Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Asıl V For Vendetta ve Year One ne alemde? Sözde 2015 te cikiyordu!
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Sakızlı Ohannes Paşa

Cok yavassiniz jbc cok. 2016'da basilacaklar listesi yalan olacak gibi.

Nightrain

Onlarin %50 si 2017 ye sarkacak büyük ihtimalle.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Nightrain - 16 Şubat, 2016, 23:41:31
Asıl V For Vendetta ve Year One ne alemde? Sözde 2015 te cikiyordu!

Ben bunları ciltli bekliyorum.

Bir de American Vampire on numara kitap ya, neden bu ümitsiz mesajlar? Finali görürüz inşallah.

Jedmau

Alıntı yapılan: haziran00 - 16 Şubat, 2016, 23:02:16
Her birşeylere cevap geldiği halde buna ısrarla yanıt verilmiyor sanırım çöp çizgi roman oldular  :o :o

Av 2 basıma hazırlanıyor , witcher 2 haziran

Jedmau

Cok olumsuz düşüncelere dalmışsınız , arkadaslar batman 2 seri ve one shotlar toplam 6 kitap ayrıca dp 2 kitap yeniden basıma hazırlanıyor . Eksikler hatalar düzeltiliyor , bunlar bazılmadan ilerlenemez ha artı nerden baksanız 6-7 yeni yayın basıma hazırlanıyor. Biraz daha zaman gerekiyor.

Aslında sırf bu yuzden yayın planı acıklamak ıstemiyorum , beklentiler cok yukseliyor , seneye yapmayacagım buyuk ihtimal , sizde haklısınız duyunca istiyorsunuz. Neyse merak etmeyin hersey yolunda

Nightrain

Bu sene hangi Hellboy cizgi romanlari yayinlanacak, bilgi verebilir misiniz?

Nightrain

Beklemekten helak olduk, nerede kaldı Year One? Ocak bitti, Şubat bitti, yetti gayrı!

-brendon-

Sakızlı Ohannes Paşa

Bastiklari yayinlar cok iyi. Baski kalitesi de harika. Ama yayin periyodu ve duzeni konusunda Marmara'yi Gerekli Seyleri falan gectim YKY'nin bile gerisindeler. Bu da gercekten basarilmasi zor bir sey bilen bilir.

Benim anlamadigim ise o kadar satis yapiyor JBC, 2 yil sonunda yayincilik konusunda daha duzenli ve planli bir cizgide ilerlemelerini beklerdim. Ama sanki daha kotuye gidiyor gibi geliyor.

Her firmanin bir B plani olmali. Basilmasi planlanan cizgi romanin dosyalari gelmemisse baska bir yayin basilir. Bilmiyorum ben mi cok sey istiyorum.

Jedmau

Merhaba Paşa,

Sanırım biraz daha detaylı anlatmam gerekiyor.

Yukarıdaki mesajda belirttiğim gibi bu ay bir sürü tekrar basım yapmak zorundayız. Sadece görseller değil gecikme nedeni.

Örnek vereyim , Mesela şu an Dedektif 4 ve Batman 5 basmak istiyoruz. Ama önceki sayılar çok hızlı tükendiği için sorun yaşıyoruz. ana seri ve dedektif serisinden 2 şer tane tekrar basım yapmamız gerekiyor. Yoksa yeni çıkan kitapların önceki sayıları olmadığı için yeni ve eksik almış okurlar bu sayıyı alamıyorlar , ve serinin eksik sayıları ile yeni sayısı ara çok açılıyor be buda olumsuz bir etki yaratıyor. Peki neden basılmıyor ? Çünkü onay alınması gerekiyor. Haftalardır 5-6 yeni basım yayın için onay bekliyoruz.

Artı , film dönemi olduğu için elimizde hazır olan 2-3 yayına film sonrası basılsın diye  tarih revizyonu geldi. Bu şekilde elimizde hazır tabir edilenlerden de ilerleyemiyoruz.

