Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Bayılırım Bermejo'ya! Keşke...

Her şartta Ankara JBC'yi seviyor.

Jedmau

Merhaba,

Bu mesajı şimdi gördüm. Kusuruma bakma lütfen.

İşin aslı, ben bir sınırlama olması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta bir kurumun yaptığı etkinlikte böyle şeylerin hoş olmadığını düşünüyorum.

Bizim kitapların da başka bir kurumun yaptığı etkinliğe götürülmesini istemem. Soranlar olduğunda da uygun olmayacağını söylüyorum. Götürenler oluyor, mesela Istanbul Tuyap'ta bizim standan yayın alıp Marmara standında sevgili Yıldıray'a imzalatmışlar. Sağolsunlar, Marmara hoşgörülü davranmış. Ben büyük ihtimall karşı çıkardım :)

Sonuçta yapılan bu imza günleri Yayıncının kendisi tarafından yapılıyor, bir çizgi roman mağazası veya kitapçı düzenlemiyor. O markanın sadece kendini kitaplarının imzalanmasının hem ticari olarak hem de etik olarak daha uygun olacağına inanıyorum.

Sevgiler

Jedmau

Merhaba,

Ocak sonuna kadar işlerimizin yoğunluğundan dolayı pek aranızda olamayacağım.

1-2 gün içerisinde mesaimiz başlayacak. Sormak istediğiniz sorular varsa, Çarşamba gecesine kadar göndereceğiniz soruları elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışacağım. Daha sonrası Ocak Sonu - Şubat Başı.

Sevgiler
Ertan

hellion

Merhaba Ertan Bey,

Öncelikle, bizi böyle güzel ve çeşitli yayınlarla buluşturduğunuz için teşekkür ederim. Bunca sene çeşitli sebeplerle, belli bir düzende yayınlan(a)mayan Batman konusunda sanıyorum tahmin edilebilenin ötesinde ürüne kavuşmuş bulunuyoruz. Okuyucularla aranızda kurduğunuz bağ ve nazik yaklaşımınızı da ayrıca takdir ettiğimi belirtmek istiyorum.

Nacizane bir kaç sorum olacaktı. Cevaplayabilirseniz sevinirim.

- Batman'in modern dönemi başlangıcı ve The New 52 arasında dönemden yayınlamayı planladığınız neler var? Örneğin; Knightfall, No Man's land, War Games vs. gibi klasikleri düşünüyor musunuz?

- Batman'in The New 52 döneminden başka şeyler basmayı düşünüyor musunuz? Örneğin; Batman: The Dark Knight, Batman and Robin, Batman Eternal vs.

- Bat family teliflerinin de sizde olduğunu biliyoruz. The new 52 döneminde yayınlanmış Batwoman, Batgirl, Nightwing gibi epey bir ürün var. Bunlarla ilgili herhangi bir planınız var mı?

- DC Rebirth dönemi halihazırda devam ettiğinden sizi darlamak istemiyorum ama bu dönemden yayınlamayı düşündüğünüz başka şeyler varsa öğrenmek isterim.

- Bu soru size defalarca soruldu biliyorum ama affınıza sığınarak yine sormak istiyorum; Deadpool'un devam eden serilerini biliyorsunuz. Bu tarzda bayağı fazla ürün mevcut. Mesela Secret Invasion-Dark reign dönemiyle başlayan 11 cilt volume 2, Original Sin-AXIS dönemini de kapsayan 8 ciltlik volume 3 ve Civil war 2 dönemini de kapsayan 10 ciltlik volume 4 var. Bunlardan herhangi birini tümden veya parça parça yayınlama planınız var mı?

- Bu soruda ilk defa olmayacak o yüzden tekrar affınıza sığınıyorum. American vampire'ın geleceği nedir acaba?  :)

- DC yayınları dışında Marvel'dan veya Vertigo, Image vs. gibi Amerikan çizgi romanlarından basmayı istediğiniz veya en azından hayal ettiğiniz şeyler var mı?

