Jessica Jones

Başlatan dean, 19 Kasım, 2013, 18:45:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 02 Kasım, 2015, 16:34:49
Araya bir Iron Fist de dahil edilseydi ya. Defenders'ın yayınlanmasını beklemek zor oluyor. :)

Iron Fist ile alakalı bir sıkıntı var aslında. Dur iyi hatırlattın onu Iron Fist sayfasına bir yazayım.

dean

doktor1881

Fragman fena değil.Netflix adı bende kaliteyi anımsatıyor artık.Yalnız oyuncu karektere tam oturmamış gibi gördüm ;D ;D

Agamotto

10 gün kalmış çıkmasına. Heyecanla bekliyorum :)

Animvader

Öncelikle şunu söyleyeyim yaşı 15-16'dan küçük olan kardeşlerimiz bu diziye pek yaklaşmasın.Bu dizi sizin bildiğiniz "süperkahraman" uyarlaması değil, bol bol şiddet, cinsellik ve psikolojik öğeler var.

SPOILER BAŞLANGIÇ

SPOILER

İlk bölüm itibariyle biraz yavaş başladı ama sonlara doğru iyi bir ivme yakaladı diyebilirim.

Daredevil veya daha önce çekilmiş hiçbir Marvel filmine veya dizisine benzemiyor.Daha karanlık ama bu karanlık Daredevil gibi değil, daha çok noir bir hava var, bana biraz Leon gibi o 90'ların Avrupa-Amerikan sinemasını hatırlattı.Tür olarak psikolojik drama diyebiliriz.

Jessica Jones'un süper güçleri falan ilk bölüm itibariyle çok küçük bir etken gibi durdu dizide.Purple Man harika bir karakter olacağa benziyor.

SPOILER

SPOILER BİTİŞ

doktor1881

Ben bulamadım nereden seyrettiniz ???

Animvader

Alıntı yapılan: doktor1881 - 20 Kasım, 2015, 12:00:02
Ben bulamadım nereden seyrettiniz ???

Netflix hocam.1 aylık bedava deneme süresi veriyor ondan aldım.Daha düşmedi internete.

ercoktay

Alıntı yapılan: Animvader - 20 Kasım, 2015, 12:44:57
Netflix hocam.1 aylık bedava deneme süresi veriyor ondan aldım.Daha düşmedi internete.
Netflix'i nasıl aldın? Trye daha açılmadı bildiğimiz.

Nightrain

VPN kullanarak izleyebilirsin.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Chrome için Proxy for Netflix Free eklentisi var, gayet hızlı internet bağlantısı sağlıyor, VPN'lerden ücretsiz ve sağlam çalışanını bulmak yorucu olabiliyor.

Animvader

An itibariyle ilk 6 bölümü, yani dizinin yarısını izlemiş bulunmaktayım.Öncelikle bu kadar çok Luke Cage görmeyi beklemiyordum.Dizinin başrol karakterlerinden birisi.Bu diziden sonra Luke Cage'e ayrı bir dizi yapmak ne kadar mantıklı bilemedim açıkçası.

Sevdiğim aktörlerden olan David Tennant harika bir oyunculuk çıkarmış, Marvel'ın dizi ve filmlerdeki en sağlam villian performanslarından birini izletiyor bize.

Bu dizide bildiğiniz kahramanlar yok, onların yerine alkolik, yalancı, her türlü dolabı çeviren sokak kahramanları var.Dediğim gibi Daredevil'den bile daha karanlık.

Senaryo ise gayet güzel gidiyor, aralara küçük hikayeler sıkıştırarak ana hikayeye doğru ilerletiyor.Geçmesi mümkün değil belki ama ancak True Detective ile falan kıyaslanabilir, diğer süperkahraman dizileriyle kıyaslamak hakaret olur.

Bundan sonra yorum yazmıyacam, forumdakiler izledikçe beraber tartışırız.  :)

Nightrain

Şimdilik beklentilerimin altinda gidiyor fakat yinede güzel.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Pulluk

İlk bölüm itibariyle henüz bir origin hikayesi göremedik. Yine de çok iyi bir başlangıç yapıldı. Daredevil'da yaptığım hatayı bu sefer tekrarlamayarak yavaş yavaş, sindire sindire izlemeye niyetliyim.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Chuck

Luke Cage'in karısı olması dışında Jessica Jones'u hiç duymadığım için düşük beklentiyle bekliyordum diziyi. İlk iki bölüm itibarıyla da beklentilerimi karşıladı.

Ben de bu sefer ağırdan alıp günde bir bölüm şeklinde devam etmeyi düşünüyorum. Gerçi dizinin olay akışı hızlanınca günde üç bölümde izleyebilirim, bilemiyorum.

Spoiler

Diziye dair tek eleştirim 2. bölümdeki bar kavgası sahnesinde ki 'Amerikan futbolu' oyuncularının çok sıska olması. Omuzluklarını giyip gelseler bile pek tehditkar bir görüntü oluşturacaklarını zannetmiyorum. Bir de Luke Cage baya iyi olmuş.

Spoiler
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Animvader

Alıntı YapDiziye dair tek eleştirim 2. bölümdeki bar kavgası sahnesinde ki 'Amerikan futbolu' oyuncularının çok sıska olması. Omuzluklarını giyip gelseler bile pek tehditkar bir görüntü oluşturacaklarını zannetmiyorum

Türkçe altyazıda çeviri hatası yapmışlar galiba, çünkü Amerikan Futbolu değil Rugby takımı diyor kadın orada.  :) He Rugbyci vücudu nasıl olur bilmiyorum ama orada zaten daha çok halısahadan arkadaşları toplayıp dövme durumu var, bir Rugby liginde oynuyor diyor.