Gotham Tv Series

Başlatan dean, 15 Ocak, 2014, 16:43:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Dün gece 2. bölümü izledim bu gecede 3'ü izleyecem benim için dizi çok iyi gidiyor.

Chuck

3. bölüm kuşkusuz şu ana kadarki en iyi bölümdü. Dizinin yavaş yavaş oturduğunu düşünüyorum. Fakat tek korkum umarım Bruce sadece Alfred tarafından eğitilmez :(
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Chuck

4. bölümü izledim ve dizinin rayına oturduğunu düşünüyorum. Çok beğenerek izledim. Özellikle Penguen. . Müthiş :D

Bu sezonun ana konusuda Arkham etrafında gerçekleşecek mafya savaşları olacak gibi gözüküyor :D

Ras Al Ghul

Alıntı yapılan: Neco - 18 Ekim, 2014, 19:59:42
4. bölümü izledim ve dizinin rayına oturduğunu düşünüyorum. Çok beğenerek izledim. Özellikle Penguen. . Müthiş :D

Bu sezonun ana konusuda Arkham etrafında gerçekleşecek mafya savaşları olacak gibi gözüküyor :D
Benim korkum maroni yada Falcone a yakında veda etmemiz :'( heba etmesinler :'(

hennessy

5.bölüm biraz önce izledim dahada beter kötü rezalet tabi benim için 10.bölümden sonra düzelmesi için bekleyeceğim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

Valla ben sevdim bu diziyi. Bu arada 5. bölümde Morphine mi çalıyordu ?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Chuck

5. bölümü izledim ve bana gayet akıcı ve hoş geliyor :D Birde şu yapımcıların dediği her bölümde Joker'e benzeyen biri olacak olayını farkeden var mı? Ben bir tek şu Fish'in beğenmediği komedyeni düşündüm oda biraz zorlama tahmin oldu açıkcası. .

dean

Dizi ile ilgili yorum yapmak için 4-5 bölüm yayınlanmasını bekledim ve biraz önce 5 bölümü izledim. Aslında izlemek ara sezon finaline kadar beklemek istiyordum. Ama çevremdeki insanlar izlemeye başlayınca spoiler yememek ve konuya ortak olmak adına bende diziye başladım.

Açıkçası diziyi beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Belki beklentilerimin diziyi izlemeden önce yüksek olmasından da olabilir ama bana dizi elindeki potansiyal malzeme itibari ile oldukça basit geldi. İlk beş bölüm için konuşmak durumundayım şuan tabi ama karakterlerin adı Gordon, Penguin ya da Falcone olmasa basit bir polisiye diziden hiçbir farkı olmaz ve kesinlikle bu kadar ses getiremez.

Karakterleri çok karikatürize, oyunculuklarıda abartılı bulduğumu söylemek zorundayım. Penguin'e bakıyorsun adam 500 kilometre öteden ben Penguin'in diye geziyor. Selina Kyle'a bakıyorsun zaten çoktan Catwoman olmuşum, ben niye bu dizideyim havalarında. Riddler desen zaten çoktan psikopatlığa geçmiş vaziyette (hele her cümlesini soru ile bitirmesi yok mu ?) Bruce Wayne desen sadece kostümü yok, psikoloji tamamen hazır. E hani bu köken hikayesiydi ? (Fish Mooney karakterine zaten söylenecek bi'şey yok. Heralde stüdyolar karışmış.)

Şu ana kadar dizi kartlarını korkunç bir şekilde açık oynuyor. Bu da sürpriz unsurunu tamamen ortadan kaldırmış vaziyette. Mesela beş bölüm içinde dizinin bir sahnesi bile kesinlikle meraklandırmadı ve heyecanlandırmadı. Bu da yukardaki paragrafta yazdığım öğelerden kaynaklanıyor işte. Pilot bölümün daha en başı, çaylak polis Gordon polis merkezinde şov yapıyor. İşte tek o sahne bile, bundan sonraki 22 bölümde nasıl bir Gordon izleyeceğimizin müthiş bir şekilde karikatürize edilmiş özetini sunuyor.

Belki fazla sert çıkıyor olabilirim diziye, henüz beşinci bölümünde ama beklentilerim yüksekti Gotham'dan. Bu da yine şunu gösteriyor ki artık sezonları 22-23 bölümlük dizilerden çok bi'şey beklememek gerek. Bu dizi en başından 10-12 bölüm tasarlansaydı daha farklı olabilirdi. Ben diziyi izlemeyi bırakmayacağım. Gittiği yere kadar izleyeceğim tabi ama şuan için bana keyif vermiyor. Lakin şöyle bir durum var ki Agents of S.H.I.E.L.D.'de kötü başlamış ve iptalin eşiğine kadar gelmişti. Sezon sonunda inanılmaz bir toparlanma yaşamıştı. Gotham'da böyle olabilir tabi ki. Neticede yapımcıların elinde inanılmaz bir malzeme var.

Harun Ça

Alıntı yapılan: Neco - 21 Ekim, 2014, 23:33:41
5. bölümü izledim ve bana gayet akıcı ve hoş geliyor :D Birde şu yapımcıların dediği her bölümde Joker'e benzeyen biri olacak olayını farkeden var mı? Ben bir tek şu Fish'in beğenmediği komedyeni düşündüm oda biraz zorlama tahmin oldu açıkcası. .

Ondan bariz başka olmadı herhalde. Şahsen benim yakaladığı olmadı nettede herhangi bir yazı yok.

Harun Ça

Joker konusu açılmışken şöyle bir teoride var bana baya zorlama geldi. Ben de başından beri Penguen çok uzun diyip duruyorum da olmaz herhalde.

http://moviepilot.com/posts/2014/10/20/has-the-joker-really-been-in-gotham-this-whole-time-2363195?lt_source=external,manual,manual

lampard

Dizideki karakterler şu ana kadar kötü işlendi, eğer böyle devam edecekse Joker'ın dahil olmasını hiç istemem. Cameo olarak görmek güzel olabilir ama. Son bölümdeki Venom muhabbeti de dikkat çekiciydi, Bane'e göz kırptılar. Herhalde şimdiye kadarki en başarılı karakter Salvatore Maroni. Onda da  David Zayas faktörü çok önemli. Falcone de hoşuma gitmedi benim. The Long Halloween'deki, Year One'daki Falcone'nin nesini sevmiyorlarsa uyarlamalarda değiştirmeden duramıyorlar.

Ras Al Ghul

Katılıyorum ancak bu dizi nin agents of shieldan daha çok potansiyeli var  ;D

Sakızlı Ohannes Paşa

7. bölümü şimdiye kadarki en güzel bölümüydü çok beğendim. Bi de bruce'u alakasız olarak gösterip durmasalar daha güzel olcak. Umarım ileriki bölümler bu seviyede devam eder.

lampard

Dizinin yapımcısı Scarecrow'u tanıtacak bi bölüm üzerinde çalıştıklarını söylemiş. Scarecrow çocuk olarak görülecekmiş ve maskesi babasından ona geçen bir şeymiş. Yine sadece gençleştirilip kostümü çıkarılmış bi villain göreceğiz gibime geliyor.

dean

Dizi ikinci sezon onayını aldı. Kendi açımdan bakarsam dizi her geçen gün daha kötüye gidiyor. Ama neticede bir Batman uyarlaması olduğu için izlenmemesi gibi bir seçenek şuan yok. O yüzden ratingleri de yüksek. İkinci sezon onayını aldığı için ilk sezonu hemen toparlama dertleri yok. Daha geniş ve daha güzel bir hikaye kurgusu yaratabilirler. bakalım.