Presstij'den Yeni Yayınlar

Başlatan altay1944, 01 Mayıs, 2013, 19:54:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Çıkmadık candan umut kesilmez... ;)

altay1944

Alıntı yapılan: BAHADIR - 18 Kasım, 2016, 11:25:08
Çıkmadık candan umut kesilmez... ;)

Ömer bey şimdi öyle bir laf ettiniz ki ümitlensek mi ümitsizliğe devam etsek mi bilemedim.İlhan çok ara verdi ..millet böyle düşünmekte haklı...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

BAHADIR

Umut fakirin ekmeği... Biz ümitlenmeye devam edelim abi...

Ayrıca kimseyi kınadığımdan karşılaştırma yaptığımdan değil ama Marmara bile (üstüne basarak "bile" diyorum)  tam 4 yıl sonra Bouncer'in 2. cildini ancak çıkarttığı bir ortamda Presstijde çıkartılan frankofonların sayı bazında adedi bence doyurucu... Ha daha iyi olabilir miydi? Pekala olabilirdi ama burada İlhan'a da hak vermek lazım...

Yılbaşından sonra belki güzel şeylerde olabilir... Kimbilir...:)

rumar80

Marmara örneği bence çok doğru olmamış.  Marmara Bouncer konusunda geri kalmış olabilir ama o dört yılda neler çıkardığı da ortada. Kusura bakma Ömer ama....

BAHADIR

Burda ki önemli nokta "bile" konusuna özellikle vurgu yapmamdı Umar bey...

Bende biliyorum Marmara'nın Türkiyede ki en aktif yayınevi (ya da yayınevlerinden biri) olduğunu... Yayın evini besleyen onca yayın ve prakende satışı varken frankofona ayrılan zamana ve frankofon yayın çeşitliliğine dem vurmak istemiştim...

Sağlık olsun... :)

rumar80

O zaman ben yanlış anladım.  Kusura bakma.

seastar1000

Bir suru diziye baslayip hepsini yarim bile degil basinda birakan bir yayinevi yada yayinci hakkinda bu kadar konusulmasini abes buluyorum dogrusu
Ben prestij icin hicbir mazeret kabul etmiyorum okuyucu olarak Diziye basladi aldik yarim birakdi Baskalarina basladi aldik 3 sayi cikardi birakdi Sonra baska basti 2 sayi cikardi birakti.İnsanlarin yuzune karsi soyleyemeyecegim hicbir kelami net ortaminin arkasina siginarak yazmadim ama moderatorlerden istirhamimdir bu konu yani prestijden yeni yayinlar artik kitlensin sinirimize yazik arkadas
Hele birde ben yayinlarimi kadikoyde indirimli satmam deyip gazete bayileri otobus terminallerinde ucu bir pakette uc paraya dagitilmasina ne demeli acaba

BAHADIR

İlhan'nın yayın politikasını ve yaşadığı zorlukları burada anlatmayacağım... Yukarıda ki yazdığım cümlelerden ne demek istediğim, Türkiyede frankofon ve fumetti'nin nasıl sattığı konuları defalarca yazıldı çizildi... Prakende satış yapan, çıkardığı diğer yayınlarla satmayan yayınlarını desteklemeye çalışan yayınevlerinin de bu konuda ki görüşleri sabittir herhalde...

Ama İlhan'nın zamanında 7.5 tl ye indirimsiz sattılan fumettilerini baz alarak (ki indirimsiz satma olayı tamamen satıcının insiyafitidir... Bunun da suçlusu olarak İlhan'ı görüyorsanız size diyecek hiç bir şeyim yok.) kaç yıl önce çıkmış sayılara 1 adet de daha eski Lal yada daha önce çıkardığı yayınlardan ekleyerek (ki mesajınızda yazdığınız gibi 3 yayın söz konusu değildir... Başka paketlerle karıştırdınız herhalde....) 2 adet yayını 13.50 tl gibi bir rakamla elinde ki stokları eritmek için defalarca yaysat'a vermesine laf ediyorsanız size gene söyleyecek hiç bir lafım yok...

