Dawn of the Planet of the Apes

Başlatan dean, 24 Nisan, 2013, 17:16:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Stüdyo, Dawn of the Planet of the Apes'ten memnun kaldı anlaşılan. Yönetmen Matt Reeves ile üçüncü film içinde anlaşma sağlamışlar.

dean

3. filmin vizyon tarihi açıklandı;

29 Temmuz 2016

dean

dean

emre ozdamarlar

dean

hanac

Çok etkileyici bir fragman olmuş.

DAMPYR

Diğer filmlerden pek umduğumu bulamadım ama bu film beni mahçup etmiyecek gibi görünüyor.... 8) :D ;)

dean

Filmi bugün 3d olarak izledim. İlk önce şunu söyliyeyim ki, hayatımda izlediğim en kötü 3d transfer bu filmdeydi. Sadece yazıları okumak için gözlük taktık diyebilirim. İnsan boşu boşuna halihazırda karanlık olan filmi zifiri karanlık izliyor o kadar.

Filme dönersek film baya iyiydi. İlk filme oranla daha fazla maymunlara odaklanıyoruz bu filmde. İlk filmden bu yana on yıl geçmiş ve bu süreçte insan nüfusunun çok ciddi bir kısmı ölmüş. Maymunlarda ise derinlerde bir yerde fikir ayrılıklarının tohumları atılmış. Bu noktada başlıyor filmimiz. İnsanların maymunların bölgesine girmesi ilede ip kopuyor.

Teknik açıdan filmin süper olduğu kesin. Görsel efekt alanında Oscar'ı alması gerektiğini düşünüyorum. Maymunlar inanılmaz görünüyor. Gerçekten karşınızda olduğunu hissedebiliyorsunuz. Filmin yönetmeni Matt Reeves iyi bir yönetmenliğe imza atmış zaten üçüncü filmde kendisine emanet edildi.

Olumsuz bi' şey dersek ise konusunun ilk filme göre sade olması ve mekan çeşitliliğinin az olması sayılabilir. Ama bu birazcıkta göreceli bir şey. Bunlar başkası için pekala olumsuz olarak sayılmayadabilir.

Sözün özü ben filmi beğendim. Sinemada izlenilmesi gereken bir film. Blu-ray'i çıkıncada kesinlikle arşivime ekleyeceğim.

emre ozdamarlar

Bu yazin bence en iyi filmi buydu. Biraz önce izledim, benim icin 10 uzerinden 10.

Film icin yaratilan mekanlari begendim, sayica kisitli olsa da hem maymunlarin sehri, hem de insanlarin yasadigi mekanlar cok iyi tasarlanmisti. Özellikle insanlarin sehri Last of Us oyununu hatirlatti bana.

Maymunlarin insanlara ilk saldirdigi sahneler ise nefesimi kesti, bu kalitede bir catisma sahnesini en son Children of Men'de görmustum heralde.

Özel efektlere ise artik inanamiyorum, maymunlarin efekt oldugunu anlamak imkansiz, en azindan benim gözum hic rahatsiz olmadi.

Konusunda asiri sasirtici bir twist yok, standart bir hikaye ama ayaklari yere basiyor.

Hem ilk filmi, hem de bunu cok begendim, heyecanla 3. filmi bekliyorum.

pizagor

Bu zaten serinin yeniden başlamasından sonraki üçüncü film değil mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

pizagor

Planet of The apes 2001
Rise of the Planet of The apes 2011
Dawn of the Planet of The apes 2014

3 ediyor :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

Alıntı yapılan: pizagor - 19 Temmuz, 2014, 14:55:17
Planet of The apes 2001
Rise of the Planet of The apes 2011
Dawn of the Planet of The apes 2014

3 ediyor :)

Planet of The apes 2001, 2011'de başlayan seriden sayılmıyor.