Arkabahçe Yayınevi Muhabbet Alanı

Başlatan hanac, 05 Mayıs, 2014, 15:20:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

panthei

ghostrider

Merhaba adminlere soruyorum. Flash Cilt 6 Yeni 52 serisinden olan çizgi romanın ne zaman dağıtımı yapılacak ?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Animvader

Alıntı yapılan: ghostrider - 11 Ocak, 2017, 11:58:02
Merhaba adminlere soruyorum.Flash Cilt 6 Yeni 52 serisinden olan çizgi roman ne zaman dağıtımı yapılacak?

Bunu kitap basımıyla ve dağıtımıyla hiç bir alakası olmayan adminler yerine, sorunun muhattabı olan yayınevine facebook, twitter, e-mail gibi iletişim kanallarını kullanarak sorarsanız daha hızlı ve doğru bir yanıt alabilirsiniz.

ghostrider

Anladım ama ben sosyal medya kullanmıyorum.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Animvader

memospinoz

Alıntı yapılan: ghostrider - 11 Ocak, 2017, 11:58:02
Merhaba adminlere soruyorum.Flash Cilt 6 Yeni 52 serisinden olan çizgi roman ne zaman dağıtımı yapılacak?

The Flash Cilt 6 daha basılmadı. Büyük ihtimalle baskıda veya son düzenleme aşamasında. Basılınca dağıtıma da verilir.
Ek bilgi olarak Outcast 2. cilt baskıda. Kara Bilim 2. cilt basıma hazırlanıyor.

grreenman

Merhaba,

Masallar Cilt 8 çevirisi ile ilgili bir eleştirim olacak. Orjinalinde "İsrael" olan operasyon ismi "Türkiye" ile değiştirilmiş. Macerada neden "İsrael" isminin seçildiği de açıklanıyor ama bu Türkiye ile değiştirilince ortaya çok başka bir anlam çıkıyor.

Çeviride bu tür müdahale ve de önemli değişikliklerin yapılmasını doğru bulmadığımı ve yapılan değişikliğin esere zarar verdiği düşüncesindeyim.

Umarım ileride bu tür yerinde olmayan çeviri değişiklikleri olmaz.

Selamlar..

kalidor

Alıntı yapılan: grreenman - 08 Mart, 2017, 11:22:51
Merhaba,

Masallar Cilt 8 çevirisi ile ilgili bir eleştirim olacak. Orjinalinde "İsrael" olan operasyon ismi "Türkiye" ile değiştirilmiş. Macerada neden "İsrael" isminin seçildiği de açıklanıyor ama bu Türkiye ile değiştirilince ortaya çok başka bir anlam çıkıyor.

Çeviride bu tür müdahale ve de önemli değişikliklerin yapılmasını doğru bulmadığımı ve yapılan değişikliğin esere zarar verdiği düşüncesindeyim.

Umarım ileride bu tür yerinde olmayan çeviri değişiklikleri olmaz.

Selamlar..

İsrail'in siyonist politikalarına ve Filistin zulmüne karşıyım ama ben de çevirideki bu işgüzarlığı ve bu tarz bir hamaseti gereksiz buldum.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Alıntı yapılan: kalidor - 08 Mart, 2017, 16:41:23
İsrail'in siyonist politikalarına ve Filistin zulmüne karşıyım ama ben de çevirideki bu işgüzarlığı ve bu tarz bir hamaseti gereksiz buldum.

Bu cümleye imzamı atarım.

frodo

Arkadaşlar Arkabahçe'nin çevirdiği serilerden bazılarını almak istiyorum (Masallar-Green Lantern-Flash-Marvels) ama bazı yerlerde gördüğüm yorumlarda ciltlerin kalitesiz olduğu dağıldığı
üzerine yorumlar okudum.Bu sebeble hep erteliyorum almıyorum.birden fazla okumada ne duruma gelir.Arkabahçeden yayınlarından çizgi roman alan arkadaşlar beni aydınlatabilirse sevinirim.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

yalcinerol345

Ben masallar hariç tüm yayınlarını alıyorum.Herhangi bir dağılma ya da kalitesizlik görmedim.Bence çekinmeden alın.

rumar80

Masallar ve flash alıyorum.  Sorun yok.
Sorundan bahseden çok dost var ama. Bu da bir gerçek.

legomert99

Tamamen rastgele oluyor o dağılma durumu. Fakat bazı yayınlarının çoğu öyle. Mesela Spawn. Daredevil'da da bu sıkıntıyı yaşayan birkaç kişi tanıyorum. Ve biraz da cildin basımından sonra geçen süreye gore de değişiyor. İlk aldığınızda çok rahatken bir sürer sonra tekrar okumak isteyince parçalanabiliyor. Normal bir çizgi romandan daha fazla özen istiyorlar. Sanırım yapıştırıcılarında bir sorun var. Bence eğer alabiliyorsan ingilizcelerini al

memospinoz

Alıntı yapılan: WinchesteR - 09 Mart, 2017, 18:20:30
Arkadaşlar Arkabahçe'nin çevirdiği serilerden bazılarını almak istiyorum (Masallar-Green Lantern-Flash-Marvels) ama bazı yerlerde gördüğüm yorumlarda ciltlerin kalitesiz olduğu dağıldığı
üzerine yorumlar okudum.Bu sebeble hep erteliyorum almıyorum.birden fazla okumada ne duruma gelir.Arkabahçeden yayınlarından çizgi roman alan arkadaşlar beni aydınlatabilirse sevinirim.

Biraz şans işi gibi bir şey. Sanırım matbaada %5.3 gibi bir oranda (sallamasyon oran :) ) bazı kitaplarda ciltlemede sorunlar olabiliyor. Bu da ileride dağılmaya falan sebep olabiliyor. Bende hiç olmadı. Olan varmış ama görmedim. Alıp almamakta son karar sizin. Olmaz deriz olur, olur deriz olmaz. Bir tane cilt alın deneyin. :) Bende 15 senelik ciltler de var dağılmayan. Bilemiyorum yani. Siz yine de okurken belli bir açıdan fazla açmayın kitapları. :D

xmenac

İplik dikişli çizgi romanlarda dağılma oluyor mu, yani sadece tutkala özgü bir durum mu yoksa iplik dikişli ciltlerde de sayfaların dağılmasına denk gelenler oldu mu?