Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

cmkrbn

tommikser

Aralık sonu ocak başı ;D

Çıkacak ve ben kapağı gördüm.Çok süper görünüyordu.Yalmız Ertan abinin aklına takılan şu.Sert kapak mı olsa Soft kapak mı?Aradaki farkı karşılayıp almak ister mi okuyucu?Ben alırım dedim.Batman olsun her türlü alırım.En olmadı 500 kişilik özel baskı yap dedim.Hala kararsız.Sizce nasıl olmalı?

Ralph

Ben hc olayını pek sevmiyorum. Standart kapaklar her zmana iyidir ama fark etmez bana her türlü alırım. Sipariş için bir etken değil.

Ayrıca;

Amerika'dan çok geride değil miyiz genel olarak? Yetişmek için bir şey yapılamaz mı?

Nightrain

Bu tarz spin off, klasikleşmiş yayinlarin hem hc hem de sc olarak basilmasindan yanayim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Alıntı yapılan: Ralph - 02 Aralık, 2015, 19:24:14

Amerika'dan çok geride değil miyiz genel olarak? Yetişmek için bir şey yapılamaz mı?

New 52 serilerini diyorsanız Amerika'da daha 2 ay önce 7. cilt çıktı kaldı ki o da HC daha TPB'si çıkmadı, bizde 4. cilt çıktı bence hiç de geri değiliz gayet güzel gidiyor.

Diğer eski ciltleri diyorsanız onlarda zaten geri olmak mantıksız duruyor.

Barmen Minik

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Aralık, 2015, 19:27:54
Bu tarz spin off, klasikleşmiş yayinlarin hem hc hem de sc olarak basilmasindan yanayim.

galiba aynı anda basmanın yayıncı için ekstra mali bi durumu var ya da DC ile alakalı bi durum su ana kadar benim okuduğum bu konu ile ilgili bir şey demediler. ancak sınırlı sayıda basım işinde 500e gerek yok 2000 basılsa bile peynir ekmek gibi satacak duruyor HC.

ben çok buyuk bir şehirde yaşamıyorum ve bugun d&r a gelmiş harley cildi sayısını görünce kalbime indi. ben ömrümde hiç bir yayının kendi sehrime bu kadar cok geldiğini veya rafa aynı anda bu kadar çok konuldugunu görmemiştim. zaten artık en azından benim sehrimdeki d&r subelerinde JBC rafı yapılıyor. yalan yok ben o raflarda cok vakit geçirdiğimden elimden geldiğince hep düzenlerim, özellikle JBC yayınlarını hep yanyana koyup düzenlerim - takdir seviyemiz sahiplenmeye yol aldı galiba :) -  artık farkettiler de benim yüzümden mi başladılar d&rlar kendileri düzenlemeye diye de düşünmüyor değilim :D

nikopol

Alıntı yapılan: Barmen Minik - 02 Aralık, 2015, 20:29:34
ben çok buyuk bir şehirde yaşamıyorum ve bugun d&r a gelmiş harley cildi sayısını görünce kalbime indi. ben ömrümde hiç bir yayının kendi sehrime bu kadar cok geldiğini veya rafa aynı anda bu kadar çok konuldugunu görmemiştim. zaten artık en azından benim sehrimdeki d&r subelerinde JBC rafı yapılıyor. yalan yok ben o raflarda cok vakit geçirdiğimden elimden geldiğince hep düzenlerim, özellikle JBC yayınlarını hep yanyana koyup düzenlerim - takdir seviyemiz sahiplenmeye yol aldı galiba :) -  artık farkettiler de benim yüzümden mi başladılar d&rlar kendileri düzenlemeye diye de düşünmüyor değilim :D

D&R'da raflari duzenleme takintisi bende de var .)

Jedmau

Alıntı yapılan: Barmen Minik - 02 Aralık, 2015, 20:29:34

Yazdıklarınız beni çok memnun etti :)

Ralph

Alıntı yapılan: Animvader - 02 Aralık, 2015, 19:45:39
New 52 serilerini diyorsanız Amerika'da daha 2 ay önce 7. cilt çıktı kaldı ki o da HC daha TPB'si çıkmadı, bizde 4. cilt çıktı bence hiç de geri değiliz gayet güzel gidiyor.

Diğer eski ciltleri diyorsanız onlarda zaten geri olmak mantıksız duruyor.

New 52 dışında ülkemizde ciddi bir Batman eksikliği var. Eski ve klasik sayılabilecek bazı eserler daha hızlı çıkarılamaz mı? Söylemek istediğim bu. Bir de cilt olayı da bildiğim kadarıyla fasikül yayınlarından 1 sene sonra yapılıyor Amerika'da(yanılıyor da olabilirim.) O yüzden hala geride sayılırız. Global bir Dünya'dayız örnek vermem gerekirse twitter'da Dc'yi takip ediyorsunuz, adamlar nasıl olsa 2 sene önce bastık herkes okumuştur diye icabında uyarısız spoiler veriyor. Basit bir örnek sadece o yüzden "geride olma" kıstası eskiye nazaran biraz daha daralmış durumda.

Ben Jbc'nin bir iki istisna dışında tüm yayınlarını alan biriyim.Almaya da devam edeceğim. Bu söylediklerim bir eleştiri değil, temenni.

Animvader

Alıntı YapBen Jbc'nin bir iki istisna dışında tüm yayınlarını alan biriyim.Almaya da devam edeceğim. Bu söylediklerim bir eleştiri değil, temenni.

Yanlış anlaşılma olmasın istediğin gibi eleştirebilirsin, kaldı ki ben ne JBC çalışanıyım ne de fanboyu.

Nightrain

D&R da JBC nin yayinlarini ben de daha görünür bir yere koyarim hep. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ralph

Alıntı yapılan: Animvader - 02 Aralık, 2015, 22:18:01
Yanlış anlaşılma olmasın istediğin gibi eleştirebilirsin, kaldı ki ben ne JBC çalışanıyım ne de fanboyu.

Yo ben onu genel olarak söyledim. Şu an sektörü iyi kötü bildiğimden bu söylediklerimi eleştiri babında söylemem lüks olur. Temennim odur ki güncele biraz daha yaklaşalım...

Barmen Minik

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Aralık, 2015, 22:22:35
D&R da JBC nin yayinlarini ben de daha görünür bir yere koyarim hep. ;D

gizli bir cemiyete dönüşebiliriz :D bir kaç kere çok abartıgım oldu fotografını falan cektim hazırladıgım tablonun :)

hele o sarı logoların yan yana gelmesi

Jedmau