JBC : Deadpool : Wade Wilson'ın Savaşı ( Wade Wilson's War )

Başlatan Jedmau, 04 Ekim, 2013, 12:53:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

havsar

Gerçekten çok keyif alarak okudum. Önceki Deadpool kitabından çok daha iyiydi diyebilirim.
Özellikle Deadpool'un geçmişinin iki farklı perspektiften anlatılması çok hoş olmuş.
Deadpool, geçmişine dair çok fazla şey anlatıyor ama ne kadarı doğru.
Güzel espriler ve güzel bir final. Kesinlikle tavsiye ederim.
Ertan bey güzel bir iş çıkarmış.  Çok teşekkürler.

pearl jam

ilk kitabı pek beğenmemiştim ama ikinciye de bir şans veririm diyordum. yayımlanan ilk beş sayfası hoşuma gitmişti zaten, yukarıdaki iki yorumdan sonra da artık kesin alırım :)

Mrtekin

Kısa yorumlarım:

1- Kapak çalışması cok guzel.

2- Birincisinden iyi yada kotu seklinde bir karşılaştırma yapmak icin cok erken. Ben kendi adıma karaktere yeni yeni ısiniyorum, bu kitap karakteri tanimama biraz daha vesile oldu.

3- Şu bir gerçek ki, dp okumak cok eglenceli. Karakter, matrak, zirdeli ama mesajları cok saglam.

4- Kitabin sonundaki Jason beyin çalısmalarının son 4 unu neden tek sayfaya sıkıştırdınız? En güzeli, 22 no, şerifli olandi.

5- fiyat, 22,5 tl. Helal olsun, diyorum.

Netice olarak Kitap amaca hizmet ediyor, karakterin gecmisini eglenceli bir hikaye ile biraz ogreniyoruz. Devamını 4 gözle bekliyorum.

They drew first blood...

Jedmau

drgavsever

sevgili jedmau,
başarılarınızın giderek artması temennisi ile ...Birde şansınızı frankofon türünde deneseniz onuda DR da en çok satılanlar sıralamasında ilk sıralara oturtacağınıza eminim.Sizden tek isteğim bu alandada bir girişimde bulunmanız tabikii JBC kalitesi ve özeni ile.Sevgilerimle...

omega red

Alıntı yapılan: drgavsever - 08 Eylül, 2014, 09:42:08
sevgili jedmau,
başarılarınızın giderek artması temennisi ile ...Birde şansınızı frankofon türünde deneseniz onuda DR da en çok satılanlar sıralamasında ilk sıralara oturtacağınıza eminim.Sizden tek isteğim bu alandada bir girişimde bulunmanız tabikii JBC kalitesi ve özeni ile.Sevgilerimle...

JBC'nin başarısı yayın çizgisini bozmadan ilerlemesi bence. Ertan bey'in kendi sevdiği ve Türkiye'de de sevilen serilerden devam ediyorlar. Bilinmedik yollara girerek diğer yayınevilerinin yaptığı hatalara düşmemeleri hepimiz için daha iyi.

Jedmau

Merhaba,

Gönül çok şey basmak istiyor ama Omega Red'in yazdığı gibi pek fazla heyecan aramamak lazım. Bizim yayınevimizin bir çizgisi var ve pekte dışına çıkmak istemiyoruz.

Şimdi bakıyoruz , Batman en kötüsü 2.000 barajını geçiyor , Deadpool zaten aldı başını yürüdü gitti. İlk kitabın 2. baskısını yapıyoruz.

Bunlar dışında , seneye American Vampire gelecek , onlarca yeni Batman Deadpool. Eeee star Wars yenileri geliyor. Umbrella'nın yeni cildini yapıyorlar Amerika'da şu an. Hellboylar geliyor.

Lütfen söylediklerim yanlış anlaşılmasın ama bence ( tamamen kendi bildiklerim ve deneyimlerim doğrultusunda ) bir yayınevi kendine bir çizgi belirlemeli. Ne akadar farklı kulvara girerseniz o kadar risk alırsınız.

Piyasa o kadar çok çizgi roman ile dolduki , inanın ülkemiz için '' oooo ne güzel çeşitlilik var '' gibi gözüksede aslında çok da iyi bir şey değil.

