Django Unchained

Başlatan dean, 07 Haziran, 2012, 13:22:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

New Wave of British Heavy Metal  :)
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: kalidor - 07 Haziran, 2012, 16:17:23
IMDB'de kendisi için well-built tanımlaması yapılmış. Nero'nun filmlerine baktım da kıllı ve bıyıklı İtalyandan ninja mı olur diye soruyorum:) 80'lerde hair-metal ve NWBHM'i bilirdik. air-brush'ı not ediyorum.
air-brush ülkemizdeki afiş ressamlarının çok sık ve ustaca kullandığı bir teknik olmamakla birlikte "dijital görüntü işleme programları "çıkmadan çok önce elle yapılmamış, fırça darbesi hissedilmeyen boyamalar ve teknolojik efektli illüstrasyonlar yapmak için 70'lerden itibaren yoğun kullanılmış,80'lerde zirve yapmıştı..yut dışında yaşayan usta ressamlarımızdan "ertuğrul edirne" film-video afiş ve kartlarında bu teknikten yararlanmıştır..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hanac

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 07 Haziran, 2012, 17:01:15
Yurt dışında yaşayan usta ressamlarımızdan "ertuğrul edirne" film-video afiş ve kartlarında bu teknikten yararlanmıştır..

Büyük usta Ertuğrul Edirne için bkz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1113.msg8865.html#msg8865

kalidor

Filmi bugün seyrettim. 165 dakika olduğu için filmi izlerken bazı sahnelerde sıkıldığım oldu. Geyik muhabbetleri bol. Film müzikleri her Tarantino filminde olduğu gibi yine müthiş. Don Johnson'un rolü de fazla değil. Film iç savaştan 2 sene önce başlıyor ve zencilere olan ayrım ve eziyeti de kırbaç ve çukur gibi sahnelerde iyi anlatıyor. Bu arada kraldan daha kralcı yaşlı baş uşak rolünde Samuel L. Jackson  da unutmayalım. Bir western filmine göre hiç kızılderili olmaması da ilginç olmuş.
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Ennio Morricone'li imzalı main theme için de buyrun:

http://www.youtube.com/watch?v=IAooXLAPoBQ

Crom! Ölüleri Say...

V

Müzikler ve Samuel müthişti,gerisi bildiğin Tarantino..
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Birgün Tarantino'nun yaptığı bir filmi seveceğim aklıma gelmezdi.Gerçi sonundaki aksiyona kadar sıkıcı idi benim için.Ama sonu için biş diyemem Scarface'i aratmadı.Saf western.Sonu için izlenir zenci halkı ile ilgili mesaj filme iyi işlenmiş.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Filmi beğendim ama bence Tarantino'nun ilk üçüne giremez.

Oyunculuklar çok iyi idi ama Samuel L. Jackson bir adım öne çıkmış.

Gambit

Alıntı yapılan: hennessy - 24 Şubat, 2013, 19:17:46
Birgün Tarantino'nun yaptığı bir filmi seveceğim aklıma gelmezdi.Gerçi sonundaki aksiyona kadar sıkıcı idi benim için.Ama sonu için biş diyemem Scarface'i aratmadı.Saf western.Sonu için izlenir zenci halkı ile ilgili mesaj filme iyi işlenmiş.

hic sevdigim bir yonetmen degildir, henuz izlemedim, izlemek icin de bir heyecan hissetmiyorum
denkgelirse izlerim yoksa pas