Arkabahçe Yayınevi Muhabbet Alanı

Başlatan hanac, 05 Mayıs, 2014, 15:20:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Doctor Strange ve Spawn! Ben şok! ;D Çeşitlilik konusunda iyi yoldalar. Ah birde baskilarda tutkal yerine iplik kullansalar...
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Bir ara dr. Strange için "The Oath " adlı macera ile başlayacakları söyleniyordu ama hiç netlik kazanmadı.

Nightrain

Spawn'ın deli gibi mutlu oldum. Sırf çizimleri için alırım. Greg Capullo'nun çizimleri muhteşem zira.

gamlıbaykuş

Bu iki yayına da çok sevindim. Hangi serileriyle başlayacaklar acaba.?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 27 Ağustos, 2016, 16:18:02
Bu iki yayına da çok sevindim. Hangi serileriyle başlayacaklar acaba.?

Doctor Strange, The Oath ardından All-New, All-Different serisi. Spawn'da ana seri ilk sayı diye biliyorum.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: dean - 27 Ağustos, 2016, 17:11:12
   Doctor Strange, The Oath ardından All-New, All-Different serisi. Spawn'da ana seri ilk sayı diye biliyorum.

Arka bahçe nin daha önce yayınladığı Spawn  da ilk sayı değil miydi? Eğer öyleyse iyi eski ciltler dağılmıştı  :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nightrain

Spawn'in 20 cildi var. Son cilt 117'den 122.sayiya kadar ki kısmı içeriyor. Sonraki sayilarla ilgili herhangi bir cilt çıkmamış.

Doctor Strange'in Oath dışında baska ciltleride var: umarim onlarida basmayı ihmal etmezler.

İnancomic

Spawn önceden yayınlanmış sanırım ama bence bırıncı ciltten başlamalı ben konuyu nerdeyse hiç bılmıyorum umarım bastan başlarlar

Nightrain

Direk 1.ciltten başlarlar çünkü ilk cilt origins. Öbür türlü kimse birşey anlamaz.

Mrtekin

Burada da şikayet kaynağı olan; Arkabahçe'nin "Dökülen cilt" sorunsalına da değinilmiş...

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=783253011803597&id=135422896586615
They drew first blood...

nicholaihel

Alıntı yapılan: Mrtekin - 19 Eylül, 2016, 21:22:42
Burada da şikayet kaynağı olan; Arkabahçe'nin "Dökülen cilt" sorunsalına da değinilmiş...

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=783253011803597&id=135422896586615

Beklediğim şekilde değinilmiş. Bizde eleştiri kültürü oturmadı nedense. Mesela bu konuyu eleştirenlere "art niyetli" deyiverdiler kolayca. "Kimse de getirmedi, göstermedi. Hep İstanbul dışında bunu diyenler" dediler sarkastik şekilde. Mesela bende İstanbul dışındayım. Kendilerinden sorun yaşadığım oluyor. Gidip değiştirmedim hiç ama şu var ki değiştirsem de benimkinin bir benzeri vereceksiniz bana zaten. Sorun münferit değil ki  :) Bir kitabı zorla yırtarak da şov yaptılar (Ahmet Bey selamlar, maşallahınız var  :) ). Benim gördüğüm en sık sorunlardan biri de ara sayfalardan çok cilt ile ilk/son sayfaların ayrılması. Ki başka şekilde de olabiliyor.

Mesela şu an elimde YKY'nin Superman Action Comics Cilt 3 var. Dikişli değil (evet dikişli severiz). Tutkallı. Ama taş gibi  :)

Bir sürü yayınevi varken "kronik" şekilde neden bizim basımlara böyle bir feedback var diyeceklerine...Ayrıca başka yayınevlerine de rastladıkça eleştiriyoruz. En son Çizgi Düşler Zagor Renkli başlığına yazdım. Altınmadalyon ailesi Collina gibidir, pozisyonu görürse kartı verir  :)

Neyse biz geniş spektrumlu yayın politikalarını beğeniyor, kendilerinden alışverişe devam ediyoruz. İkaz sebebimiz koleksiyonumuzdaki parçaları kemale ermiş, daha sağlam görmek. İkinciye, üçüncüye, 20 sene sonraya okunur görmek.

Karanlık Güzel'i basmış yayınevisiniz. Yaparsınız siz. Ama müşteriye şöyle niyetli, böyle niyetli demeyin bence. Yakışmıyor.

Nightrain

Getirin değiştirelim diyorlar. Mühim olan değiştirmek değil, değiştirdikleri cildinde dökülmemesi. Yapacakları şey iplik kullanmak, kaliteyi arttırmak. Çok mu zor? Bence değil. O kadar eleştiri alıyorlar bu konuda, insan bir der "bu konuda çok fazla şikayet var, bir şeyler yapalım". Ama gördüğüm kadarıyla durumdan son derece memnunlar. Ayrıca çok saygısızlar. Sosyal medya üzerinden müşteri ile nasıl konuşulması gerektiğini bilmiyorlar. >:(

ferzan

Sosyal medya konusundaki düşünceye ben de katılıyorum...İnsanın almaya kesin kararlı olduğu şeylerden ilgisizlik ve iletişimsizlik yüzünden zorla vazgeçiriyor sosyal medya sorumlusu ya da sorumluları...İnsan kendi çalıp kendi söylemiş hissine kapılıyor...İstanbul'da olmayıp da dükkana gelemeyenler ama internet aracılığı ile bu açığı kapatmak isteyenler için ciddi bir hayal kırıklığı oluşturuyor bu iletişimsizlik...Sırf bu yüzden almaya kesin kararlı olduğum orijinal yayınlardan vazgeçtim, yurtdışından tanıdık kovalar oldum...Ergenliğimden beri yayınlarını ayıla bayıla takip ettiğim, 15 yıla yakındır gönlümde yeri başka olan bir yayınevine konduramıyorum bu durumu...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

nicholaihel

Aslında gerek hızlı mesaj yanıtları, canlı yayın ve video paylaşımları ile sosyal medyayı oldukça aktif kullanma gayretinde bir ekip. Mesela benim gibi uzaktakilere o videolar, yukarıdaki gibi yayınlar (zaman zaman çok saçmalansa da :) ) çizgi roman dükkanı havasını solutan güzel işler.

Ama iletişim araçlarının mevcut olması yeterli değil. Egosuz şekilde kulak kabartıp, (ellerinden geldiğince) bizlere fiili dönüş yapsalar kafi.

Kauss

Normalde İstanbul'da yaşmama rağmen mağazasına gitme fırsatı hiç bulamadım. Belki 1 yıl önce bu konuya sosyal medyayı çok güzel kullandıklarını ve teşekkür etmiştim. Bugün ise tam tersini söyleyeceğim. Ayrıca verdikleri gruba üye oldum burada son gelen fasikülleri filan sipariş edebiliyorsun. Önce istediğim fasiküllerin stok durumunu özel mesaj yoluyla ( paylaşım yapan yönetici ) arkadaşa attım. Bakmadı. Aradan bir kaç gün sonra başka fasiküllerin paylaşım altına yazdım, stok durumu hala var mı diye. Var cevabı geldi. Almak istediğimi ve nasıl alacağımı sordum ( kredi kartı, havale ). çünkü sitelerinde konulu olup olmadığını bilmiyordum. Hala cevap yok. Kimse kusura bakmasın ama alacağım ve başlayacağım fasikülleri sırf bu yüzden buradan almayacağım.