Saguaro - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 25 Nisan, 2012, 17:17:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Ben şimdilik Saguaro Başgan'a bulaşmıyorum, beğenilirse toplu alırım artık.  ::)
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 30 Mart, 2013, 11:18:44
Ben şimdilik Saguaro Başgan'a bulaşmıyorum, beğenilirse toplu alırım artık.  ::)
Aynı fikirdeyim itkileme bekliyorum... :D :) ;)

tommikser

Simdi babam okuyor sordum cok begendigini soyledi ki herseyi begenmez kolay kolay.Farkli bir kurgusu varmis bakalim bende bir ara okuyacagim ;)

kandorlu

Saguaroyu bende beyendim devamınıda alırım üç ayda bir çıkacakmış zaten umarım söylenen düzende çıkar erken olsun geç olmasın  :) çizgi düşler iyi gidiyor başarılarının devamını diliyorum. 

DAMPYR

Benim dalıma(Korku,Gerilim,Macera) girmediği için ben bu seriyi almıyacağım... ::) :-\ :D

dursar

Çok beğendim.devamı için fazla beklemeyelim.

Gambit

Alıntı yapılan: dursar - 09 Nisan, 2013, 19:12:03
Çok beğendim.devamı için fazla beklemeyelim.

Bununla ilgili baslik vardi zaten, yeni basliga gerek yok, yeni bir seyler katmiyorsa

kitliyorum

alan ford

Konuları birleştirdim, kilidi kaldırdım. Gambit ve benim haneme +1 mesaj eklendi :P
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Solomon Kane

Bugün inceleme fırsatı buldum :) daha yeni :) Bayar abinin dükkanındaydı. Gece alıp okumayı teklif ettim Lami abininmiş. O yüzden alamadım. Ama sayfaları karıştırdığım da internette gördüğümden daha çok hoşuma gitti. KAfamın bir köşesine yazdım. olmadı çat kapı Lami abiye gider isterim :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

hanac

Nedense Saguaro konusunda pek yorum gelmiyor.

Ben ilk cildin ilk 2 macerasını okudum ve beğendim.

Scalped çakması mı değil mi bilemem ama 70 li yıllarda geçen güzel maceralar buldum.

Teks'in yaşadığı dönemden 100 yıl sonra bile kzılderililerin sorunları devam ediyor.

Ve Saguaro da Gece Kartalı gibi herkesin yardımına koşuyor.

Bu seri mini sei mi olacak (16-18 sayı arası), yoksa devam edecek mi ? Bilen var mı ?

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 18 Mayıs, 2013, 21:16:13
Bu seri mini seri mi olacak (16-18 sayı arası), yoksa devam edecek mi ? Bilen var mı ?

Soruma cevap gelmemiş.  :(

Bu arada ilk cildin 3. macerasını da okudum. Pek beğenmedim.

İlk macera senaryo ve çizim olarak iyi idi.

İkinci macera vasatın üstü.

Üçüncü macera ise kötü.

Umarım eğri böyle aşağıya doğru sürmez.

kalidor

Saguaro Başgan'dan pek umudum yok açıkçası
Crom! Ölüleri Say...

altay1944

Okudum... Eş ve çocuklarıma da okuttum. Ortak kanı karşımızda konu olarak bir amerikan filmi izliyoruz.(kimbilir belki amaç budur)

Senaryo vasat, kurguda kopma var, şerifin kızı,saguaro ne zaman federal oldu anlayamadım bir türlü.

Daha 3.macerada şerif kötü adam oldu çıktı ki kızını bile dövmeye kadar götürdü işi.

Çizim için konuşacak olursak bonelli pekte ümitli değil ki ilk macera için valdanbirini (!) yi kullanmış ama ya o 3.macera ....

Aman Allahım o kadar mı kötü çizilir bir çizgiroman. Adam emek harcamamış resmen. Sanki eskiz çalışmayı basmışlar havası var.

Bakalım ileride düzelir mi. Ah be özer ! Ne işin var devam serilerinde bas kardeşim demian, bas kardeşim cassıdy...Neyse.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

s.b

İlker Özer olmasa bu yeni çizgiromanları hiç tanımayacaktık.
Her yayınlanan yeni çizgiromanı elbetteki beğenmek zorunda değiliz.
Ancak çeşitli tatlar sunan yayıncımızada sitem etmeyelim.
Saguaro'nun 2. sayısınıda bir görelim bakalım. Belki hepimizi kendine bağlar.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mister NO

Saguaro'da 80'lerin ABD polisiye dizilerinin havası var. Şu ana kadar 12 sayı çıkan Sagoaro'nun yazarı Bruno Enna. Bütün hikayeleri bir kişinin yazması maceralar arasında da bir bütünlük sağlıyor. Ancak maceraların en azından ilk 3 sayı için aynı düzeyde olduğunu söylemek zor.

Çizimler ise şu ana kadar 9 farklı kişiye ait. 12 sayı için oldukça yüksek bir sayı. Karakterin çiziminin oturması konusunda ciddi bir sıkıntı kaynağı bu durum.

İlk maceranın çizeri Valdambrini'nin çizimlerini beğendim. Saguaro karakterine uygun çizimler. Valdambrini ayrıca 9. sayının da çizeri olarak çıkacak karşımıza.

İkinci maceranın çizeri ise Luigi Siniscalchi. İdare eder bir çizimle durumu kurtarmış. Genel olarak vasat çizimler. Siniscalchi 7 ve 12. sayıların da çizeri aynı zamanda.

Üçüncü maceranın çizeri Marco Fodera. Bu kadar kötü çizim zor bulunur. Karakterleri tanımak bile bir sorun ne yazık ki. Bonelli benim gibi düşünmemiş ve 10. sayıyı da ona çizdirmiş.

İlk üç sayı çizim ve senaryo olarak ivme kaybederek baş aşağı gidiyor. Toparlar mı göreceğiz?

Yine de yeni bir karakterin bu kadar çok kişiye çizdirilmesi büyük hata. Saguaro ve Kai karakterleri 1 ve 3. maceralarda karşılaştırın ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

2. ciltin içindeki çizimler de 3 farklı çizere ait olacak. Böylece ilk 6 macerası 6 farklı kişi ile çizilmiş bir karakterle karşı karşıya kalacağız.  ???