Çizgiroman okuyan bir yabancı

Başlatan pizagor, 30 Aralık, 2011, 15:55:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

İki gün önce normalde yürüyerek katetmeyi sevdiğim Kadıköy-Acıbadem rotasını otobüsle almaya karar verdim. Otobüste karşımda oturan 25-30 yaşlarındaki kadın çantasından DY Tommiks'lerinden birisini çıkarıp okumaya başladı... Nasıl şaşırdım, nasıl mutlu oldum anlatamam...Bu tarz durumlarla hemen hemen hiç karşılaşmadığımdan içimden hemen bir muhabbet açmak geldi ama sonra yanlış anlaşılacağını düşünerek sevincimi kendime sakladım...

Otobüste, vapurda, servisinde çizgiroman okuyan birisini görmek. Bu bile mutlu eder olmuş beni...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Valla sen yazınca dikkatimi çekti.

Ben epeydir böyle bir durumla karşılaşmadım.

mgsar

Bırak boş işlerle uğraşmayı diyen o kadar çok insan tanıyorum ki, çizgi romanın adını ağzına alan olsa muhabbet edesim geliyor. İyi bir gözlem olmuş.

rumar80

İnsanlar için sanki bir tabu bu konu.
  Ben iş yerinde de çizgi roman götürüyorum bu da görenleri konuyu açmaya itiyor. Bu sayede konuşacak konu ve biri bulunmuş oluyor.

mgsar

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Ocak, 2012, 23:40:52
  İnsanlar için sanki bir tabu bu konu.
  Ben iş yerinde de çizgi roman götürüyorum bu da görenleri konuyu açmaya itiyor. Bu sayede konuşacak konu ve biri bulunmuş oluyor.

Aynen. Ama odaya biri girince ben gayet rahat davranırken, beni sevdiği için masamın üstündeki çizgiromanı saklayan arkadaşlarım da var. Sanki çizgi roman okumak gayrı ciddiyet olarak mı algılanıyor ne?

darkwood

Ben belediye otobüs ile seyahat edeceğim zaman genelde yanıma çizgiroman alırım.
Ve meraklı gözler eşliğinde kitabımı keyifle okurum.  Bazen içinde çizgiroman sevgisi kalmış bu kitapların hala yayınlandığından haberi olmayanlar ile karşılaşırım. Malum eski çizgiromen sohbetleri başlar yayınlar ile yeni yayınlar ile ilgili bilgiler vermeye başlarım ve kitabı okumaya fırsat bulamadan bakmışım ineceğim durağa gelmişim.
Darkwood Sakinleri..

mgsar

Sevgili Darkwood, sırf bu yüzden İstanbul'da yaşamak isterdim. Yine siz söyleyince aklıma geldi. En son idefixteki indirimden faydalanıp aldığım kitapların kolisi gelince yanımda olan arkadaşımın 'ama bunlar gıcır gıcır' derken suratını görmeğe değerdi. Zagor KM'ın yeniden basıldığını bilmeyen bir hayranını daha kazanmış olduk.

NIC

Bana çr çocuk işi diyen bir arkadaşıma julia 1. sayıyı vermiştim,okuduktan sonra çrlarda bu kadar güzel konular işleniyor muymuş bilmiyordum demişti,ama arkası gelmedi tabi  :-\

s.b

Çizgiroman her zaman ve her yerde "çocuk işi" olarak görülmektedir. Kitap satan sitelerde bile "çocuk kitapları" başlığı altında satış yapılmaktadır. O lafı söyleyenler inanın ne kaçırdıklarının farkında değiller. Farketmeyede niyetleri yok zaten.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mister NO

Alıntı yapılan: s.b - 05 Ocak, 2012, 14:42:26
Çizgiroman her zaman ve her yerde "çocuk işi" olarak görülmektedir. Kitap satan sitelerde bile "çocuk kitapları" başlığı altında satış yapılmaktadır.

Gittiğim bir mağazada çizgi romanlar çocuk kitapları bölümünün yanında duruyordu.8-10 Yaşındaki çocukların yanında mindere oturmuş çizgi romanlara bakan şahsımın anne babaların ilgisini çektiğimden şüphem yok. :P