ORFANİ - Çizgi Düşler

Başlatan DAMPYR, 04 Haziran, 2014, 21:07:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 17 Şubat, 2015, 13:28:18
Bir soru da benden olsun: O beş kahramandan hangisi olabilir sizce?

Ben de Velet diyeyim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

köstebek

Hanac artık işi öğrenmiş durumda.
ailenin kötü çocuğu dedik, Ringo, nam-ı diğer Silahşor.
İzci tim lideri... senin anlayacağın karşıtı X-Men'deki Cyclops, soğukkanlı, sakin...
ama pek de gecelere akmayı istemeyeceğin adam... Ringo iyidir. 

köstebek

Bahsi geçen kahramanları biraz daha öğrenmek için Bonelli Bey'e başvuralım...

http://www.sergiobonelli.it/sezioni/3093/the-warriors

hennessy

Merakla beklediğim Orfani sonunda çıktı......

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Dünya dışı yaratıklar dünyamıza saldırıyor ve yıkıma neden oluyorlar. İlk kitabın başlığında dendiği gibi aileleri ölen yetim kalan özel çocuklardan dünya dışı yaratıklar ile savaşmak için bir ekip kuruluyor.Çizimleri çizgi film tadında olmuş renklendirmeyi beğendim. Baskı ve kağıt kalitesi güzel olmuş Kitabın her an bir yerinden Nathan Never çıkacakmış havasında idi. Bilim kurgu seviyor iseniz kesinlikle okuyun derim.

Mister NO

Bonelli'nin yakın dönemde çıkardığı bir seri sadece 1,5 sene sonra ülkemizde yayınlandı.

Kağıt kalitesi, renklendirme, baskı çok iyi.

Çizimler de oldukça iyi. Bunun yanında  resimlemede çizgi film havası var. Ne var ki hikayenin akışı da bilim kurgu çizgi filmler gibi gelişiyor.

İlk sayı belki değerlendirme için erken olabilir. Bende yarattığı izlenim ergenliğe adım atan gençlere daha çok hitap edecek bir seriye benziyor.

Not: 12 sayılık iki seri olması planlanıyor Orfani'nin. İlk seri 12 sayıda bitti ve ikinci serinin de 5. sayısı çıktı.

altay1944

Bonelli sitesini inceledim tam benim tarzım.Bilimkurgu olsun da çamurdan olsun.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Mrtekin

1- Kapak süper.

2- Konu bilindik ama açılmaya da müsait.

3- Biraz manga havası aldım( prof ile general sahnelerinde) ama aklıma "Alien", "Avatar", "Starship Troopers" ve "HALO" imajları doldu okurken, bu açıdan çok keyif aldım.

4- Uzaylılar çok dandirik çizilmiş gibi geldi, ilk seviye uzaylıları olduğu için mi böyle anlamadım?

Baskı ve renkler de çok iyi, bu açıdan çok başarılı bir seri bence.

Çizgi Düşlere teşekkür ederiz.
They drew first blood...

hanac

Çizgi düşler de böylece 98 sayfalık Bonelli fasikülü yayınlamış oldu.

Ayda bir yayınlayın, çabucak bitirin.  :)

Mrtekin

They drew first blood...

köstebek

Abi, okurlar ayda bir alsa, biz de basarız...

darkwood

İlk kitabı satın alır almaz, merakla ve keyif alarak okudum.  Renkli ve güzel baskılı, cep boydan bir parça daha büyük okunması gereken bir bilim kurgu.
Darkwood Sakinleri..

olcay tankut

Baskı çok güzel. Fasikül olması cep yakmayan bir fiyatı beraberinde getirmiş. Zaten kişisel olarak fasikül formatı bana en cazip gelen format. İlk kitap giriş mahiyetinde olduğu için senaryo hakkında derin bir analiz yapmak mümkün değil. İlk izlenimlerimi anlatmam gerekirse; gözü yormayan bir renkleme, naif, gereksiz yere abartılmamış çizgiler, balonlarda rahat okunan bir font, doğru punto, gösterişsiz diyaloglar ve keyifle okunan bir çizgiroman... Devamını merakla bekliyorum.

Sakızlı Ohannes Paşa

Bir deneyeyim diye almıştım ama benim de çok hoşuma gitti ilk sayı. Bir oturuşta okunuyor. Baskı da çok şükela. Kağıt'ın verdiği his gerçekten güzel. Hikaye basit çizimler sade. Göz yormuyor. Temiz bir ilk sayı kesinlikle. 7.5/10.

hennessy

2.kitapta daha güzel çizimler ve yeni karakterler ile karşılaşıyoruz. Bir kere öyle asker olmak için değil öldürmek için savaşan kişiler görüyoruz.

Yazar Star Wars esinlenmiş çırak ustayı öldürür. Ve Nick Fury gibi karakterlere benzeyen çizimler görüyoruz.

Okumanızı tavsiye ederim. Güzel bir hikaye devam ediyor.