Punisher Max - Marmara Çizgi

Başlatan hennessy, 24 Ekim, 2013, 20:59:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Alıntı yapılan: memospinoz - 13 Aralık, 2017, 15:44:03
Arkadaşlar bu serideki 11, 12 ve 13. ciltler yayımlanmayacak. Garth Ennis yazmadı bunları.

Yayımlanacaklar:
1) One-shotların toplandığı cilt, 152 sayfalık "The Punisher MAX: From First to Last". İçindeki one-shotlar ise; "Punisher: The Tyger", "Punisher: The Cell" ve "Punisher: The End".

2) Bir nevi 0. cilt veya orijin cildi olan 112 sayfalık "The Punisher MAX: Born". İçindeki sayılar limited seri olan "BORN #1-4".

2019 da gelir mi acep?
They drew first blood...

hanac

Çıkan sayıları bir daha hatırlayalım

PUNISHER MAX 1: BAŞLANGIÇ

CEZALANDIRILMAYA HAZIR OLUN!
Marvel'ın tek kişilik ordusu kendini ilk defa hiçbir sınırı olmayan, yetişkin okuyuculara yönelik bir serinin tam ortasında buluyor! Avcı av haline gelirken, yazar Garth Ennis, Punisher'ı kelimenin tam anlamıyla MAX seviyesine ulaştırıyor!
Frank Castle'ın eski ortağı Microchip geri dönüyor ve Frank'in peşine düşüyor. Ama aklındaki ilk şey Frank'e, kabul etmesi gerektiğini düşündüğü bir teklif sunmaktır. Cayır cayır yanan kurşunlara, kan banyolarına ve cesur başlangıçlara hazır olun!

PUNISHER MAX 2: İRLANDA MUTFAĞI

Çizgi roman dünyasının en kışkırtıcı yazarlarından biri, çizgi roman dünyasının en kışkırtıcı karakterlerinden birine yeni bir yön veriyor—hem de keyfine göre! Hell's Kitchen'daki bir pubda bomba patladığında, Frank Castle, kendisini iki ölümcül çeteyle karşı karşıya getiren bir göreve atılmış bulur. Kesin olan tek bir şey vardır: Punisher asla taviz vermeyecektir.
Bu cilt, GARTH ENNIS (The Boys) tarafında yazılıp LEANDRO FERNANDEZ (Wolverine) tarafından çizilen Punisher Max serisinin #7-12 arasındaki sayılarını içermektedir.

Mrtekin

They drew first blood...

worldman

Okumaktan zevk aldığım çok güzel bir seridir.İnşaallah yeni Punisher hikayelerini okuma fırsatı buluruz.

hanac

PUNISHER MAX 3: RUSYA ANA

Nick Fury'nin elinde sessizce halledilmesi gereken bir is var... hem de Rusya'da. Bu, aklı basında birinin reddetmek için bir an bile tereddüt etmeyecegi bir intihar görevi. "ste bu yüzden Punisher'a ihtiyacı var. Karaborsaya düsmesi dünyanın sonunu getirebilecek bir retrovirüsün bulunması lazım. Frank Castle, bir Rus nükleer füze üssüne gizlice girer ve... bir Mogol'la yüz yüze gelir. Bu cilt, Punisher Max serisinin #13-18 arasındaki sayılarını içermektedir.

PUNISHER MAX 4: DÜZLER TERS, SİYAHLAR BEYAZ

Punisher'ı nasıl indireceğini. Ruhuna nasıl işleyeceğini. Frank Castle'ı nasıl kontrolden çıkaracağını. Ama gangster Cavella'nın entrikaları, New York'u kökünden sallayan bir vahşet dalgası yaratınca, diğer avcılar da saklandıkları karanlıktan ortaya çıkmaya başladılar. Sonlanması gereken hesaplaşmalar var. Dökülmesi gereken kan var. Dünya tepetaklak olduğunda ölümler ve katliam sona erecek mi? Punisher bile zıvanadan çıkabilir mi...?

dayıcomics

Şu seriyi tamamlayamazsam gözüm açık gider.

hanac

PUNISHER MAX 5: KÖLE TACİRLERİ

Soğuk ve karanlık bir Brooklyn gecesinde, yağmurun altında haykıran, korku içindeki genç bir kadınla başladı... Viorica'nın anlatacak bir öyküsü var. Ve dinleyicisi de Frank Castle. Yakında işkencecileri namlunun ucunda olacaklar. New York'taki genelevler için genç kızları kaçıran bir örgüt. Doğu Avrupa'nın etnik soykırımlarını yaşamış soğuk, zalim insanlardan oluşan Köle Tacirleri, Castle'ın daha önce avladıklarından çok daha farklı bir güruh. Kendilerine ait addettiklerini korumak için savaşmaya hazırlar. Fakat Punisher'ın en vahşi öyküsünde savaş hatırladıklarından çok daha farklı.

