TÜYAP 2012

Başlatan hanac, 05 Kasım, 2012, 22:17:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Kasım, 2012, 13:39:33
  Yine de bana o kadar yolu çekmeğe değecek indirimler gibi görünmüyor.

Doktorların iyi kazandığı doğruymuş demek ;D ;D ;)

omega red

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Kasım, 2012, 13:39:33
  Yine de bana o kadar yolu çekmeğe değecek indirimler gibi görünmüyor.

abi bedava mı versinler %50 diyo adam :)

rumar80

Arkadaşlar daha açık yazayım:

Gerekli şeylerin %50 indirim yaptığını ben de görüyorum. Ancak bugüne kadar çıkmış kitaplarını mangalar hariç almış biri olarak bana verecekleri yeni birşey yok. Bu fuara sadece New Avengers yetişti. Marmara'da da durum aynı bir tek alacağım Lone wolf and cub. Böyle olunca o kadar yolu gitmek bana ekstra bir kazanç vermeyecek. Bunu anlatmaya çalıştım.
   Ne çok kazandığımdan ne de başka bir nedenden. Gereklinin eski yayınlarını almamışlar için fırsat güzel ama ben kendim için düşüncemi yazdım.

darkwood

Dün fuarı gezdim,  Çizgiromanlardaki geçen senelerdeki cazip indirimler maalesef yok. Gezdiğim NTV, Doğan, YKY, İnkılap, Oğlak, Marmara, GNR yayınevlerinde %20-%25  arası değişen indirimler sözkonusu.
Göze çarpan indirimlerde Uykusuz ciltlerinde özel %50 indirim vardı, Gerekli de ise 25 tl.nin üzerine indirim söz konusu. Hali hazırda çıkmış yeni yayın ise Marmara'nın Lone Wolf dışında yok.
Yani fuara gittiğime pek değmedi.
Darkwood Sakinleri..

aa

Dün fuarı bende gezdim ve bazı kitaplar aldım. Bence olaya sadece indirim açısından bakmamak lazım. Binlerce kitap, kitap kokusu, yazarlar, meraklı insanlar vb. hoş bir ortam var ve bu ortamı yaşamak isteyen vakti olan arkadaşlar gidebilirler.
Esse Gesse Hayranı...

hanac

Alıntı yapılan: darkwood - 19 Kasım, 2012, 15:19:45
Yani fuara gittiğime pek değmedi.

Arkadaşlar fuara sadece ucuz çr almak için gitmiyoruz ki !

s.b

Alıntı yapılan: hanac - 19 Kasım, 2012, 16:08:37
Arkadaşlar fuara sadece ucuz çr almak için gitmiyoruz ki !

Abiler o kargaşa hiç çekilmiyor. Bir kere gittim, bir daha asla.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kalidor

İthaki Zaman Çarkı serisinin hard cover versiyonu olan 13 cildini fuara özel 500 TL'ye satıyordu. İsterseniz eve de ücretsiz teslim yapıyorlar. Yine İthaki'de Hellboy 6 ciltlik takım tanesi 10 TL'den 60 TL'ye satılıyor. Bunun dışında YKY'de Harry Potter serisi pazarlıkla %30 indirimli alınabiliyor.  Epsilon'dan da Taht Oyunları 4. cildin 1. ve 2. kısımlarını 33 TL'ye alabilirsiniz.  Hiçbirini almadım ama alan birini tanıyorum :)
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Bu Fuarları İstanbul dışındaki şehirlerdede yapsalar çok güzel olur.Örneğin Burada Antalya'da bir çok fuar oluyor Expoda ama Kitap fuarı oluyormu hiç bilmiyorum.... ???

tunaorhun

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 19 Kasım, 2012, 18:37:22
Bu Fuarları İstanbul dışındaki şehirlerdede yapsalar çok güzel olur.Örneğin Burada Antalya'da bir çok fuar oluyor Expoda ama Kitap fuarı oluyormu hiç bilmiyorum.... ???

