Klasik Thor - Büyülü Çizgi

Başlatan hanac, 08 Temmuz, 2013, 12:09:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

eğer son çıkan thor essential'i ,sayı 248 de başlayıp 270'te biten sayıları kapsıyorsa; bizde "yaman çocuk dergisinde" yayınlanan thor sayılarını kapsıyor ve bitiyor demektir..ancak bizde yayınlanan macera 271. sayı ile bitiyordu galiba ,yani 1 sayı eksik olacak ..240'lı sayılara kadar ise alfa yayınlamıştı (bazı eksiklerle..)
not:bu konuda bilgi için
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,6984.60.html

çok şükür İlyas bu serinin bahsi geçen (şu an itibarıyle 270 'e kadar..) sayılarını orjinal sırasıyla yayınlayacak  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 04 Nisan, 2014, 22:56:37
eğer son çıkan thor essential'i ,sayı 248 de başlayıp 270'te biten sayıları kapsıyorsa; bizde "yaman çocuk dergisinde" yayınlanan thor sayılarını kapsıyor ve bitiyor demektir..ancak bizde yayınlanan macera 271. sayı ile bitiyordu yani 1 sayı eksik olacak ..240'lı sayılara kadar ise alfa yayınlamıştı (bazı eksiklerle..)
not:bu konuda bilgi için
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,6984.60.html

çok şükür İlyas bu serinin bahsi geçen (şu an itibarıyle 270 'e kadar..) sayılarını orjinal sırasıyla yayınlayacak  :)

Sevgili Tarkan meraklanma ben cildi okudum Yaman'daki tüm sayılar var. Macera bitiyor cilt te.
  Marvel bu arada Epic line diye bir şeye başladı. Bu sefer çok eski olmasa da kendine göre önemli maceraları renkli cilt olarak basıyor. Belki buna kapı açmak için Essential'ları bitirmiş olabilir.
   Örneğin Spider Man Cosmic adventures, spiderman ailen costume gibi....

yunusmeyra

marvel'in omnibus ve masterworks yayın tipleri dışında bir seri olacak galiba   ??? çünkü daha öncede farklı dönemlerin hitlerini "masterworks" serisinde yayınlamışlardı..(ve bunlar dergilerin ilk ve önemli dönemsel sayıları ve "altı çağ,gümüş çağ.." gibi dönemsel sınıflandırmalarla okuyucuya ulaştırılmıştı..)
not: bir üstteki mesajımda, Rıza uyarınca gördümki; thor essential #7'de  271.sayı var.. böylelikle yaman'da yayınlanan maceranın okuduğumuz sayılarına kadar amerika'da essential olarak çıkmış ve bizde de İlyas Usta yayınlayacak gözüküyor..

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Nisan, 2014, 22:17:29
  Hayırlı olsun. Bu arada üzücü bir haber: Marvel geçen ay itibarı ile Essential yayınlarını durdurdu. Son çıkan sayı Essential Hulk 7 idi. Yani bundan sonra elimizdekilerin kıymetini bilelim.

Marvell açıklama yapmış Hulk gibi gereksiz bir karakteri sonlandırmak zorundaydık vurdu kırdı dan başka işe yaramıyordu. Tüm Hulk nefret edenler derneği olarak bunu alkışlıyor marvell i kutluyorum.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 05 Nisan, 2014, 00:15:53
marvel'in omnibus ve masterworks yayın tipleri dışında bir seri olacak galiba   ??? çünkü daha öncede farklı dönemlerin hitlerini "masterworks" serisinde yayınlamışlardı..(ve bunlar dergilerin ilk ve önemli dönemsel sayıları ve "altı çağ,gümüş çağ.." gibi dönemsel sınıflandırmalarla okuyucuya ulaştırılmıştı..)