PUNISHER MAX 6: BARRACUDA

Frank Castle, bir grup kurumsal pisliğin izini Miami'ye kadar takip ediyor. Dynaco Corporated, Wall Steet'teki en rezil yırtıcılardan biri akla hayale gelmez planlar peşinde; çabucak voliyi vurup zengin olmak için birçok kişinin hayatını riske atacaklar. Tabii Punisher yollarına çıkmazsa. Fakat bataklıklarda Castle'ın hiç hesaba katmadığı bir şey var; iki metre boyunda, yüz yetmiş kilo ağırlığında ve ölümcül bir espri anlayışına sahip... daha önce Barakuda gibisiyle karşılaşmadınız. Onu asla unutamayacaksınız. Bu cilt, Garth Ennis (Preacher) tarafından yazılıp Goran Parlov (Black Widow) tarafından çizilen Punisher MAX serisinin #31-36 arasındaki sayılarını içermektedir.

Nomad

Dün akşam 5. cilt olan Köle Tacirlerini okudum.
Seri harika gidiyor.
İlk 5 cilt içerisinde favorim Rusya Ana.
Sonrasında Köle Tacirleri ve Düzler Ters Siyahlar Beyaz.
Kahramanın karakterine uygun davranabildiği, kısıtlamalara takılmadığı, senaristin özgür olduğu yapımlar her zaman atmosferiktir zaten.
Bir de işin içine efsane bir yazar ve Frank Castle gibi içselleştirmesi kolay bir karakter girince okumalara doyulmuyor açıkçası.
Her arşivde olması gereken bir seri.
Almayan okumayan çok şey kaybeder.

hanac

PUNISHER MAX 7: TAŞ ADAM

Orduları Yıkan Topraklar İngiliz Özel Kuvvetleri ile Taliban isyancıları arasında Afganistan dağlarında süren çatışmalara, aralarındaki ölümcül kini halletmeye gelen iki yeni karakter katılıyor. Biri, Punisher olarak bilinen Frank Castle. Diğeri ise Taş Adam olarak bilinen Sovyet savaş suçlusu, General Nikolai Alexandrovich Zakarov.

PUNISHER MAX 8: DUL BIRAKAN

Punisher tarafından dul bırakılmış beş kadın. Bu hesabı ancak kan kapatabilir. Punisher kocaları, babaları, kardeşleri öldürdü. Çocukları yetim bıraktı. Mafyadaki kurbanlarının eşleri için katil bir kasabın teki. Beş dul, erkeklerinin başaramadığı şeyi başarmaya niyetli: Punisher'ın icabına bakacaklar. Ama intikam peşinde olanlar yalnızca onlar değil. Hayatı boyunca organize suçla evli olanların geçmişleri, unutulmak istenen şeylerle doludur. Ve bu kadınlar için de geçmiş, olabilecek en kötü şekilde geri dönüyor. Silahlı. Ölümcül. Ve adalete aç. Garth Ennis (Preacher) tarafından yazılıp Lan Medina (Foolkiller) tarafından çizilmiş bu cilt Punisher #43-49 arasındaki sayıları içermektedir.

dayıcomics

İrlanda mutfağı siparişim gelsinseriyi okumak için sabırsızlanıyorum.

ZGeralt

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 22 Ekim, 2019, 16:00:23
İrlanda mutfağı siparişim gelsinseriyi okumak için sabırsızlanıyorum.

Bu seriyi övmelere doyamıyorum :) Punisher'ı Punisher yapan seridir dersem abartmış olmam sanırım.
Piyasada tüm ciltleri hala bulunabiliyor olması lazım.

