Watchmen TV Series

Başlatan dean, 21 Haziran, 2017, 03:44:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kharon

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Ekim, 2019, 20:52:50
Onuncu dakikada bıraktım desem.....

hicbirsey kacirmamissin :)

2 gune yayarak 3 parca halinde ancak bitirebildim  ;D

Bloodslince

Alıntı yapılan: kharon - 28 Ekim, 2019, 22:04:54
hicbirsey kacirmamissin :)

2 gune yayarak 3 parca halinde ancak bitirebildim  ;D

İyi bir hafta sürmemiş.  ;D ;D ;D
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

dean

Damon Lindelof büyük resmi parçalara bölüp, bunları karıştırıp, seyircinin karşısına öyle çıkaran bir isim. Resmin tamamını bize finalde gösterecek. Bunu daha önce The Leftovers'da yapmıştı. Watchmen'da benzer şekilde gidiyor. Hatta Watchmen'ın The Leftovers'dan daha kolay seyredildiğini düşünüyorum.

Şu ana kadar ben Watchmen'dan memnunum. Zira her diyalog, her sahne, dizideki her an hikayeyi ve karakterleri dolduruyor. Dikkatli izleyiciyi ödüllendiren çok fazla easter egg var. Bunlar gelişi güzelde konulmamış. Hepsi dizinin ilerleyen anlarında kullanılacak. Merkezine aldığı ırkçılık konusu daha önce ana kaynakta pek fazla işlenmemişti. Dizide bunu tercih etmişler. Bu tercih herkese geçmeyebilir. Irkçılık çok fazla işlenen bir bir kavram son zamanlarda. Belki daha farklı beklentiler oluşmuş olabilir Watchmen için. Yine de son derece üzerine düşünülmüş bir iş izlenimi uyandırıyor şu anki haliyle.

Jedmau

Sadece tek sezon ve 9 bölüm olacak

kharon

Zor bir dizi degil sadece sıkıcı oldugunu dusunuyorum, bu yuzden izlenmiyor. Easter eggler cok bariz, dikkatli olmaya da gerek yok farketmek icin eger filmi izleyip cizgi romani da okuduysaniz.
Benim acikcasi beklentim easter eggler filan da degil; Watchmen'in adini kullaniyorsan madem onun kendine has hikayesi-evrenini ustune birsey koyabilecek mi, organik bir uzantisi olabilecek mi  sorusuydu. Bunun olumlu bir cevabi yok simdilik.

Irkcilik evet cok islenen bir kavram ama her zaman yeni bir perspektif de gelistirilebilir cok islenen konularda bile.
Bunu yapabilecek mi, maalesef buna da olumlu bir yanit veremiyor -simdilik-

Bloodslince

Alıntı yapılan: dean - 28 Ekim, 2019, 23:55:12
  Damon Lindelof büyük resmi parçalara bölüp, bunları karıştırıp, seyircinin karşısına öyle çıkaran bir isim. Resmin tamamını bize finalde gösterecek. Bunu daha önce The Leftovers'da yapmıştı. Watchmen'da benzer şekilde gidiyor. Hatta Watchmen'ın The Leftovers'dan daha kolay seyredildiğini düşünüyorum.

Şu ana kadar ben Watchmen'dan memnunum. Zira her diyalog, her sahne, dizideki her an hikayeyi ve karakterleri dolduruyor. Dikkatli izleyiciyi ödüllendiren çok fazla easter egg var. Bunlar gelişi güzelde konulmamış. Hepsi dizinin ilerleyen anlarında kullanılacak. Merkezine aldığı ırkçılık konusu daha önce ana kaynakta pek fazla işlenmemişti. Dizide bunu tercih etmişler. Bu tercih herkese geçmeyebilir. Irkçılık çok fazla işlenen bir bir kavram son zamanlarda. Belki daha farklı beklentiler oluşmuş olabilir Watchmen için. Yine de son derece üzerine düşünülmüş bir iş izlenimi uyandırıyor şu anki haliyle.

Göndermeleri anlamayacaklar için, bu göndermelerin neler olduğunu anlatan video ve içerikler mevcut zaten oradan da alan alır.

Irkçılık konusunda haklı olsanız da, ilk bölüm beni tatmin etmedi. Bazı diziler son ana kadar açılmaz, evet. Lakin konu Watchmen olunca insan bir beklentiye giriyor. Film ortada, Çizgiroman zaten ortada. Belki açılır dizi bir şey diyemem ama ilk bölüm benim için yeterli gelmedi.
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]