuğunuza dikkat edin biraz. Yayın satmasa tamam para denir , elimizde 2-3 yayın olsa ağırdan alıyor denir.

Burada yaMak istemiyorum , bu işten çok ciddi gelir geliyor , bu gelirler ile yeni yayınlar alınıyor , bir insanın manyak olması Lazım bu kadar iltifat bu kadar satış alan bir işte yayın aksatması .

Neyse akşam akşam daha fazla Konuşmak istemiyorum , biraz araya ihtiyacım var.

Saygılar

Ralph

Yalan biraz fazla ağır ve yersiz bir itham oldu evet... Yayınevlerinin özverili çalışmalarından kimsenin kuşkusu yok sanırım.

Ama pek tabii -kendi adıma konuşmuyorum- okuyucu gecikmelere isyan eder, bu doğal bir şey. Ancak ülkemizde bu sektörün durumu ortada hal böyle olunca biraz daha temkinli konuşmakta fayda var.

@Serhan

Alıntı yapılan: Jedmau - 05 Eylül, 2015, 23:23:43
Gerçekten bazı Şeyler çok can sıkıcı olmaya başladı , bilip bilmeden yapılan yorumlar gerçekten sinir bozucu. Son bir kaç seferdir susuyorum , boşver diyorum ama saçmalamaya başladı bu işler.

Ne söylemem gerekiyor bilmiyorum , tdkr , kingdome come , Harley , bat SUPERMAN , Amerikan cilt 2 , gotham by gaslight vs vs vs Yayınların hepsi Baskıya hazır.

DC onayı bekleniyor ! Bu adamlar onay vermeden Baskıya geçemiyoruz. Şu anda bastığımız son 3-4 yayın dışında her şeyin Baskısı tükendi , tabiri caiz ise peynir ekmek gibi satıyoruz , manyakmıyız biz bu kadar satış olurken kitap çıkarmayalım ! Aynı muamele çizgi düşlerede Yapılıyor , arkadaşlar lütfen artık ne konuştuğunuza dikkat edin biraz. Yayın satmasa tamam para denir , elimizde 2-3 yayın olsa ağırdan alıyor denir.

Burada yaMak istemiyorum , bu işten çok ciddi gelir geliyor , bu gelirler ile yeni yayınlar alınıyor , bir insanın manyak olması Lazım bu kadar iltifat bu kadar satış alan bir işte yayın aksatması .

Neyse akşam akşam daha fazla Konuşmak istemiyorum , biraz araya ihtiyacım var.

Saygılar
Ertan abim öyle demek istemedim , sen bizle şakacı konuşuyorsun bende takılıyorum sana. Seni tanımazmıyım :D

siyahderikoltuk

Yine Joker, yine patavatsızlık. Tamam bu iş gönül işi, ama ticari gelir olmadan hepsi bir yere kadar. Ve buna kafası basmayan genç dimağlar. Ertan boşver kardeşim, doğum günün kutlu olsun...

Animvader

Bu tutum yüzünden kaç yayıncı küstürüldü şu forum ortamlarından, geriye kalan bizi bilgilendiren bir-iki yayıncıya da ayıp etmeyelim arkadaşlar.Çok sabırsızsanız orjinalini alıp okuyabilirsiniz.

Ralph

Alıntı yapılan: Animvader - 06 Eylül, 2015, 00:15:12
Bu tutum yüzünden kaç yayıncı küstürüldü şu forum ortamlarından, geriye kalan bizi bilgilendiren bir-iki yayıncıya da ayıp etmeyelim arkadaşlar.Çok sabırsızsanız orjinalini alıp okuyabilirsiniz.

Sorunun sabırsızlık olmadığı aşikar. Sorun yersiz suçlamalar, benim anladığım bu. Ben sabırsızım misal. Hele ki beğendiğim bir seriyse yeni sayısını iple çekerim, bıktırana kadar çevremdekilere bahsederim falan. Sanmıyorum ki Ertan Bey ya da diğer yayıncılar bu ilgiden rahatsız olsun.

Rahatsız olunan şey "şu gün dediniz basmadınız, bu gün dediniz gelmedi" gibi gereksiz ithamlar. En azından benim anladığım bu.

@Serhan

Patavatsızlıkla ilgisi yok , ben her zaman Ertan abiyle böyle konuşurum , o da öyle konuşur. Ertan abiyle hem burdan hem başka yerde olsun anlarsınız. Biz böyle anlaşıyoruz onla. Saygısızlık değil bilip bilmeden konuşmayın.