Beni bilenler bilir , son 6-7 ayda inanılmaz bir araştırma içindeyiz. Hangi satış noktalarında hangi çizgi roman ( sadece bizimkiler değil , neredeyse tüm yayınevlerinin ) ne kadar satıyor , ilgi ne kadar yüksek , satışlar neye göre artıp azalıyor bakıyoruz.

Ve son 6 aylık değerlendirmeme göre malesef piyasa şişmeye başladı. Lütfen yanlış anlaşılmasın , kendi yayınevimden çıkan her kitap bizi fazlası ile tatmin ediyor. Hem adet hem karlılık olarak bırakın zarar etmeyi sadece ön siparişlerde maliyetler çıkıyor. Ama hangi okuyucu ile konuşsam , hangi yayınevi veya satış noktası ile konuşsam insanlar şikayetci. Herkes bir eleme sitemi oluşturmaya çalışıyor. Önce şunları alırım sonra param kalırsa bunları diyorlar.

O yüzden şimdilik ülkemiz şartları için bu kadar farklı yayın ileride şişmeye neden olacaktır. Kötümser olmak istemiyorum ama malesef edindiğim bilgilere göre böyle bir kanıya vardım.

Geçen ismi lazım değil birisi ile konuşuyorum , 2 tane yayını sordum bunların satışları nedir diye. Duyduğum rakamlar beni inanılmaz şekilde üzdü , dedim bu kadar güzel yayınlar nasıl böyle olur. Ama dediğim gibi insanların bir önceliği ve bu işe ayırdıkları bir bütçe var. Okuyucuların bu bütçeyi aşıp bize şans vermelerini istiyorsak aklımıza her geleni değil , o ekstra bütçeyi hakedecek yayınlara yönlenmemiz lazım.

Fumetti benim yayınevimin işi değil. Onu çok iyi yapan yayınevleri var. Bırakalım onlar yapsın.

Frankafon deseniz , evet çok güzel işler çok güzel yayınlar mevcut ama ben şahsen çok iyi bildiğim bir işten kazandığım parayı az bildiğim bir işe yatırıp riske girmektense en iyi yaptığım işe yatırım yapmak isterim. Her sene 15 Batman basıcağama 17 basayım 18 basayım. Varsın diğer yayınları başkası bassın.

Neyse aslında konuşulması ve söylenmesi gereken çok şey var ama malesef insanlar bir hatayı yaşamadan yada başlarına gelmeden anlayamıyorlar , kendilerine verilen tavsiyeleri kötü niyet gibi algılayabiliyorlar. Ama herkese söylediğim ve söyleyeceğim yegane fikrimi tekrarlıyorum. OKUYUCUYA SAYGI +1000 SATTIRIR.

Sevgiler
Ertan

Pulluk

Deadpool geçmişte çok da fazla ilgimi çeken bir karakter değilken yayınlanan 2 ciltten de inanılmaz keyif aldığımı itiraf etmeliyim. Ayrıca Ertan beyin piyasa hakkında söyledikleri üzücü ama ne yazıkki %100 doğru.. ::)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Jedmau

Sakızlı Ohannes Paşa

Çizimler çok hoşuma gitmedi ama hikayeyi beğendim. Deadpool kills marvel universe'ü de beğenmiştim ben zaten. Bir tek sonu pek tatmin edici değildi onun. Karakter harika olduğu için ortalama hikayelerle bile götürüyor işi.

rumar80

Dün okudum. Deadpool'u az bilen biri olarak eğlenceli bir macera idi. Bir karakterin çizgi roman karakteri olduğunu bilerek yaşaması çok hoş bir ayrıntı.
    Değişik bir tat bıraktığını itiraf ediyorum ama bir Alex değil.
    Yine de okumaya devam.

grmnt

Hikayeyi beğendim. ilk çıkan cilde göre daha iyiydi. En azında karakter orjini hakkında fikrimiz var artık. Hikayeyi " Jacob's Ladder" filmine çok benzettim yalnız.

Laplacee

Herkese merhaba,

İlk çıkan sayıya göre daha iyi buldum ,

Diğer çizgi romanlara göre değişik bir anlatım tarzı var ve karakterde oldukça ilginç ,

Anlattıklarının ne kadarı doğru tam anlayamadım  :)

Gelecek sayıları merak ediyorum,

Emeği geçenlere teşekkürler