Marvel - Cilt Tanitimlari

Başlatan Gambit, 28 Mayıs, 2012, 22:57:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Tanıtımlar çok güzel olmuş emeğine sağlık gerçekten.
Darkwood Sakinleri..

yunusmeyra

Alıntı yapılan: hanac - 02 Şubat, 2015, 21:40:04
Mükemmel bir tanıtım olmuş dostum.

Çok emek vermişsin, teşekkürler.

Berkuralcan neredesin, senin yorumunu da bekliyoruz.
Hasan bu konuda Berk seriyi okuduğu sıralarda 10 bölüme yayılan bir yazı dizisi olarak kendi sitesinde ele almış ve son bölümde çıkarımlarını bizle paylaşmıştı..okumak isteyenler için:
http://www.altevren.net/say-seri-ncelemeleri/marvel/537-age-of-ultron-10-ve-genel-au-yorumlar
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

dean

Chaos War

Hikayemiz Chaos King olan Amatsu-Mikaboshi'nin The Dream Dimention'da Lord Nightmare'i katletmesiyle açılır. Bu büyük olay Marvel evrenimiz mistik tarafı ağır basan karakterleri tarafındanda hissedilir. Tam o sırada New York'un göbeğinde Hercules belirir. Öldü sanılan Hercules görevi almış bir eda ile "ben Tanrıyım, Olumypus'un Lorduyum, kahramanlar toplanın" gibi naralar atmaya başlar. Avengers olay yerine gelir. Ama Hercules sakinleşecek gibi değildir. Hercules'i sakinleştirmek Amadeus Cho'ya düşer o sırada Hercules All-Father'larla da görüşür. Gergin Hercules, All Father'lara saldırır bu seferde onu Thor durdurur. İyice sakinleşen Hercules Dünyadaki bir çok kahramanı yanına çeker ve Chaos King'in yani herşeyin başlangıcından önceki kaos durumunun efendisi olan Amatsu-Mikaboshi'nin tekrar harekete geçtiğini evreni parça parça ele geçirerek başlangıçtan önceki haline getirmek istediğini ve birleşerek Chaos King'in kıyametini durdurmaları gerektiğini anlatır. Ardından Avengers, X-Men, Fantastic Four, Spider-Man ve daha bir çok kahramanla birlikte Nightmare's Realm'e gider. Ama herşey beklediklerinin tersine çıkar. Chaos King öldürdüğü kabus lordunun güçlerini almıştır. Bütün ölümlüleri koma durumuna sokmuştur.

Hercules bu olayın ardından New York'a Olympus Group Building'e gelir. Oradaki diğer Tanrılara durumu anlatır. Diğer taraftan Amatsu-Mikaboshi yeraltı dünyasını da ele geçirir ve bir çok tanrıyı ise kendi boyundurluğu altına alır. Hercules, Dünyadaki herkesin sonsuz uykuya dalması sonrası oluşan afetleri önlemeye çalışırken Eternity kendini gösterir. Eternity, Chaos King'in durdurulması gerektiğini ama kendisinin yardım edemeyeceğini söyler. Bunun ardından ise ikinci God Squad kurulur. Grup, Hercules, Thor, Galactus, Silver Surfer, Daimon Hellstrom, Sersi, Venus, Bast gibi Tanrılardan oluşur. O sırada yer altından Amatsu-Mikaboshi'nin emrindeki  Olympus'lu tanrılar çıkar ve ekibimize saldırır.

Olympus Tanrıları ve God Squad arasındaki savaş çok sert geçer. Hercules babası Zeus ile karşılaşır. Hercules, Zeus'u yenmeyi başarır. All-Father'ların diyarının kapıları Zeus'u karşılamaK için açılır. İşte Chaos King'in beklediği an budur. Chaos King, diğer adamları ile birlikte Zeus'un bedeninden çıkarak All-Father'lara dalar. Artık Chaos King multiverse'ün tamamına yakınını yok etmiştir. Galactus ve Amadeus Cho önderliğinde kalan Tanrılar, Dünyada ki komadaki insanlarla birlikte Chaos King'in haberinin olmadığı bir paralel evrene(Continuum) gitmeyi planlar. O sırada Chaos King için çalışan Athena, Hercules'e saldırır. Power Upgrade alıp All-Father seviyesine yükselen Hercules, Athena'yı yenmeyi başarır. Artık Chaos King ile yüzleşme zamanı gelmiştir.