Neyse ay sonuna doğru yayınlar çıkıyor , inşallah bu dönem geçişi için yeterli olacaktır.

Sevgiler

Nightrain

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Jedmau - 20 Mart, 2016, 14:25:59
Merhaba Paşa,

Sanırım biraz daha detaylı anlatmam gerekiyor.

Yukarıdaki mesajda belirttiğim gibi bu ay bir sürü tekrar basım yapmak zorundayız. Sadece görseller değil gecikme nedeni.

Örnek vereyim , Mesela şu an Dedektif 4 ve Batman 5 basmak istiyoruz. Ama önceki sayılar çok hızlı tükendiği için sorun yaşıyoruz. ana seri ve dedektif serisinden 2 şer tane tekrar basım yapmamız gerekiyor. Yoksa yeni çıkan kitapların önceki sayıları olmadığı için yeni ve eksik almış okurlar bu sayıyı alamıyorlar , ve serinin eksik sayıları ile yeni sayısı ara çok açılıyor be buda olumsuz bir etki yaratıyor. Peki neden basılmıyor ? Çünkü onay alınması gerekiyor. Haftalardır 5-6 yeni basım yayın için onay bekliyoruz.

Artı , film dönemi olduğu için elimizde hazır olan 2-3 yayına film sonrası basılsın diye  tarih revizyonu geldi. Bu şekilde elimizde hazır tabir edilenlerden de ilerleyemiyoruz.

Neyse ay sonuna doğru yayınlar çıkıyor , inşallah bu dönem geçişi için yeterli olacaktır.

Sevgiler

Yani tamam bunlarin hepsine eyvallah ama elinizde bu kadar iyi yayinlar varken ayda ortalama 1 yeni cizgi roman cikarabilmenizi ben anlayamiyorum. Tamam Batmanler de sorun var dedik. Ee o zaman basin bir Hellboy. Olmadi Amerikan Vampiri 2 gelsin. Benim demek istedigim bazi yayinlar hazirda tutulmali. Plan da bir degisiklik oldugunda bu hazirda tutulan yayinlar basilir. Ozellikle one-shot maceralar olabilir bu. Yayinciliktan cok anlamam ben ama bu dedigim cok da zor bir sey degildir diye dusunuyorum.

Jedmau

Merhaba ,

Dostum Bu dediklerin zor olmasa neden yapmayalım ? Bak hepiniz gayet iyi biliyorsunuz , kendin de söylüyorsun gayet iyi satıyor. Bir insan neden bu kadar güzel satan yayınlar varken duraksasın.

Bak şimdi sana şu dakika itibari ile tam olarak ne oluyor anlatayım , sonra kolay zor veya başka bir yorumun varsa bana ilet.

Dedektif vs ana seri Hakkı'nda açıklama yapmıştım

Bu Arada aşağıda yazacağım yayınlar dışında Marvel evreni ve dp X dp baskıda şu an. Bunlar hariç durum şu şekilde.

Batman Yeni Dünya Cilt 2 : İlk sayı tükendiği için 1 ve 2 yi beraber basmak istiyoruz. Fakat fontu değiştirdik ve bir kaç ufak editten dolayı ilk sayının hazırlanması biraz Zaman aldı , sonuç olarak ikiside yayına hazır ama dur cilt 1 için yeniden basım izni gelmesi lazım. 3 aydır bekliyoruz , film dönemi diye bekletiyorlar.

Batman İlk Yıl : basımı istenilen kağıt yok bu hafta halledilecek , HC olarak

Suicide Squad 1 : basıma hazır , hiç bir eksiği yok aylardır bekliyoruz , az bekleyin denilmişti hala bekliyoruz

Baykuşlar şehri : her düzelti tamam salı baskıya giriyor

Dp X Carnage : Basıma hazır , ufak bir onay var , hafta içi basımda.

Süpriz Batman Yayını : Elimizdeki tüm 4 adet one shot Batman yayını aylardır bekliyor neden ? Birinin kapağı diğerinin başka bişeyi vs tam 4 aydır bekliyoruz. Kapağı biz hazırladık onay verirlerse bir tanesi baskıya girecek.

Amerikan Vampiri 2 : Eksik dosyalar geldi , onay belleniyor sanırım 2 haftaya raflarda olur.

Ailenin Ölümü : Siyah kapak onayı bekleniyor.

Öldüren şaka : softcover için onay bekleniyor.

Harley 2 : çeviride ama çeviri birşeyde farketmez dosyalar eksik.

Bat SUP 2 : basıma hazır onay bekleniyor

Hellboy : dosyalar devamlı hata veriyor , 6 aydır uğraşıyoruz hala düzelmedi , bu hafta kesin dediler.

V : aylardır hazır onay bekliyor

Hush hazır : onay bekliyor

Vs vs vs

Bu yazdıklarım tatmin etmiyorsa , psf versiyonlarını gönderebilirim.

Sevgiler

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: Jedmau - 20 Mart, 2016, 21:11:03
Merhaba ,

Dostum Bu dediklerin zor olmasa neden yapmayalım ? Bak hepiniz gayet iyi biliyorsunuz , kendin de söylüyorsun gayet iyi satıyor. Bir insan neden bu kadar güzel satan yayınlar varken duraksasın.

Bak şimdi sana şu dakika itibari ile tam olarak ne oluyor anlatayım , sonra kolay zor veya başka bir yorumun varsa bana ilet.

Dedektif vs ana seri Hakkı'nda açıklama yapmıştım

Bu Arada aşağıda yazacağım yayınlar dışında Marvel evreni ve dp X dp baskıda şu an. Bunlar hariç durum şu şekilde.

Batman Yeni Dünya Cilt 2 : İlk sayı tükendiği için 1 ve 2 yi beraber basmak istiyoruz. Fakat fontu değiştirdik ve bir kaç ufak editten dolayı ilk sayının hazırlanması biraz Zaman aldı , sonuç olarak ikiside yayına hazır ama dur cilt 1 için yeniden basım izni gelmesi lazım. 3 aydır bekliyoruz , film dönemi diye bekletiyorlar.

Batman İlk Yıl : basımı istenilen kağıt yok bu hafta halledilecek , HC olarak

Suicide Squad 1 : basıma hazır , hiç bir eksiği yok aylardır bekliyoruz , az bekleyin denilmişti hala bekliyoruz

Baykuşlar şehri : her düzelti tamam salı baskıya giriyor

Dp X Carnage : Basıma hazır , ufak bir onay var , hafta içi basımda.

Süpriz Batman Yayını : Elimizdeki tüm 4 adet one shot Batman yayını aylardır bekliyor neden ? Birinin kapağı diğerinin başka bişeyi vs tam 4 aydır bekliyoruz. Kapağı biz hazırladık onay verirlerse bir tanesi baskıya girecek.

Amerikan Vampiri 2 : Eksik dosyalar geldi , onay belleniyor sanırım 2 haftaya raflarda olur.

Ailenin Ölümü : Siyah kapak onayı bekleniyor.

Öldüren şaka : softcover için onay bekleniyor.

Harley 2 : çeviride ama çeviri birşeyde farketmez dosyalar eksik.

Bat SUP 2 : basıma hazır onay bekleniyor

Hellboy : dosyalar devamlı hata veriyor , 6 aydır uğraşıyoruz hala düzelmedi , bu hafta kesin dediler.

V : aylardır hazır onay bekliyor

Hush hazır : onay bekliyor

Vs vs vs

Bu yazdıklarım tatmin etmiyorsa , psf versiyonlarını gönderebilirim.

Sevgiler

Onay veren DC mi? Yani eger oyleyse rezalet bir durum var ortada. Marvel yayinlari patir patir cikiyor sorunsuz. Devlet kurumunda olmuyor bu kadar burokrasi.