Okumayan kalmasın :))))

AU4

Benim gibi Amerikanları okuyamayan bir adama bile çok güzel geldi. Kesinlikle tavsiye ederim.

dayıcomics

Alıntı yapılan: ZGeralt - 22 Ekim, 2019, 16:20:48
Bu seriyi övmelere doyamıyorum :) Punisher'ı Punisher yapan seridir dersem abartmış olmam sanırım.
Piyasada tüm ciltleri hala bulunabiliyor olması lazım.

Okumayan kalmasın :))))

İrlanda mutfağının baskısı bitti. Üçüncü cilt Rusya Ana yavaş yavaş zor bulunanlar listesine girmek üzere. Diğer ciltler rahat bulunuyor.

seastar1000

Alıntı yapılan: ferzan - 30 Kasım, 2017, 11:29:23
    Bu seriyi ve 10 cilde yayılan 60 fasikülü, daha Marmara 'nın yayın planında bile yokken göz bandı, tahta bacak ve kanca eşliğinde dijital olarak dört kez baştan sona okumuştum...Marmara çıkardıkça da her yeni cildini alıp zevkle istiflemeye devam ettim...10. cilt de geçen hafta elime geçince, seriyi bu kez basılı olarak beşinci kez okumanın zamanı geldi diye düşündüm ve hafta sonu başlayarak pazartesi akşamına kadar hepsini bir kez daha zevkle bitirdim...Zamanında Scalped ile birlikte Türkçe 'de görmeyi en çok istediğim serilerdendi, çok şükür gördük...Marmara Çizgi 'ye sonsuz teşekkürlerimle...

Birkaç noktada, ufak da olsa rahatsızlık duyduğum çeviri azizlikleri olmuş...4. kitaptaki Mo Hala, Mo Teyze olmuş...Aynı sayfalarda Mo 'nun Cavella 'nın babasının kız kardeşi olduğu belirtiliyordu ama sanıyorum ki ''aunt'' görünce doğrudan ''teyze'' denmiş...''Hala'' olsa daha güzel olurmuş...6. kitapta da Barracuda 'nın tıka basa yediği pankeklere ''omlet'' denmiş...Krep / pankek yumurtayla yapılmasına rağmen omlet değildir, hafif şekerli ya da fazla şekerli türleri de olmakla beraber un da katıldığı için omletten farklıdır ve Barracuda da zaten omlet gibi yemiyor, zaten omlete benzemiyor...Barracuda gibi bir psikopatın, karakteriyle tezat oluşturan şeker tutkusunu da göz önüne alırsak keşke ''omlet'' yerine olduğu gibi ''pankek'' olarak kalsaymış ya da en kötü ''krep'' denseymiş...Bunlar haricinde çok fazla takıldığım nokta olmadı...Her şey harikaydı...

Marmara 'dan 2018 içerisinde 5 sayılık mini seri olan ve yine Garth Ennis - Goran Parlov imzalı olan, 6. ciltten sonra okunması gereken Punisher Max Sunar : ''Barracuda'' adlı cildi de basmalarını bekliyorum...Ana seride gördüğümüz bu psikopat karakterin kasvetinden arınmış ve kara mizah yönü daha ağır basan muhteşem hikayesini tüm Punisher Max severlerin okumasını ve kronolojideki yerini almasını can-ı gönülden isterim...

Bu arada Garth Ennis ve Goran Parlov 'un şu sıralar güncel olarak 6 sayılık bir Punisher Max mini serisi devam ediyor...Geçtiğimiz hafta 3. sayısı yayınlanan bu serinin adı ise Punisher Max : ''The Platoon''...Yani ''Müfreze''...10. cilt ''Valley Forge, Valley Forge'' da bol bol değinilen, Frank 'in 21 yaşındaki Vietnam günlerinde geçen bir hikaye...İleride Marmara Çizgi etiketiyle bu mini seriyi de tek cilt olarak görmek dileğiyle...

Garth Ennis (Preacher, The Boys, Punisher Max) de benim için Jason Aaron ile birlikte (Scalped, Southern Bastards, The Goddamned, Thor, Star Wars vs) benim için Amerikan çizgi romanının başına gelmiş en güzel (ve en cüretkar) isimlerden biri...

The Platoon u yeni bitirdim Çizimleri çok beğendim Kitap da çok güzel Umarım türkçeye kazandırılır

ilke

Punisher Max 2 ve 3 yeni baskıya girdi. Yanına bir de 0 niteliğinde Punisher Doğuyor (Born) geliyor.