Kozmik dövüş gerçekleşirken, Continuum'a kimlerin alacağı kararı Amadeus Cho'ya kalır. Cho bu psikolojik yükün altında ezilirken aklına günü kurtaracak fikir gelir; Continuum'a insanları değil, Chaos King Amatsu-Mikaboshi'yi göndermek. Tanrılar birleşerek Chaos King'i Continuum'a göndermeyi başarırlar. Multiverse kurtulmuştur ama korkunç boyutta yara almıştır. O sırada Athena gelir. Aslında bütün bu olaylar onun istediği şekilde olmuştur. Athena, Hercules'in önderliğinde yeni bir düzen başlatmak istemektedir. Hercules ise Athena'ya karşı gelir. Yeni All-Father güçlerini herşeyi eski haline getirmek için kullanır.

Ben hikayeyi fena bulmadım. İyiydi ama herkese hitap ettiğini de söyleyemeyiz. Marvel'a fazla hakim olmayan okuyucunun pek hoşuna gitmeyebilir. Son olarak Chaos War'un 2010 sonu 2011 başı arasında yayınlandığını söyleyeyim.

8/10

xmenac

Kitap hakkında bilgim yok yalnız Thor ve Herkül'ün karşı karşıya geldiği kapak dikkatimi çekti.

Yabancı dildeki forumlarda epey tartışılan bir konudur hangisinin daha güçlü olduğu. :)

DC'de kas gücü bakımından Superman açık ara öndeyken, Marvel evreninde net bir cevap bulmak zor bu konuda.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 29 Mart, 2015, 16:56:03
Kitap hakkında bilgim yok yalnız Thor ve Herkül'ün karşı karşıya geldiği kapak dikkatimi çekti.

Yabancı dildeki forumlarda epey tartışılan bir konudur hangisinin daha güçlü olduğu. :)

DC'de kas gücü bakımından Superman açık ara öndeyken, Marvel evreninde net bir cevap bulmak zor bu konuda.

İlginçtir aslında kapak Chaos War hikayesine pek uymayan bir kapak. Marvel neden Chaos War için bu kapağı seçmiş anlamak güç. Thor vs. Hercules gibi bir kapışma neredeyse hiç olmuyor. Hikaye Hercules önderliğindeki Tanrıların Chaos King ile dövüşmesini anlatıyor.

Diğer taraftan ben ikisi arasıdaki dövüşte oyumu Thor için kullanırım. Bu seride Hercules korkunç boyutta güçlü çünkü All-Father güçlerine sahip oluyor. Ama yinede şöyle bir gerçek var ki hikayeyi kim yazıyorsa dövüşü o kazanıyor. Iron Man'in Magneto'yu yenmişliği var. Hatta The Thing'in su altında Namor'u yenmişliği var ;D

Ras Al Ghul

Original Sin'i en çok bekliyorum :D

dean

Alıntı yapılan: Ras Al Ghul - 06 Temmuz, 2015, 17:53:56
Original Sin'i en çok bekliyorum :D

Infinity incelemesi hazır aslında. Ondan sonra Original Sin'e geçeceğim. Ama Avengers ile paralel gitmek istediğim(zorunda da olduğum) için bekletiyorum. Bütün işlemi bitmiş now dönemine ait 4 Avengers, 2 New Avengers bi'de Infinity var. Infinity benim yaptıklarım içinde şu ana kadar ki en uzun özet oldu. Son bi' Secret Avengers kaldı Now öncesinin Türkiyede yayınlanmayanlardan ondan sonra Now dönemine çok geçeceğiz.

Ras Al Ghul