Marvel bu omnibusları kimin için çıkarıyorsa artık! Geçen hafta Altan'ın dükkanında Acts of Vengeance ve Avengers crossing omnibuslarını gördüm, 99$'dılar

tommikser

Kuveyt 'lilere çıkarıyor abi.Onlara göre çok uygun hatta ucuz bir fiyattır.1 kuveyt dinarı 3.42 $ o yüzden onlara göre ucuz.Bize bakma sen :D

yunusmeyra

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 05 Nisan, 2014, 00:15:53
not: bir üstteki mesajımda, Rıza uyarınca gördümki; thor essential #7'de  271.sayı var.. böylelikle yaman'da yayınlanan maceranın okuduğumuz sayılarına kadar amerika'da essential olarak çıkmış ve bizde de İlyas Usta yayınlayacak gözüküyor..

gece yarısı yazarken; " essential 7'de hangi sayı var,yaman çocuk dergisinde hangi sayılar yayınlandı yayınlanmadı (kafada bi dünya olmuş ki Rıza reiz uygun dokunuşlarla olayı topladı..)  derken thor # 271 ile ilgili biraz gezindim ve amerikalı çizgi roman severlerin bu sayı ile ilgili ilginç bir göndermeyi kayıt altına aldıklarını gördüm.. 
   bizim yaman çocuk dergisinde okuduğumuz ve 269 .sayıda başlayan maceranın devamında,sayı 271'in son sayfasında,thor çekici ile gökyüzüne yükselirken, arkadaki bina çizimlerinin üzerinde yazı olarak yer alan ;  serideki "editör" ve "yazarın" değişimine gönderme özelliği olan bir ayrıntı  bu.. 271.sayıda bir süreliğine  şef editör olarak gözüken len wein yerini 272.sayıda tekrar j.shooter'a bırakıyor ve bunun için galiba şöyle esprili bir gönderme yapılmış: "SWILL SHOOTER'S A MELLOW BREW"  ve azıcık üstte yeşil ile işaretlenen ayrıntıda "SO LONG LEN, GOOD LUCK!"  yazılmış ki, bu hem len wein'e (ki wein aynı zamanda maceranın yazarı da) "şimdilik hoşçakal,iyi şanslar!" dileği hem de bir sonraki sayı için  editörün ve de yazarın değiştiğinin (j.shooter ve roy thomas devam edecektir..) duyurusu niteliğinde..

Nightrain

Alıntı yapılan: hennessy - 05 Nisan, 2014, 00:18:08
Marvell açıklama yapmış Hulk gibi gereksiz bir karakteri sonlandırmak zorundaydık vurdu kırdı dan başka işe yaramıyordu. Tüm Hulk nefret edenler derneği olarak bunu alkışlıyor marvell i kutluyorum.

Marvel'i bu güzel karardan dolayı kutluyorum. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Nightrain - 05 Nisan, 2014, 16:47:16
Marvel'i bu güzel karardan dolayı kutluyorum. ;D
dostlar biliyorsunuz ki ne marvel ne dünya çizgi roman alemi hulk'tan vazgeçmez  ;)  ;D
aşağıda 1975 yılının marvel takvimindeki hulk'un yeri ve önemi neyse 2014 takviminde de marvel (ve bizim) için değişmez  ;)
altada en değerli marvel kahramanları için üretilen madalyonlardan koyduk ki şu an koleksiyonerlerin gözdesidir  ;)  :D  :D

V

"İstemem,eksik olsun.."

V

"İstemem,eksik olsun.."

siyahderikoltuk

Alıntı yapılan: V - 25 Ağustos, 2015, 19:27:52
5.cilt İdefiks'te satışta..

Çıkacağını kimse fısıldamamıştı, tam bir sürpriz oldu :)

gamlıbaykuş

Gecem şenlendi bu haberle. Çok gecikmişti iyi oldu. Beklettigim son cildi okuyabilirim artık...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

yunusmeyra

helal İlyas helal büyülü çizgi..haberin güzelliğine bakar mısınız  :)

connyapku

Guzel haber Tesekkurler Buyulu Cizgi.