Saguaro - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 25 Nisan, 2012, 17:17:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Dostum Hayalet forumu böyle uzaktan takip ederseniz öyle açıkta kalırsınız  ;) bir daha forumu bu kadar uzaktan takip etmeyin :D

DAMPYR

Saguaro'damı 2 sayı olarak çıktı.... ??? ::) :D

Hayalet

Alıntı yapılan: tommikser - 29 Nisan, 2014, 18:58:01
Dostum Hayalet forumu böyle uzaktan takip ederseniz öyle açıkta kalırsınız  ;) bir daha forumu bu kadar uzaktan takip etmeyin :D

Valla haklısınız, hayatımıza 10 ay önce giren bir bebek olunca insan merkeze onu koyuyor ve kendini (seve seve) ihmal edebiliyor. Bir boşluk yakalayınca aklıma Ken parker geliyor, Saguaro , Mister No geliyor ve tabii ÇR forumları, motosiklet forumları, kitaplar, blogum v.s. v.s..
Galiba kendi hayatımı bir miktar "vesaire" konumuna sokmuş durumdayım bizim prensesin yüzünden. :) Neyse ki tüm bu kitaplar, çizgi romanlar ona miras kalacak... Bu da sevindirici ;)
Çizgi roman bir çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasının en iyi yollarından biridir, bir büyüğünse hayata çocuk merakı ve heyecanıyla bakabilmesinin.

Ralph

Gelecek ay bu seriye başlamayı düşünüyorum. Birkaç tanıtımına baktım hayli güzel gözüküyor. Biraz ayrıntılı bilgi verebilecek olan var mı?

rumar80

Hayalet

Alıntı yapılan: Ralph - 29 Nisan, 2014, 19:38:27
Gelecek ay bu seriye başlamayı düşünüyorum. Birkaç tanıtımına baktım hayli güzel gözüküyor. Biraz ayrıntılı bilgi verebilecek olan var mı?

Mutlaka başlayın. 1970'ler Amerikasında Kızılderili bir FBI ajanı'nın genellikle kızılderili rezervasyonları üzerinden yürüyen suç hikayelerine müdahil oluşunun öyküsü. Aslında biraz anti kahraman(tam benim sevdiğim tiplerden). Amerika eleştirisini de yapıyor seri satır altlarında. Thorn'un demir atıyla   dead valley yollarında süzülüşünü ise ben bir motosiklet sever olarak zevkle izliyorum. Diyaloglar da güzel ve gerçekçi. Sanki bir macera filmi ya da dizisi izliyor hissi veriyor. Başlayın, bana göre pişman olunmayacak bir seri. Bu arada 4.cildi de çıkmış. Bu başlığı baştan okursanız detaylıca anlatılıyor kendisi.

Bu arada Saguaro okuyanlara bir kitap önerisi Dee Brown'ın Kalbimi Vatanıma Gömün kitabı. Bu kitabı hele de seriye başlamadan ya da tam da yeni yeni başlarken okursanız Saguaro'da bahsedilen bazı şeyler yerli yerine oturur kanaatimce. Kalbimi Vatanıma Gömün, Amerikan yerlilerinin beyazlar tarafından yıllarca nasıl soykırıma uğratıldığının belgeli fotoğraflı öyküsüdür. Üniversite yıllarımda okuduğumda beni çok etkilemişti. Aynı adla kitapta bahsedilenlerin sadece bir kısmının anlatıldığı bir film de var ama kitap kadar etkileyici değil tabii ki. (Kitabın ve filmin orjinal ismi Bury My Heart at Wounded Knee )
Çizgi roman bir çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasının en iyi yollarından biridir, bir büyüğünse hayata çocuk merakı ve heyecanıyla bakabilmesinin.

Ralph

Alıntı yapılan: Hayalet - 29 Nisan, 2014, 20:03:47
Mutlaka başlayın. 1970'ler Amerikasında Kızılderili bir FBI ajanı'nın genellikle kızılderili rezervasyonları üzerinden yürüyen suç hikayelerine müdahil oluşunun öyküsü. Aslında biraz anti kahraman(tam benim sevdiğim tiplerden). Amerika eleştirisini de yapıyor seri satır altlarında. Thorn'un demir atıyla   dead valley yollarında süzülüşünü ise ben bir motosiklet sever olarak zevkle izliyorum. Diyaloglar da güzel ve gerçekçi. Sanki bir macera filmi ya da dizisi izliyor hissi veriyor. Başlayın, bana göre pişman olunmayacak bir seri. Bu arada 4.cildi de çıkmış. Bu başlığı baştan okursanız detaylıca anlatılıyor kendisi.

