Justice League (2017) - DCEU Film 5

Başlatan dean, 29 Nisan, 2014, 18:47:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Eylül, 2017, 14:53:33
Bu adamın kızının ölümü yüzünden ayrıldığını süşünmüyorum. Bence WB'dekiler ile ters düştü ondan ayrıldı.

Olabilir. Zaten kızının ölümünden 2 ay sonra filmden ayrıldı. Snyder filmin galalarına, röportajlarına felanda katılmayacakmış.

Nightrain

Filmden İris West'in sahneleride çıkartılmış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Lex çıktı, Iris çıkti, Darkseid ise baya azaltıldı. Snyder kurgusundan daha kısa olabileceği de dedikodular arasında. Sanki ufukta Extended Edition var gibi. Jesse Eisenberg'in günahım kadar sevmediğim facia Lex Luthor'ını her ne kadar sevmesem de Lex Luthor karakterinin bu filmde olması gerektiğini düşünüyorum. Steppenwolf ve Mother Box ile bağlantısı Lex'i bu filmde gerekli kılıyor. Lakin bu bağlantı Batman v. Superman: Dawn of Justice'ın Extended Edition'da ortaya çıktığı için belki de kale almayacaklardır.

Suicide Squad zamanı stüdyo çok karıştı şöyle böyle oldu diye çok şey yazılıp çizilmişti. Justice League'de ki karmaşa onun çok üzerine çıktı. Ben bu saatten sonra iyi bir film seyredeceğimize inanmıyorum. Vasat bir film bekliyor bence bizi. Squad Squad kadar kötü olmasın yeter. Zaten gördüklerimden hiç memnun değilim. Beni tek meraklandıran şey filme Superman. Onu şu ana kadar sakladılar. Doomsday'de olduğu gibi önceden gözümüze sokmazlarsa yine iyi.

Nightrain

SPOILER

Zack Snyder versiyonunda, filmin sonunda Darkseid portaldan çıkıp dünyaya ayak basıyormuş ve film direkt Justice League 2'ye bağlanıyormuş. Aquaman ve Flash filmleri de daha önce açıklandığı üzere Justice League 1'in sonrasında geçiyor. Eğer Darkseid gerçekten dünyaya ayak basıyorsa, "Flash ve Aquaman ne ara solo maceralarını yaşadı?" gibi sorular oluşacak ve zaman çizgisi saçma sapan bir hal alacak. Whedon gerçekten filmin sonunu bu yüzden değiştirdiyse ve Darkseid'i çıkardıysa mantıklı bir karar almış bence.

Iris bence bu film için aşırı gereksizdi. Zaten Iris diye buldukları oyuncuyu da kimse sevmedi. Lex'in çıkartılması da pek umurumda değil açıkcası. Dediğin gibi, Steppenwolf ve Lex bağlantısı BvS'nin genişletilmiş sürümünde kaldı. Eh, kaç kişi o sürümü izledi ki? Atıyorum filmi sinemada 1 milyon kişi izlediyse, genişletilmiş sürümünü de en fazla 50 bin kişi falan izlemiştir. WB de tabii ki sinema sürümü üzerinden yürüyecek yoksa seyirci "ne alaka?" diyebilir.

Filmin kesin Genişletilmiş Sürümü gelir.

SPOILER

dean

dean

Yeni fragman yolda.

dean

Nightrain

Sonunda gülümseyen birileri çıktı! Renkleri açmışlar, çok güzel olmuş. Zack Snyder'a kalsaydık baş ağırısı çekecektik. Whedon iyi el atmış filme.

dean

Filmle ilgili iki tane olumsuz gelişme var. Birincisi filmin süresi. Justice League 121 dakika olacak. Üstelik bunun on dakikasının credits olduğunu düşünürsek bir saat elli dakika gibi bir süre ile karşılaşıyoruz. Bu en kısa DCEU filmi demek. Kıyaslamak açısından diğer filmler; Man of Steel: 143 dakika, Batman v Superman: Dawn of Justice: 151 dakika, Suicide Squad, 123 dakika ve Wonder Woman: 141 dakika.

İkinci kötü haber ise filmin basın ambargosunun 15 Kasımda kalkacak olması. Yani filmden iki gün, bir gece öncesi. Normal şartlar altında bu korkunç bir haberdir. Zira filmlerinin kötü olduğunu bilen stüdyolar bu taktik ile filmin eleştirilerini bekletir ve filmlerinin kötü eleştirilerinin vizyon tarihine kadar konuşulmasını önler. Bu konuda neredeyse istisna yok. Wonder Woman zamanında da ambargonun geç kalkacağı söylenmiş ama sonra geriye çekilmişti. Bakalım Justice League için bu geçerli olacak mı ?

Nightrain

Filmin 120 dk. olması bence kötü değil. BvS gibi uzun ve karman çorman bir film yerine, ayakları üzerinde duran ne anlattığını bilen bir 120 dk.'lık filmi tercih ederim.

Zaten süper kahraman filmleri maksimum 120 dk. olmalı.

dean

Herhangi bir karakterin origin filmi olsa 120 dakikayı anlarım. MCU'nun çoğu origin filmi 120 hattındaydı. Lakin origini henüz anlatılmamış üç karakteri barındıran ve kağıt üzerinde bu kadar çok şey vaat eden bir toplanma filminin 120 dakika olması bana çok umut kırıcı geliyor açıkçası.

noir

Bence de 120 dk kısa, yetersiz bir süre JL filmi için. Sonuçta 3 yeni karakteri tanıtmaları, onlara az da olsa bir alt yapı oluşturmaları daha sonra ekibi toplamaları bu arada düşmanı tanıtıp onlara da bir amaç eklemeleri gerekiyor. Ve tabi bol bol aksiyon kısmı olacaktır. BVS'de bile filmin kesilmiş halinde boşluklar varken uzun versiyonu daha iyiydi(yani olabildiği kadar). Kısacası Warner Bros yine eline yüzüne bulaştıracak gibi görünüyor  :-\

Animvader

Ya dert ettiğiniz şeye bak Warner abim yapıştırır bi Extended Edition, olmadı bi Joss Whedon Special Cut falan, ev sinemasına da satmak lazım di mi yani  ;D

dean

Aşağıda filmden yedi farklı clip var. Clipler The Flash dışında birbirinden güzel görünüyor. Bu sene live-action büyük süper kahraman filmlerinde 5/5 başarı oranıyla gidiyoruz. Justice League'de fire vermezsek, 2017 süper kahraman uyarlamaları açısından muazzam bir yıl olarak tamamlanacak.

https://www.youtube.com/watch?v=ejuFGegWS6U

Nightrain

Ben klipleri izlemeyeceğim. Filme de birşeyler kalsın.