Spirou ve Fantasio Serisi - Desen

Başlatan Büyülü Rüzgar, 31 Ekim, 2010, 10:03:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Keyifle okuduğum eğlenceli, renkli hoş bir seridir. Bİr dene istersen pişman olacağını sanmıyorum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Tuco Ramirez

Tamam bu önerilerden sonra Spirou'nun en azından son çıkan 7 sayılık serisini edinicem.
yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...

esattr

Spirou ile tanışıp bağlanmam yıllar önce Doğan Kardeş sayesinde olmuştu, sonra iyi bir yayımcı 10 albüm yayınladı şimdi Desen'den 7 albüm geldi. İlk maceraların çizimleri bana göre daha güzel olsa da almaya devam...

Mister NO

Spirou sevenler bu festivali kaçırmamalı, detaylar aşağıdaki başlık altında.

3. Istanbulles Çizgi Roman Festivali

Nightrain

Tudem keşke orjinaline sadık kalarak 1.sayıdan itibaren bassaydı çok daha iyi olurdu.

http://www.comicvine.com/spirou-et-fantasio/4050-27780/?page=2
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Alıntı yapılan: Nightrain - 24 Mart, 2014, 11:52:55
Tudem keşke orjinaline sadık kalarak 1.sayıdan itibaren bassaydı çok daha iyi olurdu.

http://www.comicvine.com/spirou-et-fantasio/4050-27780/?page=2

Daha önce HİÇ okumamıştım, ama ilk iki macera beni sardı. Dün Altan' daha eski sayılarını sordum. Altan da eski Red Kit'ler gibi siyah beyazlar var deyince konuyu kapattım.  :'(

darkwood

Alıntı yapılan: rumar80 - 24 Mart, 2014, 17:09:37
Daha önce HİÇ okumamıştım, ama ilk iki macera beni sardı. Dün Altan' daha eski sayılarını sordum. Altan da eski Red Kit'ler gibi siyah beyazlar var deyince konuyu kapattım.  :'(

Yine okumadıysanız, inkılap yayınlarının 10 ciltlik renkli serisi içinde iyi maceralar mevcut.

Darkwood Sakinleri..

rumar80

Alıntı yapılan: darkwood - 25 Mart, 2014, 13:00:41
Yine okumadıysanız, inkılap yayınlarının 10 ciltlik renkli serisi içinde iyi maceralar mevcut.

Onları aldım bile...

xmenac

Fransa - Belçika ekolünde önemli yeri olan bu tarz eserlerin birinci sayıdan itibaren ve çok sayıda basılması gerektiğini düşünüyorum. Zira çizgi romana ilgisi olan pek çok okur bir dönem bu yayınları okumak isteyebiliyor ve dolayısıyla her zaman bir talep oluyor. Hepsini geçtim arşiv niteliği açısından daima piyasada bulunabilir olması gereken kitaplar olduğunu düşünüyorum. Tabii ben konuya okuyucu açısından baktım, yayınevleri de en nihayetinde ekonomik etkenleri göz önünde bulundurarak çeşitli kararlar alıyorlardır.

İlgili ekolde pek çok önemli eser var fakat ben ilk aklıma gelenleri sayayım; Tenten zaten az sayıda olduğu için tam takım olarak bulunabiliyor, Asterix'te ve Red Kit'te yeni çıkan yayınları güncel olarak takip edebilme imkanına sahibiz. Bu yayınlarda olduğu gibi diğer eserlerde de günceli yakalayabilir konuma gelirsek gerçekten çok şahane olacak.

OZAN BALIM

Spirou ve Fantasio, en eski Frankafon serilerinden ve dergi olarak da yıllarca devam etmiş, bir çok yeni karakteri okura kazandırmış bir seri. Verilen linkte seriyi sıralı görünce içim gitti. Keşke Tenten gibi, Asterix gibi, Red Kit gibi Spirou ve Fantasio serisini de bir gün toplu olarak kitaplığımızda görebilsek...

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 05 Haziran, 2015, 11:24:25
Spirou ve Fantasio, en eski Frankafon serilerinden ve dergi olarak da yıllarca devam etmiş, bir çok yeni karakteri okura kazandırmış bir seri. Verilen linkte seriyi sıralı görünce içim gitti. Keşke Tenten gibi, Asterix gibi, Red Kit gibi Spirou ve Fantasio serisini de bir gün toplu olarak kitaplığımızda görebilsek...

Bu dileklere katılmamak elde değil, öte yandan bunu ancak Yapı Kredi Yayınları yapabilir gibi mevcut yayınlara baktığımızda.

pizagor

Desen, Spirou ve Fantasio serisinde en son yedinci sayıyı yayınladı, devamı gelmedi diye biliyorum. Desen bıraktı mı bu seriyi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nemo

Milliyet ekleri, Inkilap ve Desen'den cikan siprular ve orjinal karsilikliklari:
2016 yilinda 55. sayisi cikmis serinin.

MILLIYET:

1 - Şatodaki Büyücü (Orjinal sayi 2)
2 - Siyah Şapkalılar  (Orjinal sayi 3)
3 - Virüs (Orjinal sayi 33)
4 - Avustralya Macerası 1 (Orjinal sayi 34)
5 - Avustralya Macerası 2 (Orjinal sayi 34)
6 - Mirasçılar 1 (Orjinal sayi 4)
7 - Mirasçılar 2 (Orjinal sayi 4)
8 - Marsupi Hırsızları 1 (Orjinal sayi 5)
9 - Marsupi Hırsızları 2(Orjinal sayi 5)

INKILAP:

1 Avustralya Serüveni  (Orjinal sayi 34)
2 Virus (Orjinal sayi 33) 
3 Siyanürü Kim Yakalayacak (Orjinal sayi 35)
4 Kuyruklu Yıldız Saatçisi (Orjinal sayi 36)
5 Z'nin Uyanışı (Orjinal sayi 37)
6 Spiru'nun Gençliği (Orjinal sayi 38)
7 Spiru New York'da (Orjinal sayi 39)
8 Büyük Korku (Orjinal sayi 40)
9 Lanetli Vadi (Orjinal sayi 41)
10 Spiru Moskova'da (Orjinal sayi 42)

DESEN:

1 Paris Sular Altında (Orjinal sayi 47)
2 Ölmek İstemeyen Adam (Orjinal sayi 48)
3 Tokyada (Orjinal sayi 49)
4 Z nin Kaynaklarına yolculuk (Orjinal sayi 50)
5 Dikkat Zorkonlar (Orjinal sayi 51)
6 Z nin Gizli Yüzü (Orjinal sayi 52)
7 Engerekin Pençesinde (Orjinal sayi 53)

Milliyet'in verdigi eklerden okumustum cocukken ilk kez. Simdi yukardaki albumlerin pesine dusecegim bakalim.
Özel Alfa Ajanı

memospinoz

Bende İnkılâp ve Desen'lerin hepsi var. Desen'in niçin 43'ten devam etmediğini hiç anlamadım yıllardır.