Sakızlı Ohannes Paşa

Böyle anlaştığınızdan onun haberi yok galiba yazdıklarına bakılırsa  ;D Neyse ortamı germeyelim. Lüzumsuz şeyler.

Kendi adıma konuşursam bir yayının gecikmesi sorun değil. Ama eğer yayınevi dışından kaynaklanabilecek gecikmeler yaşanabilme ihtimali varsa tarih verilmesine karşıyım. Burada herkes biliyor; JBC Ağustos sonu 6 çizgi roman çıkaracağını duyurdu. Şu an 1 haftalık gecikme var. En iyi ihtimalle 2 hafta daha gecikme olacağı garanti gibi. Ee şimdi DC onay vermediği için gecikme yaşanıyorsa en baştan bu tarihi söylememek lazım. Çünkü bu sizin kontrol edebileceğiniz bir şey değil.

JBC'nin yayınlarını çok beğeniyorum ve hemen hemen hepsini alıyorum. Ama şu bir gerçek ki son 1 yıldır "şu tarihte basacağız" dedikleri hiçbir şeyi belirtilen tarihte basamadılar. Öyle 1-2 hafta da değil, 2-3 aylık sapmalar oldu belirtilen tarihten. Bu kadar yayın bolluğu yaşanırken buna takmak belki çok da mantıklı değil. Ama sürekli olunca insan tepki göstermeye başlıyor doğal olarak. Tabi buna tepki gösterirken üsluba da dikkat etmek lazım. Yoksa "forumdan özür diliyorum" başlıklı konular daha çok açılır burada.

Nightrain

Hay ben bu DC nin. >:( Ya dosyalari eksik gonserirler ya da geç onay verirler. Ertan bey şunlara bi ayar çekiver. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

@Serhan

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 06 Eylül, 2015, 01:56:48
Böyle anlaştığınızdan onun haberi yok galiba yazdıklarına bakılırsa  ;D Neyse ortamı germeyelim. Lüzumsuz şeyler.

Kendi adıma konuşursam bir yayının gecikmesi sorun değil. Ama eğer yayınevi dışından kaynaklanabilecek gecikmeler yaşanabilme ihtimali varsa tarih verilmesine karşıyım. Burada herkes biliyor; JBC Ağustos sonu 6 çizgi roman çıkaracağını duyurdu. Şu an 1 haftalık gecikme var. En iyi ihtimalle 2 hafta daha gecikme olacağı garanti gibi. Ee şimdi DC onay vermediği için gecikme yaşanıyorsa en baştan bu tarihi söylememek lazım. Çünkü bu sizin kontrol edebileceğiniz bir şey değil.

JBC'nin yayınlarını çok beğeniyorum ve hemen hemen hepsini alıyorum. Ama şu bir gerçek ki son 1 yıldır "şu tarihte basacağız" dedikleri hiçbir şeyi belirtilen tarihte basamadılar. Öyle 1-2 hafta da değil, 2-3 aylık sapmalar oldu belirtilen tarihten. Bu kadar yayın bolluğu yaşanırken buna takmak belki çok da mantıklı değil. Ama sürekli olunca insan tepki göstermeye başlıyor doğal olarak. Tabi buna tepki gösterirken üsluba da dikkat etmek lazım. Yoksa "forumdan özür diliyorum" başlıklı konular daha çok açılır burada.
Her konuda diyorum her duyurulana +3 ay ;D

Tarkan Kurt

Bundan 4-5 yıl önce olsaydı, piyasadaki az sayıdaki yayının yayımlanma sıklığı çok önemli olabilirdi. Çıkan hemen herseyi alıp okuyabiliyorduk. Ama bu yayın bolluğunda yayın periyoduna pek takılmıyorum  artık.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 06 Eylül, 2015, 14:19:59
Bundan 4-5 yıl önce olsaydı, piyasadaki az sayıdaki yayının yayımlanma sıklığı çok önemli olabilirdi. Çıkan hemen herseyi alıp okuyabiliyorduk. Ama bu yayın bolluğunda yayın periyoduna pek takılmıyorum  artık.

Katılıyorum. Hatta zaman zaman bütçe sorunları sebebiyle erteliyor, tükenecek tedirginliği yaşıyorum. Makul aralıklardan memnunum.