Bilek Kesenler - Siren Yayınları

Başlatan V, 14 Mart, 2013, 21:53:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Herkes öldürüyor sevdiğini, ama intihar aşkı öldürmüyor.

Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü'nün yazarı Etgar Keret'ten, Asaf Hanuka'nın muhteşem çizimleri eşliğinde, kült bir çizgi roman: Bilek Kesenler

Bilek Kesenler, mucizelere inanmaktan vazgeçmeyenlere, can sıkıntısından ölüp ölüp dirilenlere ve umuttan umudu kesmeyenlere dair, hınzır ve hüzünlü bir öykü anlatıyor. Aşk, yaşamda da ölümde de, hedefi damardan ve doğrudan, tam on ikiden vuruyor. Yürekteki yaralar bir türlü iyileşmiyor. İnsanlar hep tökezliyor, kırık kalpler bitişmek bilmiyor. 

-Tanıtım Bülteninden-
Goran Dukic'in yönetmenliğinde sinemaya da uyarlanan Bilek Kesenler, çağımızın yalnızlıklarını ve yanlışlıklarını, bu defa çizgi romanda ölümsüzleştiriyor.

Çeviri(ki çok önemli) Avi Pardo'ya ait.

Çizgi roman satış sitelerinde ön siparişte.1 Nisan'da satışa çıkıyor..
"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü çok çok iyi bir kitaptır. Bunu da hemen al listesine eklerim ben arkadaş  :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kültürelgüncel

Filmi daha bu hafta izlemiştim :) Ve çizgi roman uyarlaması olduğundan haberim yoktu. İsminden ve kapak resminden tamamen intiharla ilgili olduğu izlenimi verse de aslında anlatılan bir aşk öyküsü ve intihar sadece başlangıcı teşkil ediyor. Görülecek tek kanlı sahne de ilk sahne bu yüzden. (En azından filmde öyle) Bileklerini kestikten sonra (ki burada aslında bir mantık hatası var, bir bilekteki damarlar kesildikten sonra, diğerini kesmek mümkün değil çünkü), kahramanımız Zia gözlerini öncekinden biraz daha kötü, Araf'ı anımsatan, bir dünyaya açıyor. Ve yalnız intihar edenlerin geldiği bu yerde eski sevgilisi Desiree'yi aramaya başlıyor. Bu arayış sırasında yeni insanlar tanımasıyla birlikte olayların farklı yönlerini de görmeye başlayan Zia bazı duygu ve düşüncelerinde değişim yaşıyor. (Spoiler vermemek için bu kadar yüzeysel anlatmak zorunda kaldım :) )

Bu film klasik bir aşk filmi sanılıp öylesine de izlenebilir ama eğer film bittikten sonra arka plandaki fikirler ve imgeler üzerine kafa yorarsanız o kadarla sınırlı kalmadığını anlayacaksınız.

Çizgi romanı merak ettim ama satın alır mıyım, bilmem.

emre ozdamarlar

Bu eser hakkinda bir bilgim yok, idefix'te dolasirken gözume carpti. Okuyan var mi aramizda?

Siren Yayinlari'ndan cikmis. Etgar Kenet yazmis, Asaf Hanuka da cizmis. 100 sayfa, idefix fiyati 15 TL.
2006 yilinda filme de uyarlanmis.

pearl jam

Böyle sürpriz kitaplara bayılıyorum. Konu ilgimi çekti hemen alacağım.

Siren Yayınları sanırım daha önce bir çizgi roman yayımlamamıştı. Çizgi romanı keşfeden bir yayınevimiz daha oldu bu da ayrıca sevindirici

NOT : emreözdamarlar ve V nin açtıkları konuları birleştirdim. biraz garip oldu ama yaptım artık  ;D

emre ozdamarlar

Eline saglik hocam, arattim daha önce yazan olmus mu bu kitap hakkinda diye ama arama motorumuz 0 sonucla dönunce yeni baslik acmis bulundum ben de.

pearl jam

Ben bu filmin açılış sahnesini zamanında biryerlerde izlemiş ve bayılmıştım. Sonradan izini kaybetmiştim filmin ( ismini unutmuştum ) şimdi çizgi romanı sayesinde yeniden bulmuş oldum :)

Filmin açılış sahnesi :  http://www.youtube.com/watch?v=ydSMQbnDN7M

alan ford

Tom waits hem çalmış hem söylemiş hem de oynamış :D Haliyle hemen seyret kategorisine aldım.

kalidor

Alıntı yapılan: alan ford - 25 Mart, 2013, 00:30:46
  Tom waits hem çalmış hem söylemiş hem de oynamış :D Haliyle hemen seyret kategorisine aldım.

Şu an vizyonda olan ve Tom Waits'in de bayağı bir rolü olduğu 7 Psikopat filmini de öneririm. Yönetmenin önceki filmi In Bruges kadar olmasa da eğlenceli bir film.
Crom! Ölüleri Say...

V

Hoş bir kitaptı.Bir solukta bitti ama doyurmadı.Şimdi "Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü"nü de okumak lazım..
"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

Alıntı yapılan: V - 05 Nisan, 2013, 21:50:27
Hoş bir kitaptı.Bir solukta bitti ama doyurmadı.Şimdi "Tanrı Olmak İsteyen Otobüs Şoförü"nü de okumak lazım..

Oku oku, çok iyi

darkwood

Baskı kalitesi, boyutu, içeriği v.s. ile gerçekten ilginç ve okunabilir bir kitap daha listemize katıldı.
Siren yayınevinden yeni çizgiroman yayınlarının devamını da bekliyeceğiz artık.
Darkwood Sakinleri..