Bu arada Saguaro okuyanlara bir kitap önerisi Dee Brown'ın Kalbimi Vatanıma Gömün kitabı. Bu kitabı hele de seriye başlamadan ya da tam da yeni yeni başlarken okursanız Saguaro'da bahsedilen bazı şeyler yerli yerine oturur kanaatimce. Kalbimi Vatanıma Gömün, Amerikan yerlilerinin beyazlar tarafından yıllarca nasıl soykırıma uğratıldığının belgeli fotoğraflı öyküsüdür. Üniversite yıllarımda okuduğumda beni çok etkilemişti. Aynı adla kitapta bahsedilenlerin sadece bir kısmının anlatıldığı bir film de var ama kitap kadar etkileyici değil tabii ki. (Kitabın ve filmin orjinal ismi Bury My Heart at Wounded Knee )

Tavsiyenize güvenerek önümüzdeki ay ilk 3 cildi sipariş edeceğim. Saguaro'yu hep almak istiyordum, fırsat olmadı. Artık başlasam iyi olacak sanırım. Teşekkürler ilginiz için.

Hayalet

Alıntı yapılan: Ralph - 29 Nisan, 2014, 20:22:15
Tavsiyenize güvenerek önümüzdeki ay ilk 3 cildi sipariş edeceğim. Saguaro'yu hep almak istiyordum, fırsat olmadı. Artık başlasam iyi olacak sanırım. Teşekkürler ilginiz için.

İyi okumalar, umarım seversiniz. Bu arada idefix denen kitap sitesinde (sanırım yarın son gün) müthiş bir indirim var, ben bugün 3.cildi neredeyse yarı fiyatına aldım. ilk 3 cilt ellerinde var görünüyordu, haberiniz olsun!

hanac

Alıntı yapılan: Ralph - 29 Nisan, 2014, 20:22:15

Bu başlık altındaki ilk 6 sayfayı da okuyun.

İlk ciltteki çizimler biraz hayalkırıklığı olmuştu ama 2. cilt ile birlikte çizimler de toparlandı.

hanac

Bu arada mayıs'da italya'da 25. sayı çıkıyor.

Bizde ise 12 sayı yayınlandı bile.

Hayalet

Alıntı yapılan: hanac - 30 Nisan, 2014, 08:59:18
Bu arada mayıs'da italya'da 25. sayı çıkıyor.

Bizde ise 12 sayı yayınlandı bile.

Güzel haber, bu demektir ki yayına devam edecek, ben severek okuyorum.

hanac

3. cildi okudum ve cok begendim.

Bu ciltteki 3 macera da cok guzeldi.

1. ve 2. macera zaten tek bir hikaye idi.

Bu macerada kahramanimiz Saguaro tam bir Tex Willer gibi davrandi, bayildim.

3. macerada ise yine kizilderililerin sorunlarina degindiler.

Hemen 4. cilde basladim.

Ilk hikaye hapishanede geciyor, konu klasik.

Icerideki olaylari cozmek icin kahramanimiz mahkum olarak iceriye girer.

Cizimlerde cok iyi, kisaca cok cok iyi bir seri.

köstebek

Konu ve çizimler kendini topladı.
Biraz da biz yayın periyodunu oturtabilirsek yürüyüp gidecek gibi görünüyor.
Bonelli onun üstüne oynuyor, bakalım, ne kadar başarabilecekler...

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 13 Mayıs, 2014, 21:05:14
Konu ve çizimler kendini topladı.
Biraz da biz yayın periyodunu oturtabilirsek yürüyüp gidecek gibi görünüyor.
Bonelli onun üstüne oynuyor, bakalım, ne kadar başarabilecekler...

Tablo şeklinde bir öneri hazırlamıştım size, aradan çıkacak serileri hesaba katarak önerimi güncelleyeceğim ve sizle paylaşacağım yine :)

hanac

35. sayı ile birlikte Saguaro'nun italya'da yayınına son verilecekmiş.

Zate geçen günlerde Kızılmaske Bro'nun verdiği tabloda en az satan serisi idi.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8064.0.html