Red Kit Kadıköy'de!

Başlatan ümitkr, 05 Nisan, 2013, 20:11:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

''Red Kit Kadıköy'de'' sergisi, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi (CKM) Sanat Galerisi'nde 9 Nisan'da açılacak.

Geçen yıl çizgi roman araştırmacısı Didier Pasomonik'in küratörlüğünde hazırlanan ''Red Kitİstanbul'da'' sergisi, Anadolu yakasındaki sevenleriyle ''Red Kit Kadıköy'de'' adıyla buluşacak.

Türkiye'de bir çizgi roman kahramanı üstüne yapılan nadir sergilerden biri olma özelliğini taşıyan sergi için, CKM Sanat Galerisi küçük bir Red Kit kasabasına dönüştürüldü. Salonda evler, posta arabaları ve ünlü çizgi roman karakterleri Red Kit, Düldül, Daltonlar, Rintintin, Billy the Kid, Calamity Jane ve diğerleri bulunuyor.

Sergi, 30 Nisan'a kadar gezilebilecek.

AA

Gambit

Bu boyutta bir sergi olunca, insan daha cok bir orjinal cizim bekliyor isin gercegi.  Bu baglamda oldukca bos ama yine de eglenceli bir sergiydi gecen sene ki. Bu sene ki de cok farkli olmayacaktir saniyorum

darkwood

Çizgiroman tanıtımı adına güzel bir etkinlik daha bizleri bekliyor, Red Kit gibi her yaşa hitap eden ve sevilen bir karakter üzerinde bir program düşünülmesi katılımcı sayısını hatırı sayılır bir şekilde arttırabilir. YKY nın da bu işte bir katkısı vardır sanırım.
Darkwood Sakinleri..

yunusmeyra

çizgi romanın görünür kılınması ve hakkettiği değerin verilmesi için çok önemli bir sergi..ancak gambit haklı ..insan morris ve goscinny'nin orjinallerinden bir şeyler görmek istiyor..fransız kültürde bir çizgi roman kültür etkinliği düzenleniyor; hadi bakalım gelsin fotokopiler tıpkı basımlar ,duvarlara asılsın fotokopiler..arkadaşlar bu ülkede milyonlarca dolar değerinde orjinal resimler sergileniyor..çizgi roman sevdalılarıda bu özeni haketmiyor mu?  ???  ::)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

ümitkr

Gambit'in düşüncesine katıldığım gibi bu soruyu doğrudan Didier Pasamonik'e sormuştum ilk sergide. Aldığım yanıtta ancak 10 kadar orjinal getirebildikleri, Goschinny ailesiyle Uderzo'nun haklarını devrettiği firmanın sınırlama getirdiğini. Zorlukla ancak bunları edinebildiğini anlatmıştı. Yine bazı marka olmuş çizgi romanlarda orjinal sorunu yaşandığını öğrenmiştim başka birinden. Daha küçük çaplı çrler ve sanatçılarda sorun olmadığını anlatmışlardı.

Bir de sigorta işi var. Deli paralar dönüyor bu işte. Herkes göze alamıyor bunları. Enki Bilal sergisinde örneğin YKY ve Murat Cem Şerbetçi elini taşın altına sokmuştu. Ciddi meblağlar ve zorunluluklar var işin içinde.

Ha, bu açıklamalar tatmin edici mi? Belki! Ben, yalan yok, orjinal da orjinal diyenlerdenim yine de  :-*

Gambit

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 06 Nisan, 2013, 17:21:57
..fransız kültürde bir çizgi roman kültür etkinliği düzenleniyor; hadi bakalım gelsin fotokopiler tıpkı basımlar ,duvarlara asılsın fotokopiler..arkadaşlar bu ülkede milyonlarca dolar değerinde orjinal resimler sergileniyor..çizgi roman sevdalılarıda bu özeni haketmiyor mu?  ???  ::)

O Fransiz Kultur de ki zaten komedinin daniskasiydi resmen
Kiz arkadasimla girip cikmamiz 5 dakikayi bulmadi

Benim dandik evin koridorunda cok daha guzel ve orjinal parcalar varken, fotokopinin neyine bakayim ki  8) :D

Gambit ukelelaligini (x-men de de oyledir gambit, yapacak bir sey yok) bir kenara birakirsak, Red Kit de getirdikleri 10 orjinalin 5 i cidden degerliydi, ama sonucta, ben amator olarak koleksiyon yapabiliyorsam, YKY daha ciddi is cikarabilirdi

neyse, bunlar da guzel hareketler, destekliyoruz