Ekim ayı başında Konyaaltı belediyesinin düzenlediği 3. Konyaaltı kitap fuarı yapıldı.  Burada Marmara çizginin standı vardı. Bir de 16-19 Şubat tarihlerinde Cam piramitte Tüyap Kitap fuarı yapıldı. Tüyapın sitesine baktım. 2013 programında Antalya kitap fuarı yok.

alan ford

Alıntı yapılan: kalidor - 19 Kasım, 2012, 16:27:58
İthaki Zaman Çarkı serisinin hard cover versiyonu olan 13 cildini fuara özel 500 TL'ye satıyordu. İsterseniz eve de ücretsiz teslim yapıyorlar.

Bu sete bulaşmak isteyenler ilknokta sitesini de takip edebilirler. Zaten İthaki'nin sitesi. Burada zaman zaman çok daha uygun fiyata bulunabiliyor seri. Hatta şu anda da daha uygun . bkz :[url] http://www.ilknokta.com/kitap/108606/Zaman-Carki-Ciltli-Takim-13-Kitap.html]ten İthaki'nin sitesi. Burada zaman zaman çok daha uygun fiyata bulunabiliyor seri. Hatta şu anda da daha uygun . bkz :http://www.ilknokta.com/kitap/108606/Zaman-Carki-Ciltli-Takim-13-Kitap.html   Hariet Hanım'da son okumaları bitirse de son kitap yayınlansa artık. Daha bir de çeviriyi bekleyeceğim :(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

ümitkr

En azından bir ton fotoğraf paylaşayım dedim :) Dahası yarından itibaren geliyor. Meraklısına:

http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/2012/11/tuyap-2012-istanbul-kitap-fuarndan-cr.html

kedidiro

geçen yıl olduğu gibi bu yıl da açılış gününde kitap fuarındaydım. işte izlenimlerim( bazılarını dostlar önceden yazmış olabilir, kusuruma bakılmasın)
1- kesinlikle ucuz kitap almak için fuara gitmek gereksiz. yakında başlayacak idefixin sanal kitap fuarından çok daha hesaplı alışveriş yapılabilir. ancak benim için o ortamda kitapların arasında, dostlarla olmak daha önemli. o yüzden fuarı seviyorum.
2- geçen sene tam çıkmak üzereyken ilyas'ın yerini farkedebilmiş, muhabbete fırsatım olmamıştı. bu kez erkenden uğradım ama bu kez de çoluk çocuk gittiğimizden yine oturup çayını içemedik. allah ona bize ömür versin, yıllar tükenmez nasıl olsa..
3- gitmeden önce 9 kitaplık bir liste yapmıştım 30 kitap alarak ve bazılarında da aklım kalarak çıktım (becerebilirsem fotoğrafını yükleyeceğim)
4- marmara çizgi 2013 yılı içinde bone serisini tamamlayacağını söyledi. ama beni asıl heyecanlandıran haberler versus'taydı. az ama çok değerli çizgi romanlar çıkaran bu yayınevi '' rembetiko'' isimli, ödüllü bir çizgi romanı yayına hazırladıklarını ve tardi- malet serisinin '' istasyon sokağı no:12'' isimli macerasının fuara yetişmediğini ama elinin de kulağında olduğunu söyledi.
5- hasretle beklediğim lone wolf and cub'u aldım iki arada bir derede önce onu okudum ve boşuna efsane olmadığını anladım.
6- ve şimdi haysat ali bey'in eklemesiyle hatırladığım üzere oğlak yayınlarından hombre isimli yeni bir çizgi romanın da yayınlandığını gördüm. aldım ama henüz okuma fırsatı olmadı

hanac

konnektör

Bazı arkadaşlar fuarda fiyatların normalde satılandan daha düşük olduğunu belirtmişler. Fuara bende gittim bütün stantlarıda dolaştım, hiç bir stantta fazlaca bir indirim yapıldığını görmedim, normal zamanlarda yapılan iskontolar ile aynı oranda  %20-25 gibi indirimler yapılmıştı.(yoksa ben yanlış kitap fuarınamı gittim)
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh