Dünyalar Savaşı

Başlatan Nemo, 10 Temmuz, 2012, 12:15:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Atticus Kane:

Scipio -daha sonra Kos ARADAN I adıyla Mars gezegeninin imparatoru olacak:

Aran Darko:

Başkan Abraham:

Elania Elmore: Mars savaşlarından sonra Darver eski görevine atanırken, Elania, Alfa Ajansı'nın başına getiriliyor:

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Resya: (Resya kadın bu arada. çok yaşlı bir telepat)

Kay Frayn : May ve Branko'nun evlatlık aldıkları telepatik güçlere sahip bir mutant.

Diane Weston, şifre çözücü bilim kadını:

Gloria Anderson: Yörünge Konfederasyonunun lideri

Solomon Darver:

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Dünyalar Savaşı Bölüm 5:

Kane'in adamlarından biri olan Freeman gizlice Dünya ve Mars arasında silah taşımaktadır. Kane, karısının Alfa Ajansı ile işbirliği yaptığını duyunca bununla ilgili bir açıklama ister. Mary huysuzlaşır ve sonunda Kane onu öldürür. Tüm haberler bu olay ile çalkalanır. Bu arada Alfa ajanları, Imperium'un gizli silah taşımalarından haberdar olmuştur. Sigmund, Eleonor Klint'in sermayesinin nerden geldiğini araştırırken, Nathan'da Makland'de Imperium şirketinin gemilerinin gerçekte ne taşıdığını araştırmaktadır. Bu arada Kane, karısının cenaze törenine katılıp duygusal bir konuşma yapar. Nathan ve takımı, gemilere baskın yapınca, gemilerin gerçekte alt yapı ekipmanı taşıdığını görür ama bu, Marslılar tarafından yapılan bir kandırmacadır. Esas yük başka bir gemidedir. Nathan, taşıma gemilerini korumak için programlanmış robotların saldırısından, Jerry Lone'un yardımı sayesinde kurtulur. Bu arada, Solomon, mahkemeden Alfa Ajansı'nda çalışan tüm ajanların lisanslarını iptal etme kararı adı altında bir belge alır. Sigmund'u, Kassavidis'in yerine atanan Gomez ile görüşmeye gönderir. Bu arada Kane, Scipio ile temasa geçmiştir. Artık savaş zamanı gelmiştir. Birden, Imperium Enterprise'ın binasının altında bulunan gizli mahzenlerden, Tripod adı verilen,yüzlerce, üç ayaklı dev robotlar çıkar ve karşılarına çıkan herşeyi yok etmeye başlarlar.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Dünyalar Savaşı 6.Bölüm

İstila haberleri çabuk yayılmıştır. Marutha körfezindeki hapishaneden ise Aran Darko kaçmayı başarmıştır. Doğu Yakası'nda tripodların saldırısı sonucu, Savunma Bakanlığı füzeleri ateşler.  MPC Televizyonundan Delya Davids, savaşı kameraya almak isterken Monique Zamara tarafından kurtarılır. Tripod'lardan birisi Alfa Binasına ateş açsada, savunma kalkanı sayesinde bina korunur. Fakat, Darver, kalkanların çok fazla dayanamayacağını farkeder. Ajanlar ise farklı görevlerle etrafa dağılmıştır. Nathan, Betty'i bulmuştur.  Branko, Kay'i bulup yardım istemek zorundadır. Janine ve Darver kalkanları güçlendirmek için yardım almaya giderler. Melpomene'de ise Scipio, yörünge komutanı Anderson'ı arayıp, Dünya'ya savaş ilan ettiğini açıklamıştır. Bunun üzerine Anderson, Gene Tolwyn'i arayıp, Galahad ismi verilen savunma kalkanlarının hazırlanmasını ister. Marslıların dev uzay gemisi Ares ise Dünya'ya doğru ilerlemektedir. Aran Darko, Uni-Mind ismi verilen bir makineye kendisini bağlamıştır. Böylece tripodları ve klonları beyin gücü ile kontrol edebilecektir. Dünya savunma gemilerinden biri olan Newark'ta ise, General  Moses, yıkılan şehri üzüntüyle izlemektedir. Elania Elmore yeraltındaki gizli sığınağında emirler yağdırmaktadır. Ardından Newark'a gider ve General Moses ile görüşür.  Aynı anda, Scipio, 6. Düzeyin atmosferine zehirli bakteri yaymış ve bu durum insanların panik olmasına yol açmıştır. Elania, Darver'dan olaya müdahele etmesi için yardım ister. Nathan, Branko, Sigmund hep beraber altıncı düzeye inerler. Ama görevleri kolay degildir. Önce gözcü robotları atlatmaları gerekmektedir.

Özel Alfa Ajanı

kalidor

Bu dünyalar savaşı sagası Dev Albümlere  veya teknodrodilere vs bağlanıyor mu?
Crom! Ölüleri Say...

Nemo

Kalidor,
Benim bildigim bağlanmıyor. Ama savaş sonunda çok şey değişiyor. Alfa Ajansı'nın başına yeni bir liderin gelmesi gibi...250.sayıdan 253.sayıya kadar da Sigmund, Legs gibi karakterlerin geçmişte bazı yaşadığı olaylar anlatılıyor. 254.sayı Geleceğin Anahtarları isimli macerada ise Dünyalar Savaşı bitiminden sonra, kahramanlarımızın kendilerini toparlamaları ve yeni maceralara yelken açmaları anlatılacak.
Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Bahsedildi mi forumda bilmiyorum ama küçük bir not daha: Nathan'ın kapak çizeri 250.sayı ile birlikte Sergio Giardo oldu.
Özel Alfa Ajanı

hanac

HüseyiNemo tanıtım için teşekkürler.

