ORFANİ - Çizgi Düşler

Başlatan DAMPYR, 04 Haziran, 2014, 21:07:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

2.kitap çıktı mı ki? Nereden bulup okudunuz bay hennessy?
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Alıntı yapılan: kalidor - 28 Nisan, 2015, 10:57:29
2.kitap çıktı mı ki? Nereden bulup okudunuz bay hennessy?

Galidor kardeşim her yerde var :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Hiç takip etmiyorsunuz gelişmeleri. Önden isim yazdırıp listeye girenlere kitaplar bir hafta öncesinden gönderiliyor. Vip yaklaşımı. sizi de aramızda görmek isteriz... :)

Nemo

Bu serinin kapaklarina hastayim. En son Ringo sayi 7 cikti. Emiliano Mammucari ciziyormus. Keske Nathan kapaklarini o devralsaymis.

Özel Alfa Ajanı

hennessy

Alıntı yapılan: Nemo - 05 Mayıs, 2015, 12:31:58
Bu serinin kapaklarina hastayim. En son Ringo sayi 7 cikti. Emiliano Mammucari ciziyormus. Keske Nathan kapaklarini o devralsaymis.

Kardeşim bugün coşmuş iyi yapmış. Hanac nickli genç arkadaşımız biraz örnek alsın kendilerini UGH!

Ayrıca Nathan kapaklarını da çok severim buda güzelmiş. Ama Never'ın kapakları bundan aşağı sayılmaz UGH!

Nemo

Murat abi, bugun tatil burda :) kendimi forum'a verdim.
Nathan'in su anki kapak cizerini kastetim abi. Giardo'nun cizimlerini cok begenemiyorum :( Castellini ve De Angelis'in yeri ayri tabi.
Özel Alfa Ajanı

hennessy

Alıntı yapılan: Nemo - 05 Mayıs, 2015, 14:47:54
Murat abi, bugun tatil burda :) kendimi forum'a verdim.
Nathan'in su anki kapak cizerini kastetim abi. Giardo'nun cizimlerini cok begenemiyorum :( Castellini ve De Angelis'in yeri ayri tabi.

Bende Castellini ve De Angelis'in demek istedim. Öbürleri eh işte ama gene ortalamayı tutturuyorlar. Birgün benim kanka da çizer inşallah :)

Mrtekin

Orfaninin 2. fasikülü biterken, bazı karakterleri yavaş yavaş tanımaya başladık.

Konu açılacak gibi duruyo ama daha var gibi, hayırlısı.

Orfanideki Uzaylı çizimlerinden hiç hazzetmiyorum, yani gözlerim biraz daha Nathandaki kompakt uzaylı çizimlerini arıyo.

Bi de iç kapak tanıtım yazısında ufak bir hata yapılmış. Starship troopers, James Cameron değil Paul Verhoeven (robocop, basic instinct, total recall vd) abimizindir. ;)
They drew first blood...

köstebek

Sen uzaylı çizimlerine takılmışsın, ben o uzaylıların daha ne olduğunu, dertlerinin ne olduğunu filan hiç anlayamadım. Sen bir sayı öndeyim, ama heriflerin dertlerinin ne olduğu bile belli değil. 

darkwood

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 09 Mayıs, 2015, 23:42:16
Sen uzaylı çizimlerine takılmışsın, ben o uzaylıların daha ne olduğunu, dertlerinin ne olduğunu filan hiç anlayamadım. Sen bir sayı öndeyim, ama heriflerin dertlerinin ne olduğu bile belli değil.

Henüz amaçları ve kim oldukları konusunda bilgi sahibi olamadığımız bu garip görünüşlü uzaylılar dışında işe beklenmedik bir aşk hikayesi de bulaşınca konu farklı bir biçimde gelişmeye başladı.
Darkwood Sakinleri..

haziran00

şu anda Star da bir film var Harrison Ford oynuyor adı Ender's Game : Uzay Oyunları ne kadar da Orfani'yi andırıyor :D

Nemo

Orfani Ringo 8- Et ve Demir

Özel Alfa Ajanı

hanac

İlk iki sayıyı okudum ve oldukça beğendim.

Çizimler iyi, renklendirme iyi, hikaye de yavaş yavaş oturuyor.

Güzel bir seri, 3. sayıyı bekliyoruz artık.

Sakızlı Ohannes Paşa

Çok beklentim olmadan başlamıştım ama 3. cilt itibariyle okurken çok keyif alıyorum. Genel bir hikaye var ama kendi içinde karakterlerin alt hikayelerini barındırıyor. Bu hikayelerin her biri aceleye getirilmeden, yavaş ve net bir şekilde anlatılıyor. İlk 3 cilt itibariyle herhangi bir oldu bittiye giden durum yok. Okuyucunun sindirmesi için pay bırakılmış. Felsefi alt metinlere de yer verilmiş ama sanki onlar biraz tempoyu düşürüyor gibi. Bu tarz kesintiler olmasa da olurmuş.

Çizimler ve renklendirme de başarılı. Bonelli bu renklendirme işini biraz daha benimsese iyi olur gibi. Bunların dışında çizgi romanın baskısını da çok beğendim. Sayfalar insanın elinde güzel bir his bırakıyor.

Orfani 3. cilt 8/10.

Nemo

ORFANI-JURIC 1

Kotulugun Cicegi

Yazan: Paola Barbato
Cizen: Roberto De Angelis
Kapak: Nicola Mari

Orfani karakterlerinden Jsana Juric'in gecmisini ogrenmeye basliyoruz.

Özel Alfa Ajanı