Sevgiyle kalın...

seastar1000

Ben herhangi bir tartismaya girme taraftari degilim Cizgiroman okuruyum Dedigim sey aciktir Durango basladi sonu yok sonra Cassidy Nick R. Legs basladi sonu yok sonra orbital buddy l.vs basladi sonu yok eee dedigim budur
Benim yayinciyi bilme tanima luksum yoktur yerme yada savunma niyetimde yoktur forumda fikrim sudur ki turk cizgi roman piyasasinda prestij yayinlari benim gordugum musteriye yani bana en az deger veren yayinevidir
Burada rodeo yuda konusalim Ken parker mevzunu adam yilda iki sayi basiyor oyle boyle iki sayi basiyor iste
Seriyi yarim birakip baska seriye oradan baska seriye gecmiyor
Umarim derdimi anlatabilmisimdir

Mrtekin

Müşteriye en az değer veren yayınevinin "Prestij" olduğu cidden tartışılır.

Burada okurun haklı eleştirilerine kızıp forumu boykot eden yayınevleri (ki; %100 haksızlar.)  var;

Lal gibi okurla zerre muhatap olmayan yayınevleri var; vs; vs;

O yüzden; ne kadar kitap çıkartıldığı kaynaklı nicelik, "okura verilen önem" ile hiç mi hiç ilgili değil.

Presstij son tahlilde çok iyi yayınlar çıkarttı; haksızlık etmeyelim. Kendi adıma; Orbital'i, Durango'yu, Efsaneyi, Buddy Longway'i çıkartıp şanslarını denedikleri için yine de teşekkür ederim.

Ama diğerleri neyse de "Cassidy" ve "Durango" içimde ukte olarak kaldı. Ahir ömrümüzde tamamlandıklarını görürüz belki de. 😀

Bu arada Marmara'nın XIII serisini kaç senedir bekliyoruz? 3 mü? 4 mü? 😀
They drew first blood...

İlhan Yılmaz

Of of offf...  Teessüf ederim arkadaşlar. Biz daha ölmeden, imam "nasıl bilirdiniz?" demeden musalla taşı kurulmuş. Boş tabuta fatihalar, yasinler, daha neler neler... ;D  Daha erken arkadaşlar, fatiha okumak için daha erken... Vasiyetimizi bile yazmadık yayınevi olarak. Gömmek(!) için bu kadar acele etmeyin diyorum başka da birşey demiyorum :-X

yalcinerol345

Alıntı yapılan: Bay Presstij - 19 Kasım, 2016, 21:33:07
Of of offf...  Teessüf ederim arkadaşlar. Biz daha ölmeden, imam "nasıl bilirdiniz?" demeden musalla taşı kurulmuş. Boş tabuta fatihalar, yasinler, daha neler neler... ;D  Daha erken arkadaşlar, fatiha okumak için daha erken... Vasiyetimizi bile yazmadık yayınevi olarak. Gömmek(!) için bu kadar acele etmeyin diyorum başka da birşey demiyorum :-X
Frankofonlar bildiğim kadarıyla Avrupa'da da belirsiz periyotta basılıyor.Valla benim acelem yok.Çıkan sayıları aldım.Çoğunu da okudum.Okunacak başka yayınevlerine ait sürüyle kitap var.Yeni sayıları ne zaman çıkartırsanız o zaman alır okurum.

Mrtekin

İyi de uzun vadede hepimiz ölüyüz. ;D

Durango'nun son cildi ne zaman piyasaya çıktı? 2011? 2012? ;D
They drew first blood...

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Bence Presstij'in bir vefa borcu olarak; öncelikle;

Cassidy'i "dobişko ciltlerle" tamamlaması lazım; ki çok limitli bir seri.

Sonra da bana göre "Durango"'ya devam etmesi lazım.

Ama hayaller "Frankofon", gerçekler "Comics" olmuş. Frankofon memlekette satmadığı için dönüş gecikiyor...

Prestijin en azından frankofonu "hakkını vererek" bastığı için çok teşekkür ederim.

Ümidi kesmesek de; durumunuz ile ilgili, sık sık burası ve sosyal medyadan güncelleme yaparsanız; bence ilgiyi devam ettirirsiniz. Eleştiri olsa da (ki olmaması imkansız.) okuyucu ile ilişkiyi her daim sıcak tutmak lazım.
They drew first blood...