Ustura Kemal - Elips

Başlatan haysat, 22 Kasım, 2012, 22:29:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gabby

Ustura Kemal deyince imgeler dünyamda önce asırlık mezarlıkların kıyısındaki yarı toprak yarı taş sokaklı cumbalı evler şekilleniyor. Uzun uzun incelerdim, ne tam fotoğraf ne tam çizgi, ikisi arası bir şey gibi dururdu. Bi' de bazı kadın karakterlerin göğüs ve kalçaları; kabadayı takımının da kol ve pazularının çiziminde anatomik oran gözetilmez abartının dibine vurulurdu.. :D 

Yıllar sonra Haldun Sevel hakkında yazılanlar sayesinde ne kadar meşakkatli bir tarzla resimleme yaptığını da öğrenmiş oldum. İlham aldığı karakterler Ertuğrul Özkök vb. gibi tanıdık eşi dostu, iş arkadaşları falanmış.

Aşağıya Hintli "Gulam Resul" (fesli olan) karakterinin yer aldığı "Şeref Sözü" macerasından -ilk görecekler için- ne çevre varmış Haldun Usta'da dedirtecek  bir kare koydum. :)

hanac

Alıntı yapılan: Gabby - 27 Mart, 2023, 21:56:23Aşağıya Hintli "Gulam Resul" (fesli olan) karakterinin yer aldığı "Şeref Sözü" macerasından -ilk görecekler için- ne çevre varmış Haldun Usta'da dedirtecek  bir kare koydum. :)

Soldaki Deprem uzmanı Şener Üşümezsoy mu ?  ;D

Gabby

Alıntı yapılan: hanac - 28 Mart, 2023, 08:08:03Soldaki Deprem uzmanı Şener Üşümezsoy mu ?  ;D

... ;D

Üşümezsoy hoca yılların aktörlerine nazire yaparcasına işini bi' hakkın yerine getirmiş. :D