Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Alıntı yapılan: Bilo - 09 Ekim, 2019, 10:07:09
Ekim ortasına geldik 3 adet batman beyaz şövalye ve 3 adet absolut dan başka 8 aydır çıkan bir şey yok.
Daimi bir okur olarak bir sorum olacak. Normal yayın periyodunuza ne zaman döneceksiniz.
En azından ayda 1 kitap lık bir periyot gibi ?

Merhaba,

JBC olarak bir yayın periodumuz bulunmamaktadır, her zamanki gibi yayınları içimize sindiği zaman, doğru ve uygun zamanda çıkaracağız.

Bu ay insanlar yaklaşık 700 şer liralık JBC yayını aldılar, üstüne tekrar 400-500 TL değerinde yayın çıkartmak pek mantıklı değil. An itibari ile baskıda yayınlarımız var, Kasım sonuna kadar tek tük çıkartıp Aralık'ta tekrar toplu şekilde çıkartacağız.

Sevgiler

Jedmau

Alıntı yapılan: ZGeralt - 09 Ekim, 2019, 10:18:14
Sahibi yerine konuşmak gibi algılanmasın ancak bu sene JBC'nin performansı bence gayet başarılı.
8 ayda, bu yıl yayınlananlar (hatırladığım kadarıyla )

- Batman Beyaz Şovalye 4-8 (fasikül)
- All Star Batman 4-5 (fasikül)
- Supersons 4-5 (fasikül)
- Canavar Adamların Gecesi
- Batman Rebirth 2-3
- Batman/TMNT
- Batman/Flash : Rozet
- Nightwing 1
- Absolute Kara Ayna
- Absolute Öldüren Şaka
- Jock &Sanat

8 ayda 9 cilt ve 9 fasikül. Bence hiç fena değil :)

Estafurullah, o kadar alıştık ki yerimize konuşulmasını, sizinki öncekiler gibi değil, gayet olumlu bir yaklaşım olmuş. O yüzden dilediğiniz gibi pozitif veya negatif yorumlayın, samimiyet olduktan sonra hiç sorun değil :)

Bilo veya diğer arkadaşları hedef alarak konuşmuyorum. Yaptığımız işten sizler ne kadar keyif alırsanız biz o kadar mutlu olup o kadar çalışma hevesi ile dolup taşıyoruz.

Bir ara elimizde telifini ödediğimiz ama daha basmadığımız yayınları paylaşacağım, bu zamana kadar bastıklarımız toplamı kadar basmadıklarımız mevcut. Biz de istiyoruz hızlı basmak ama basım maliyetlerini bir kenara bırakırsak alım gücü diye bir gerçek var. Bu dönem sakin olunmalı, bakın dün gece instagramda paylaşım yapıldı yeni gelecekler, hepsi bir anda çıksın ister misiniz ?

Sevgiler

Nightrain

Wytches'in akıbetini merak ediyorum. Çıkacak mı? :'(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Alıntı yapılan: Nightrain - 09 Ekim, 2019, 15:22:35
Wytches'in akıbetini merak ediyorum. Çıkacak mı? :'(

Wytches konusunda Image ile sorun yaşıyoruz, Jock'a da durumu bildirdim. Bakalım ne olacak.

Sevgiler

Nomad

Soruldu mu bilmiyorum ama Klon Savaşları 1,2 ve 9 için umudumuz olsun mu?
Takım yapayım, okuyayım, coşayım dedim?
Sadece sayı 1 e takım fiyatı çektiler, Gaddar Davut okuyorum şimdi  ;D
İkinci baskı durumu olur mu Klon savaşlarında? Olmazsa, depoda, köşede bir adet var mıdır sizde sayı 1, 2 ve 9 ?
Takım da olur.
İmza: Sanayide ışın kılıcı yaptıran gariban Jedi

Ha bir de Darth Vader Türkiye Özel Cildi.
Bunun için böbreğin birini teklif ettim, kurtarmaz dediler.
Mümkünse gelecek nesilleri kurtaralım bunu da basarak.
İmza: Böbreği bir kitap etmeyen vitaminsiz bünye

Nemo

Kasim'da gelecek olanlar :) kaynak: Instagram

Super Sons: 6-7-8-9-10
Batman All Star: 6-7-8-9-10
God of War 1
Nightwing: 2
Detective Comics: 2
Suicide Squad: 2-3
Özel Alfa Ajanı

Bloodslince

Alıntı yapılan: Jedmau - 09 Ekim, 2019, 14:54:51
Estafurullah, o kadar alıştık ki yerimize konuşulmasını, sizinki öncekiler gibi değil, gayet olumlu bir yaklaşım olmuş. O yüzden dilediğiniz gibi pozitif veya negatif yorumlayın, samimiyet olduktan sonra hiç sorun değil :)

Bilo veya diğer arkadaşları hedef alarak konuşmuyorum. Yaptığımız işten sizler ne kadar keyif alırsanız biz o kadar mutlu olup o kadar çalışma hevesi ile dolup taşıyoruz.

