Nemesis

Başlatan emre ozdamarlar, 12 Ekim, 2012, 19:58:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Forumumuzda okuyanlar olmus bu eseri, arattim eski mesajlar icinde, bi kac kisinin Nemesis'den bahsettigini gördum, izninizle okumayanlar icin kisa bir tanitim geceyim.

Kick Ass'in yazari Mark Millar'in, Old Man Logan ve Civil War'in cizeri Steve McNiven ile beraber cikardigi 4 sayi, 112 sayfalik, cabucak okunan bir macera.

Hikayenin özeti ise su fikire dayaniyor, ya Batman super kötu bir adam olsaydi. Ailesinden kalan serveti kötuluk yapmak icin kullanan, elinin altinda bi ton teknolojik alet edavat bulunan bir karakterin hikayesi nasil olurdu.

Nemesis adli bu kötu karakterimiz dunyayi dolasip unlu polis seflerini öldurmektedir. En sonunda tabi yolu Amerika'ya duser ve orada super zeki, karizmatik bir polisle mucadelesi baslar.

Hikaye akici, aksiyonu iyi, bazi sahnelerde siddet fazla cosmus, sonunda yapilan plot twist bana biraz gereksiz geldi ama yine de guzel bir eser.

Cizgi romanla ilgili bir ilginc detay, wikipedia'da gördum bunu, polis karakterinin adi icin ebay'de acik arttirma acmis Mark Millar ve 8500$ karsiliginda bir okurunun adini vermis polise. Bu para da Mark Millar'in cocuk doktoru olan kardesine verilmis, yardima muhtac cocuklar icin kullanilmak uzere.

rumar80

Sevgili Emre bu mesajı yazalı neredeyse sekiz sene olmuş. Vay!
   Mark Millar'ın kitaplarını toplarken çizgi roman seven bir dostum bana mutlaka önceliği Nemesis'e vermemi söylemişti. Onu dinleyip ulaşabildiğim kitapları içine ekledim. Okumam daha yeni bitti.
   Oldukça akıcı, aksiyonu bol, twistleri olan, yer yer şiddette kontrolü kaçırmış bir eser çıkmış. Emre konuyu özetlediği için fazla detaya girmeyeceğim ama şu kadarını söyleyebilirim ki güzel bir iş. Efsane mi? Değil. Ama Millar sevenler için okunması gereken bir çizgi roman. AYrıca Steve McNiven'ın çizgileri de çok yakışmış.

hanac

LAL Kitap Millarworld eserlerini basacaktı, acaba bu da aralarında mıydı ?

rumar80

Hiç bilmiyorum Hasan.