Okunması Gereken Marvel NOW çizgiromanları

Başlatan pizagor, 04 Şubat, 2013, 16:20:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Biz başlığa göre yazdık Sami abi, siz gönlünüze göre.... ;)

s.b

Abi olmayan şeyleri okuyup duruyorsunuz.
Yayınlandı da biz mi okumadık.
Sizin yazdıklarınızdan başka bir bilgimiz yok bu serilerle ilgili olarak. Öyle bön bön okuyoruz yazdıklarınızı.
Belki birileri yayınlar da bizlerde bunlarla ilgili olarak birkaç satır karalarız.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Başlığı açarken amacım okuyan arkadaşların tavsiyeleriyle bir okunması gereken Marvel NOW serileri listesi oluşturmaktı. Aynısı DC New 52'de bana faydalı olmuştu. 'Marvel NOW okuma listesi...' başlığı tam bunu tam olarak yansıtmadığı için 'Okunması Gereken Marvel NOW çizgiromanları' olarak değiştiriyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

Bu başlığı güncelleme zamanı gelmiş.

Konu Now ise Avengers ve New Avengers okunması şart iki çizgi roman. Ana konu bu iki dergi üzerinden ilerliyor.

Ben dört Marvel karakterinin her ne olursa olsun okunması gerektiğini düşünüyorum. Bunlar; Captian America, Iron Man, Thor ve Hulk.

X-Men ailesine gelirsek; Uncanny X-Men, All-New X-Men ve Wolverine and the X-Men okunmalı; diğerlerine de duruma göre bakılmalı diye düşünüyorum.

Superior Spider-Man ve yeni başlayan Amazing Spider-Man'de kaçmaz.

Daredevil ve Hawkeye'da Now döneminin önemli çizgi romanlarından.

Galaktik olayları kaçırmamak için Guardians of the Galaxy'de takip edilmeli.

Event'ların zaten kaçarı yok.

Bunların dışında aslında iki katı kadar daha yazılabilir. Deadpool, Fantastic Four, Inhuman, X-Force vs.

Yukarıdakilerin göze fazla geldiğinin farkındayım. Ama American çizgi roman piyasasında karakterden çok artık Evren'i takip eder olduk. Evreni takip etmek istiyorsakta en azından 10 çizgi roman okumak şart oluyor. Karakterler okunamaz mı ? bazıları okunabilir tabi ki. Ama mesela bir X-Men zor. Toplu X-Men okuyucusuyum deyip, hepsine yakınını okumak gerekiyor.

connyapku

Marvel bes sayi surecek yeni bir The Amazing Spider man serisine basladi. Kapaklarini Alex Ross'un cizdigi bu serinin ilk sayisi The Amazing Spider Man  Year One : Learning To Crawl . Ilk fasikul sayiyi bugun aldim ve okudum. Kitap
tek kelime ile harika
Uzun bir aradan sonra ilk defa keyif alarak bir  Spider Man kitabi okudum. Hikaye Peter'in guclerini kazanmasindan ve amcasini olduren katili yakalamasindan hemen sonra basliyor.  Hepimizin bildigi gibi Peter hayatinin geri kalan kisminda kendisine sonradan bolca  lanet edecigi yogun miktarda radyoaktivitiye maruz kalmis bir orumcek tarafindan isirilir.
Kanina karisan radyoaktif Peter'in metopalizmasini degistirir ve bir  orumcegin orantili hiz ve gucune sahip olur fakkat... amcasini kaybeder. Peter buyuk gucun buyuk sorumluluk getirdigini ogrenmistir fakkat bu gucle ne yapacagini  daha henuz bilemez.
Yazar Dan Slott  orumcek adamin super kahramanlik kariyerindeki ilk altmis gununu ve kariyer degisimini bu noktada  anlatmaya baslar. Okuyuculara daha once hic anlatilmamis bu kisimda Peter'in tam olarak nasil super kahraman olmaya karar verdigini ogrenmis olucaz. Yani bizim bildigimiz gibi amcasinin olumunden hemen sonra baslamiyor kahramancilik oynamaya.
Hikaye ilk olarak gectigimiz nisan  ayinda yayinlanan The Amazing Spider Man'nin 1. sayisinda bes sayfalik bir giris ile baslar.
Buyuk bir orumcek adam hayrani olan ve orumcegin televizyon sovlarini hic kacirmayan Clayton adindaki zeki bir gencin kendine CLASH diyen kotu bir dusmana donustugunu ilerdeki sayilarda gorucez.
Bu arada Stan Lee'nin yazdigi hikayelerde 15 yasindaki lise ogrencisi peter'in karsilastigi dusmanlar Dr.ahtapot, Akbaba, Elektro vs Peter'dan yasca buyuktur. Dan Slott bir degisiklik yaparak ilk kez Peter'in karsisina kendisiyle ayni yasta bir dusman cikarir.
Mayis ayinda cikan The Amazing Spider Man 1.1  Learning To Crawl
Hikayemiz Peter'in amcasini olduren katili yakaladigi aksam eve donusuyle baslar.
Ben amcanin  olmesiyle parasal sorunlar parker ailesinde bas gosterir. Parker'in tek derdi daha fazla TV showlarina cikip kazandigi parayla borclari odemektir.

Cizer Ramon Perez. Ben cizimlerini cok sevdim
Cilt olarak basildiginda Marmara cizginin bu kitabi yayinlamasini cok isterim. Umarim hepimizin kitapliginda yer bulur.

connyapku