Bir ara elimizde telifini ödediğimiz ama daha basmadığımız yayınları paylaşacağım, bu zamana kadar bastıklarımız toplamı kadar basmadıklarımız mevcut. Biz de istiyoruz hızlı basmak ama basım maliyetlerini bir kenara bırakırsak alım gücü diye bir gerçek var. Bu dönem sakin olunmalı, bakın dün gece instagramda paylaşım yapıldı yeni gelecekler, hepsi bir anda çıksın ister misiniz ?

Sevgiler

Ertan abi sevgiler,

Bu foruma üye olduktan sonra  güzel bilgiler kazandım, bunun için herkese teşekkürler öncelikle. Söylediğinde haklısın, evet bu ay sadece  "Öldüren Şaka" "Kara Ayna" ve "Jock" kitaplarına 700TL verdim ve bunlar taksit değil direkt aldım. Diğer aldıklarımda ayrı tabi...

Kesinlikle sakin kalınmalı ve insanlar alamamaktan mutsuz olmamalılar. Benim alım gücüm vardır alırım, başkasının yoktur alamaz. Parası yok diye alamaz ve baskı biter vs çizgiroman çıktı diye sevinen insan bir anda mutsuz olabilir. Şu an örneğin İthaki çok iyi işler yapıyor bence diyebilirim ama ardı ardına öyle bir yayınlıyor ki, insan okumaya zaten yetişemiyor, almaya hiç yetişemiyor.

İlk yorumumu da böylece atmış olayım, konuşmuşluğumuz hiçbir sosyal hesap üzerinde yok lakin, her zaman takipte olan ve sizlerin yazdıklarını okuyan bir insanım. Samimiyetimi mazur gör, seviyoruz seni.

JBC güzel şeyler yapıyor, yapmaya da devam edecektir.

Saygı ve sevgilerimle.
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

Jedmau

nicholaihel

27 ekim pazar günü Ankara Kitap Fuarında Mahmud Asrar ile imza günü düzenliyormuş JBC. God of War ilk fasikülü çıkaracaklarmış. Şimdi merak ettiğim, Marmara'dan çıkan Conan'ı imzalatamayacak mıyız? İştirak durumum net değil ama Jock örneği aklıma geliyor.

Aslında orada daha emsalsiz bir durum vardı. Jock'un gelişi ve yapılan özel baskılar dolayısıyla bi parça ikna olmuştum. Ama burada bir sınırlama beni üzer.

Mesela bu sene İnkilap yayınevi Emrah Ablak ve Uğur Gürsoy ile imza için geldiler aynı fuara. Kimse sıraya girenlere ne imzalatıyorsun, kitap aldınız mı demedi. Ben de elimdeki hiçbiri inkilap baskısı dahi olmayan, daha eski daha kötü baskılı Ablak kitaplarımı imzalattım. Bir tane de yeni baskı inkilaplardan hediye alıp imzalattım. İnsanların ekserisi yeni kitaplar alıyordu zaten.

-brendon-

Ertan abi uzunnnnn zamandır yeni yayınlarını bekliyoruz,ne zaman bu hasret sona erecek? Ve neler bizi bekliyor 😄

Jedmau

Selam,

An itibari ile JBC Pulse II ile hatta III ile uğraşıyoruz.

Basıma girecek çok yayın birikti. Bu ay itibari ile hızlanırız inşallah.

Sevgiler
Ertan

Bilal ceylan

Selam .jbc pulse 2 ile ilgili biraz bilgi verirmisiniz.bizi neler bekliyor?

darbove

Jbc son hikayesinde batman damned kapağını paylaşmış. Tahminim lee bermejo gelecek. Ülkemizde türkçeye çevirilen Batman noel,joker ve batman damnedin çizeri. Çizimleri gerçekten çok iyi. Şahsi fikrim jock da olduğu gibi bir art book gelir. O da lee bermejo inside. Olursa damned hc ve satışlarının gayet tatminkar olduğu joker'in absolute versiyonu.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Nightrain

Ertan abi her etkinliğe çizer gelecek dememişti sanırım? Ha gelsin tabii, itirazım yok. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Batman Damned , bir kaç hafta içerisinde çıkacak. Jbc Pulse ise Nisan beya sonrasında. Bu arada dün yaptığım duyurudan sonrakü mesajları JBC yorum kısımına alabilirmiyiz.

Sevgiler
Ertan