Gerçek Süper Kahramanlar

Başlatan kadri kerem, 12 Haziran, 2012, 16:17:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kadri kerem

National Geographic Channel'da Tabu isimli bir belgesel var. Çoğunluğun garip olarak karşıladığı şeyleri yapanlar hakkında bu belgesel. Örneğin başına boynuz taktıranlar, tüm vücutlarını dövmeyle kaplayanlar, erkekliğe geçiş için tehlikeli rituellere sahip yerliler vs.

Geçen gün izlediğim Tabu'nun konusu ise süper kahramanlardı. Daha doğrusu sabahları normal bir yaşamları olup, geceleri süper kahraman kostümü giyerek sokaklarda dolaşan ve suçu önlemeye çalışan gerçek insanlar hakkındaydı. Bu insanlar kendilerini gerçekten süper kahraman sanıyor, polis telsizini dinleyip nerede olay varsa oraya koşturuyorlar. Biriyle yapılan söyleşide adam defalarca kez yaralandığından bahsetti. Bıçaklanmış, vurulmuş, dövülmüş... Ama hala pes etmemiş.

Bu durum haliyle normal değil. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

HacıGeraltEmmi

Fazla abartmamak lazım diyorum, Kick-Ass okuyup heyecan yapmamak lazım diyorum ;D

Peyami

Yakın zaman önce İngiliz televizyonlarından birinde de aynı konuda bir belgesel yayınlanmıştı. Geceleri kostümlü olarak sokaklarda dolaşan ve kendince suça karşı mücadele eden insanlarla ilgiliydi.

Farklı davranışları incelemeyi severim ama bu yöntem bana pek akıllıca ve etkili gelmedi. Bir çeşit oyun olmuş bu. İlla suça karşı savaşılacaksa bence daha sağlam ve zekice yöntemler kullanılabilir.

bkz. Person of Interest