- Manga veya Frankofon ekolden çizgi romanlarla ilgili bir plan veya düşünceniz var mı?

Kusura bakmayın soruları yığdım. Umarım başka arkadaşların da merak ettiği şeyleri derleyip toparlayabilmişimdir. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Jedmau

Merhaba Ertan Bey,

Öncelikle, bizi böyle güzel ve çeşitli yayınlarla buluşturduğunuz için teşekkür ederim. Bunca sene çeşitli sebeplerle, belli bir düzende yayınlan(a)mayan Batman konusunda sanıyorum tahmin edilebilenin ötesinde ürüne kavuşmuş bulunuyoruz. Okuyucularla aranızda kurduğunuz bağ ve nazik yaklaşımınızı da ayrıca takdir ettiğimi belirtmek istiyorum.

Güzel sözleriniz için tüm samimiyetimle teşekkür ederim. Takdir edilmek çok güzel.

Nacizane bir kaç sorum olacaktı. Cevaplayabilirseniz sevinirim.

- Batman'in modern dönemi başlangıcı ve The New 52 arasında dönemden yayınlamayı planladığınız neler var? Örneğin; Knightfall, No Man's land, War Games vs. gibi klasikleri düşünüyor musunuz?

Evet, Özellikle No Man's Land ve Knightfall 2021 de basmak istiyorum.

- Batman'in The New 52 döneminden başka şeyler basmayı düşünüyor musunuz? Örneğin; Batman: The Dark Knight, Batman and Robin, Batman Eternal vs.

Belki, Eternal. Diğerleri şimdilik gündemimizde yok.

- Bat family teliflerinin de sizde olduğunu biliyoruz. The new 52 döneminde yayınlanmış Batwoman, Batgirl, Nightwing gibi epey bir ürün var. Bunlarla ilgili herhangi bir planınız var mı?

Şimdilik hayır, 2020 de basacağımız yayınların çoğu belli. Belki ileride

- DC Rebirth dönemi halihazırda devam ettiğinden sizi darlamak istemiyorum ama bu dönemden yayınlamayı düşündüğünüz başka şeyler varsa öğrenmek isterim.

Bir sürü yayın var ama şimdilik yazmayayım, sonra ortalık toza dönüyor :)

- Bu soru size defalarca soruldu biliyorum ama affınıza sığınarak yine sormak istiyorum; Deadpool'un devam eden serilerini biliyorsunuz. Bu tarzda bayağı fazla ürün mevcut. Mesela Secret Invasion-Dark reign dönemiyle başlayan 11 cilt volume 2, Original Sin-AXIS dönemini de kapsayan 8 ciltlik volume 3 ve Civil war 2 dönemini de kapsayan 10 ciltlik volume 4 var. Bunlardan herhangi birini tümden veya parça parça yayınlama planınız var mı?

Bunlar dışında 2 serimiz başlayacak bu sene.

- Bu soruda ilk defa olmayacak o yüzden tekrar affınıza sığınıyorum. American vampire'ın geleceği nedir acaba?  :)

3. Cildi yakında basacağız :)

- DC yayınları dışında Marvel'dan veya Vertigo, Image vs. gibi Amerikan çizgi romanlarından basmayı istediğiniz veya en azından hayal ettiğiniz şeyler var mı?

Şimdilik hayır :)

- Manga veya Frankofon ekolden çizgi romanlarla ilgili bir plan veya düşünceniz var mı?

Hayır :)

Kusura bakmayın soruları yığdım. Umarım başka arkadaşların da merak ettiği şeyleri derleyip toparlayabilmişimdir. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Estafurullah, asıl ben teşekkür ederim.

dayıcomics

Ertan abi yüreğime su serptin vallahi, sonunda Knightfall'a kavuşacaz  ;D Kinghtfall serisinin hepsini basacaksınız değil mi,? knightquest-knightsend dahil.

ghostrider

Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Jedmau - 07 Ocak, 2020, 03:48:15
Merhaba,

Bu mesajı şimdi gördüm. Kusuruma bakma lütfen.