15 yıl beklemek yerine bir özel cilt basılabilir belki.

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 16 Temmuz, 2012, 14:38:31
HüseyiNemo tanıtım için teşekkürler.

15 yıl beklemek yerine bir özel cilt basılabilir belki.

Seni anlamakla birlikte düzenli yayınlanacaksa ben beklemeye razıyım. Birçok karakteri tanımıyoruz bile. O kim, bu kim? sorularını sorarken hikaye elden gider.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 16 Temmuz, 2012, 14:40:20
Seni anlamakla birlikte düzenli yayınlanacaksa ben beklemeye razıyım.
Birçok karakteri tanımıyoruz bile. O kim, bu kim? sorularını sorarken hikaye elden gider.

Güzel bir önsöz ile herşey çözülebilir.

Marvel yayınlarında durumu hep bu önsözler kurtarmıyor mu ?

Nemo

Dünyalar Savaşı Bölüm 7:

Nathan, el bombaları kullanarak gözcü robotları saf dışı bırakır. Sigmund ise bayılan Branko ile ilgilenmektedir. Tolwyn, Galahad kalkanları ile Marslıların Ares gemisini durdurmaya çalışır. Aynı anda Aran Darko, Uni-Mind'ı kullanarak en tehlikeli üç Tripod'u devreye sokar. Bunlar Hyperion'lardır.
Hyperion'lar Darver, Mendoza, May ve Link'in kurtardığı insanların sığındığı gemiye saldırmaya hazırlanmaktadır. Bu sırada Nathan, altıncı düzeydeki askeri laboratuarda, bakterilerin yayılmasını önlemek için koruyucuyu harekete geçirmiştir. Tolwyn, Elania ile irtibata geçtiğinde mutlaka Ares'in durdurulması gerektiğini söyler. Çünkü Ares, Mars ordusunun gemilerini taşımaktadır. Bunun için Donovan ve adamları görevlendirilir. Donovan, Ares'e füzeler göndersede, Ares'in savunması sonucu füzeler ters teper. Donovan şans eseri hayatta kalmayı başarır ve Tolwyn ile irtibata geçerek, tüm gemilerin Ares tarafından parçalandığını söyler. Hyperion'lardan biri ise Mendoza'nın kullandığı sığınmacıların gemisine saldırır. Link, tüm gücü ile Hyperion'a karşı koymaya çalışır. Altıncı düzeyden çıkan Nathan, Branko ve Sigmund, Betty ile buluşur. Fakat tam o anda kafalarını gökyüzüne kaldıran Alfa Ajanları, gökyüzünün Marslı uzay gemileri ile dolduğunu dehşetle izlerler. Böylece ilk istila başlar. Bu sırada, Link'e yardım için Legs Weaver ve May sahneye çıkar. Mücadeleyi kazanan kahramanlarımız olur. Biraz uzakta ise Marslılardan kaçan Nyda Maverick ve Elania'nın oğlu, Nathan ve diğerleri ile buluşur. Hep beraber gizli tünellerden şehrin diğer yakasına ulaşmaya karar verirler. Uzayın derinliklerinde Ares, Melpomene uzay üssüne yaklaşmaktadır. Hadija sayesinde Melpomene kendini savunmaya çalışır. Tünellerden şehrin diger yakasına ulaşan Nathan ve ekibi, Legs ve diğerleri ile buluşur. Elania oğlunu görünce sevinçten bayılır. Kay ise sığınmacı gemisindeki kalabalık içinde Resya'nın da olduğunu farkeder. Sonunda gece olmuş ve uzun gün nihayet sona ermiştir. Yaşanan acı olaylara rağmen Nathan geleceğe umutla bakmaktadır...

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Hasan abiye katılıyorum. 15 sene beklemektense güzel bir önsöz ile özel albüm şeklinde yayınlanabilir.
Özel Alfa Ajanı

Nemo

Dünyalar Savaşı Bölüm 8:

Mars istilasının üzerinden on gün geçmiştir. Nathan ve arkadaşları, siviller ve askerler arasındaki iletişimi sağlamaya çalışmaktadırlar. Nathan, Legs, Branko ve Emma'nın bir sonraki görevi ise Uni-Mind'ı bulmaktır. Kahramanlarımızın yolu gözcü robot köpekler tarafından kesilse de, Marcus Morrigan'ın yardımı ile kurtulurlar. Marcus, dostlarımızı binlerce insanın saklandığı bir sığınağa getirir. Bu arada Sigmund, Outremer, Sister J ve Erimantis isimli üç telepattan çağrı alır. Buna göre, ortak düşmanları Marslılara karşı, telepatlar insanlarla ortak mücadele etmek istediklerini söylerler. Sigmund, telapatlarla buluşur ve Link ile beraber nasıl destek olacaklarını açıklar. Nathan, Legs, May ve Branko ise operasyonu ortak yönetecektir. Denizanası şeklindeki robotların saldırısından yine Jerry Lone'un yardımı sayesinde kurtulurlar. Uni-Mind, biyomekanik ve telepatik güçleri sayesinde her Marslıyı kontrol edebilmekte ve savaşta onlara yön verebilmektedir. Fakat Jerry Lone'un da gelmesi ile savaşı kazanmak için yeni bir umut doğmuştur.

Özel Alfa Ajanı

NIC

Nemo yazıların enfes,devamını bekliyoruz

ayrıca amazing spiderman yazılarını burda da görmek isteriz