Bouncer - Marmara Çizgi

Başlatan hennessy, 27 Kasım, 2011, 15:54:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ralph

Alıntı yapılan: ilke - 17 Ağustos, 2016, 14:54:24
benim bilgim var :)

kitabın içini matbaaya yolladık. Maket baskının gelmesini bekliyoruz.
herhalde en geç eylül ayı içinde dağıtmış olacağız :)

Harika bir haber! Teşekkürler. Şahsim adina konuşursam boyutla ilgili takintim yok. Okunabilir olsun, çeviriler iyi olsun yeter benim için.

Umarım iyi satar ve diger ciltler için bu kadar beklemeyiz.

memospinoz

Bouncer serisinin 2. cildinde, Barro-City'nin celladı ölü bulununca, geçici cellatlık ve ilk idamı gerçekleştirme işi Bouncer'a düşer. Bu sırada Bouncer'ın fedailik yaptığı Infierno Saloon'un sahibi Lord Diablo, işletmesini satması için sürekli baskı görmektedir. Bouncer'ın yeni mesleğinin bu Saloon'un bir çalışanıyla olan talihsiz kesişimini, aşkta yaşanan büyük hayal kırıklıklarını ve kasabaya yeni atanan celladın bu karmaşa üzerindeki etkisini, serinin 3, 4 ve 5. fasiküllerini bir araya getiren bu yeni ciltte bulacaksınız.

Tuhaf karakterler ve olaylarla dolu böylesine bir Western masalı, sadece Alexandro Jodorowsky'nin zihninin eseri olabilir!
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 184
Etiket Fiyatı: 32 TL

altay1944

ilk cilt 1 ve 2. albümlerden oluşuyorsa ve yeni çıkan cilt 4.albümden başlıyorsa orginal 3.albüm ne oldu?
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

memospinoz

Alıntı yapılan: altay1944 - 17 Kasım, 2016, 20:44:31
ilk cilt 1 ve 2. albümlerden oluşuyorsa ve yeni çıkan cilt 4.albümden başlıyorsa orginal 3.albüm ne oldu?

Tanıtım bülteni yanlış yazılmış veya aktarırlarken yanlışlık olmuş. Doğrusu 3, 4 ve 5. albümler. 3. intégralde ise 6 ve 7. albümler yer alıyor. 8 ve 9. albüm Glénat'ta. Onu nasıl yayınlarlar bilemiyorum, herhalde YKY'nin Tetikçi'de yaptığı gibi tek tek albümler halinde yayınlarlar.

nikopol

Alıntı yapılan: memospinoz - 17 Kasım, 2016, 20:56:17
8 ve 9. albüm Glénat'ta. Onu nasıl yayınlarlar bilemiyorum, herhalde YKY'nin Tetikçi'de yaptığı gibi tek tek albümler halinde yayınlarlar.

8. ve 9. albumlerin nasil yayinlanacagi ancak 2020 senesinde gundemimize girecek bir konu.

ilke

tanıtım bülteninde ben güzellik yapmışım :) 3-4-5 olacak. Teşekkürler.
Macera bazında yayınlamaktan vazgeçmeyiz diye düşünüyorum. 3. ciltte 6-7 olacak. Glenat tarafına daha sonra bakacağız, maceralar bittikçe toplu halde basacağız.

Nightrain

Toplu halde derken... Omnibus mu?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Macera olarak denilmiş. Yani her macera kendi içinde bittiğinde topluca bir cilt olarak yayınlanacak daha önce de olduğu gibi. Mesela 10. albümde, 8 ve 9. albümlerdeki macera biterse o 4. cilt içerisinde yer alacak vb.
Ben Bouncer tamamen sonlandı sanıyordum bu arada, nasıl aklımda kalmışsa.  ::) :)

ferzan

Dün akşam 2. cildi okudum...Öncesinde hatırlamak için ilk cildi bir daha okudum...

İlk ciltteki ilk iki albüm için acaba zamanında birazcık abartmış mıyım diye düşündüm...Alışıldık westernlerden az daha farklı ve sertlik dozajı maksimumda olması dışında ilk iki hikayede çok da epik birşey var diyemeyiz derken ikinci ciltte yer alan ve orijinal 3, 4 ve 5. albümleri barındıran tam maceralı yeni hikayenin ardından lafımı yuttum ve abartılacak kadar varmış dedim...