İşin aslı, ben bir sınırlama olması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta bir kurumun yaptığı etkinlikte böyle şeylerin hoş olmadığını düşünüyorum.

Bizim kitapların da başka bir kurumun yaptığı etkinliğe götürülmesini istemem. Soranlar olduğunda da uygun olmayacağını söylüyorum. Götürenler oluyor, mesela Istanbul Tuyap'ta bizim standan yayın alıp Marmara standında sevgili Yıldıray'a imzalatmışlar. Sağolsunlar, Marmara hoşgörülü davranmış. Ben büyük ihtimall karşı çıkardım :)

Sonuçta yapılan bu imza günleri Yayıncının kendisi tarafından yapılıyor, bir çizgi roman mağazası veya kitapçı düzenlemiyor. O markanın sadece kendini kitaplarının imzalanmasının hem ticari olarak hem de etik olarak daha uygun olacağına inanıyorum.

Sevgiler

Cevabınıza teşekkür ederim.

Aynı şekilde düşünmediğimize üzgünüm.

Long Live Marmara! (Paylaştığınız anekdota binaen yanlış anlaşılmasın  :) )

Jedmau

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 10 Ocak, 2020, 15:55:30
Ertan abi yüreğime su serptin vallahi, sonunda Knightfall'a kavuşacaz  ;D Kinghtfall serisinin hepsini basacaksınız değil mi,? knightquest-knightsend dahil.

Öyle düşünüyoruz :)

Jedmau

Jedmau

Alıntı yapılan: nicholaihel - 10 Ocak, 2020, 21:18:32
Cevabınıza teşekkür ederim.

Aynı şekilde düşünmediğimize üzgünüm.

Long Live Marmara! (Paylaştığınız anekdota binaen yanlış anlaşılmasın  :) )

Sorun yok :) Bence de Long Live Marmara, onlar da olmasa kim kovalayacak bizi ;D ;D ;D

rumar80

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 10 Ocak, 2020, 15:55:30

Ertan cevaplar için teşekkürler. Ancak cevaplar kafamda iki soru doğurdu. Cevaplayabilirsen sevinirim:

1) Knightfall macerası son zamanlarda DC tarafından hep üç cilt şeklinde basılıyor: Knightfall/Knightquest ve Knightsend. Ancak Bane tarafından beli kırılan Bruce Wayne'in tekrar nasıl ayağa kalktığını ve kaçırılan arkadaşı Shondra Kinsolvig'in akıbetini anlatan Search macerası nedense basılmıyor. Sizin bu konudaki planınız nedir?
2) No Man's Land'in basılmasının planlanması da güzel ama umuyorum öncesinde Cataclysm ve Road to No Man's Land maceralarını da basabilirsiniz.
  Aslında bu iki ana maceranın basılması bile 6 cilt (Knight fall 1/No Man's Land 5, bazen 4) ama diğer maceralarını da basacaksanız sayı bir anda 11'e çıkıyor ve çoğu da 10-12 sayıdan oluşan ciltler. Umarım başarırsınız.
  Sevgiler.

Jedmau

Selamlar Üstad,

1- 3 cilt şeklinde düşünüyoruz. Search için bir bilgim yok maalesef.

2- No Man's Land hakkıyla basılmalı bence. Öncesi de olmalı.

Çok kalın kitaplar, elimizde hali hazırda 90a yakın daha basmadığımız ciltlerin telifleri bulunuyor. 2020 de biraz hızlanıp, hızlı hızlı ilerleksek olur gibi. Tek tedirginliğim araya Metal girecek, bakalım nasıl ilerleyeceğiz.

Sevgiler
Ertan

noir

Ne yapsak kredi mi çeksek acaba, para yetmeyebilir gibi gözüküyor  ;D

dayıcomics

Alıntı yapılan: noir - 11 Ocak, 2020, 10:04:21
Ne yapsak kredi mi çeksek acaba, para yetmeyebilir gibi gözüküyor  ;D

ben para biriktirmeye başladım bile  ;D