Zembla - HOZ

Başlatan s.b, 06 Temmuz, 2012, 20:14:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yalcinerol345

Cilt kapakları içinde mi?

darkwood

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 08 Eylül, 2012, 23:57:55
Cilt kapakları içinde mi?

Cilt kapakları yok ama baskısı harika olmuş, hoz kalitesini yine göstermiş.
Darkwood Sakinleri..

mandrake66

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 08 Eylül, 2012, 19:40:46
içeriği nasıl, orjinal ilk sayıdanmı başlamış yoksa karışık maceralardanmı oluşuyor.Biraz bahsetsene mandrake66... ???

İlk macera doğal olarak "Zembla'nın doğuşu" diğerleri sırayla:
Looklar için bir kraliçe
Uğursuz ruh
Boor'un isyanı
Komandur tutsakları
Anthar'ın gorilleri

şeklinde, ancak, bunun orijinal sıralama olup olmadığını bilmiyorum.

Bence, kitapta ki en büyük sürpriz 2000  yılında Zebla'nın şef editörlüğünü yapmış olan Jean-Marc Lofficier'in editör köşesinde ki yazısı.

Bunun yanında Haşim bey'in 104'üncü sayfa da "Hoşgeldin Zembla" başlıklı yazısı bir harika.

Neden "eski" çizgiromanların yeni baskıyla "eski" ve yeni çocuklara iletilmesi gerektiğini çok anlamlı bir biçimde açıklamış.

J.M. Lofficier'in Zembla hakkında ayrıntılı bir yazısına 160 ve 216'ncı sayfalarda yer verilmiş.

Orijinal ve Türkiye'de basılan kapaklara maalesef yer verilmemiş, ancak buna da şükür....

Baskı ve kapak kalitesi gayet güzel..

Bu arada, küçük bir not: Kitabın içinde ki "kötü ruh" isimli macera arka kapakta "uğursuz ruh" olarak yazılmış.

Ayrıca yine arka kapakta ki sıralamada küçük bir hata var. "Komandur tutsakları" kitabın içinde "Boor'un isyanı" isimli maceradan sonra gösterilmiş, halbuki önce yer alıyor.

Bu kadar kusur Zembla'da da olur; nazar boncuğu olmuş!

Teşekkürler Hoz..

DAMPYR

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim mandrake66.Zebla kaç ayda bir çıkacak bilen varmı... ???

mandrake66

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 09 Eylül, 2012, 11:46:08
Zembla kaç ayda bir çıkacak bilen varmı... ???

Kitabın hiç bir yerinde yazmıyor ya da ben göremedim.

:-X

konnektör

Zembla gerçekten güzel olmuş, baskısı oldukça iyi. Çocukken severek okuduğum bir seri idi, her yeni sayıyı dört gözle bekliyeceğim.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

s.b

İşte ilk Zembla macerası böyle başlıyor.                              Zemblanın çocukluğu

Ve gençliği
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Bu sayfadaki beyaz adamın kim olduğunu biliyor musunuz?

aa

Ben de beğendim. Teşekkürler HOZ.
Esse Gesse Hayranı...

Mister NO

İlk cilti aldım ve baskı kalitesini beğendim. Ben çıktığı sürece Zembla'yı alacağım. İlk ciltteki maceralar:

Zembla'nın Doğuşu
Looklar için bir kraliçe
Uğursuz ruh
Boor'un isyanı
Komandur tutsakları
Anthar'ın gorilleri

Bildiğim kadarıyla

Bu 6 maceradan Uğursuz Ruh macera listemizde de olmayan bir macera.

Boor'un isyanı ve Komandur Tutsakları ise bilinen ancak zor bulunan maceralardandır.

Diğer 3 macera bulunması daha kolay maceralar olsa da Zembla'nın Doğuşu haliyle ilgi çekici bir macera. Hikayeyi unutanlar ve kahramanımızı tanımak isteyenler için de fırsat.

s.b

Orijinal 1. sayı kapağı

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 09 Eylül, 2012, 22:20:56

Bu sayfadaki beyaz adamın kim olduğunu biliyor musunuz?

Kim bu adam Sami abi ?

s.b

Maceranın adı bu soruya çok büyük bir ipucu veriyor. Zembla'nın doğuşu ve bu adam. Yaniiiiiiiiiiiiiiiii Zembla'nın ............ oluyor.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: s.b - 10 Eylül, 2012, 13:57:18
Maceranın adı bu soruya çok büyük bir ipucu veriyor. Zembla'nın doğuşu ve bu adam. Yaniiiiiiiiiiiiiiiii Zembla'nın ............ oluyor.

Babası olur desek :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Alıntı yapılan: mandrake66 - 09 Eylül, 2012, 10:40:40
Bu arada, bence, "Zembla" bir "frankofon" sayılamayacağı için "admin" başka bir yere taşımayı uygun görür mü?

"Diğer İtalyan ve Avrupa Çizgiromanları" ana başlığının altına Zembla alt başlığı açıldı ve konular oraya taşındı.