Yeni hikaye, çıtayı çok daha yukarılara çekmiş...Sürükleyicilik, sertlik, anlatım kalitesi ve saire katlanmış adeta...Elimden bırakamadım desem yeridir...Arka arkaya 2 cilt, yani 5 albüm Bouncer okumak çok keyifliymiş...Bir de büyük boy basılsaymış, herhalde alıp başıma koyarmışım eseri...Şahsen küçük boyda detayların yok olduğunu düşünmüyorum, çizimler gayet net ve temiz ama büyük boyda kesinlikle etkisi bambaşka olurmuş...Yine de eser öyle kaliteli ki, boyutun önemi kalmıyor...

Bouncer Cilt 2 (#3, #4, #5) itibariyle notum ;  9/10
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Tuco Ramirez

Yazmayın böyle mesajlar  :)
Böyle mesajlar okuyunca elediğim çizgi romanları tekrar almaya meylediyorum. Dolayısıyla bütçe ayarlaması sekteye uğruyor

HacıGeraltEmmi

Öykü ve çizim anlamında üst seviye olsa da sırf ebattan ötürü takip etmediğim bir seri. Çok rahatsız edici bir sayfa yapısı var.

guneseral

Orijinal boyutlarda basılmadigi için homurdananlar arasında bende varım ancak 1.kitabin aksine 2.kitap da o rahatsızlığı hissetmedim. Ne gariptir hikayenin güzelliği eksiklikleri gözardı etmeme neden oldu sanırım.
Humanoid integral baskısı da bende mevcut tekrar gözden geçirdim kitabı, 3. Kitap sanırım 7 ve 8. sayıları içerecek, 7.volume deki  hikaye gene muhteşem bence boyut nedeni ile almayan arkadaşlar fikrinizi tekrar gözden geçirin bu kulliyat kaçmaz.
Destek amacı ile 3.kitabi da alacağım, humonoid integral de eksik olan 8. Sayıda olur umarım bu kitapta
7.volume de tam macera 113 sayfa.

memospinoz

Alıntı yapılan: guneseral - 06 Aralık, 2016, 00:43:14
Orijinal boyutlarda basılmadigi için homurdananlar arasında bende varım ancak  1.kitabin aksine 2.kitap da o rahatsızlığı hissetmedim .Ne gariptir hikayenin güzelliği eksiklikleri gözardı etmeme neden oldu sanırım.
Humanoid integral baskısı da bende mevcut tekrar gözden geçirdim kitabı, 3. Kitap sanırım 7 ve 8. sayıları içerecek, 7.volume deki  hikaye gene muhteşem bence boyut nedeni ile almayan arkadaşlar fikrinizi tekrar gözden geçirin bu kulliyat kaçmaz.
Destek amacı ile 3.kitabi da alacağım,  humonoid integral de eksik olan 8. Sayıda olur umarım bu kitapta
7.volume de tam macera 113 sayfa.

Alıntı yapılan: ilke - 17 Kasım, 2016, 22:05:40
tanıtım bülteninde ben güzellik yapmışım :) 3-4-5 olacak. Teşekkürler.
Macera bazında yayınlamaktan vazgeçmeyiz diye düşünüyorum. 3. ciltte 6-7 olacak. Glenat tarafına daha sonra bakacağız, maceralar bittikçe toplu halde basacağız.

Mrtekin

*** Spoiler Spoiler ***

İlk cildi "senaryo" olarak çok beğenmiştim ama 2. Cildi çok da beğenmedim. Nedeni realist ve sert çizgisinden az buçuk uzaklaşması olabilir. Özellikle Çinli hatunun platonik aşkı bana çok gereksiz geldi. Şahsen; White Elk'in, "Inferno" çıkması da bana baya saçma geldi.

Keza; "Villalobos" kardeşlerle daha sıkı bir kapışma bekliyordum; burada da yamulduk; hemen bağlandı iş.

Ezcümle; 2. Cilt beni konusu ile tatmin etmedi ama çizimlerin hatrına katlandık...
They drew first blood...

nicholaihel

Ne zamandır beklettiğim, merak ettiğim bu seriyi dün gecenin köründe aklıma düşmesiyle okudum. İlk cildi heyecanla bitirdim. Harika! Açıkçası bu kadar "sert" bir hikayeyle karşılaşacağımı düşünmüyordum. Fazla absürtlüğe kaçmayan, inandırıcı bir şeytani sertlik içeriyor. Hikayeyi, karakterleri, senaryoyu beğendim. İkinci cildi okumak için şiddetli bir istek duyuyorum. Adettendir, bu güzel çizimleri daha büyük boyda görmek isterdik :)

Bu kalitede bir eser yine her türden okurun ilgisini çekecektir diye düşünüyorum.