ZAGOR SPECİALE - ÇİZGİ DÜŞLER

Başlatan s.b, 06 Haziran, 2014, 00:08:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Burattini'nin yazdığı hikayeleri seviyorum, ama hikayeyi Ferri'nin çizmesi bence de kötü olmuş.

köstebek

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 09 Haziran, 2014, 21:31:21
Hasan abi sürekli son iletilere baktığım için gözümden kaçtı herhalde. Ama Ferri ' nin olması gerçekten kötü olmuş, son dönem çizgileri hiç iyi değil. Kazma Kürek Bill' i severim fiyatı uygun olursa alabilirim...

Kazmakürek bill 15 tl. ama başındaki zagor'dan ayrılmayacağı için 30 tl. %20 ila %25 dükkân indirimi ... 20 ila 25 tl arasında bir fiyata alırsın. İdefix ve d&r. com. kampanya kollarsan  daha da ucuza gelir. Ama baskı sayıları da çok değil. Sonra ikinci el bulucam diye aranırsın. Üstelik bizimkiler tekrar baskı da yapmazlar. Başka bir fumetti basalım deyip beni ve diğerlerini de ikna ederler; açıkta kalırsın.

En iyisi 23 TL'yi gözden çıkar. Ferri ustayı da hemen harcama...

gamlıbaykuş

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

köstebek

Alıntı yapılan: hanac - 09 Haziran, 2014, 21:24:02
Yakın sayılır, Zagor yürümesi ile 1 hafta sürer  :)

Bakınız aşağıya Ontario ne kadar yakın.

anladım, yakınmış. Macerada zagor bey yine birilerinin peşine düşüyor, çiko yakınıyor, filan derken bir bakıyoruz, kuzey toprakları, kanada filan yazıyor.
Merak ettim. ama normal sanırım, zagor yürüyüşüyle kadıköy'den kalkıp bir vursak aşağıya doğru, üç beş günde antalya'da kahvaltıyı edip döneriz herhalde. 

darkwood

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 09 Haziran, 2014, 22:45:44
anladım, yakınmış. Macerada zagor bey yine birilerinin peşine düşüyor, çiko yakınıyor, filan derken bir bakıyoruz, kuzey toprakları, kanada filan yazıyor.
Merak ettim. ama normal sanırım, zagor yürüyüşüyle kadıköy'den kalkıp bir vursak aşağıya doğru, üç beş günde antalya'da kahvaltıyı edip döneriz herhalde.

Aradaki ağaçlık ve ormanlık alanlardaki mesafeleri hesaplamayı ihmal etmeyin, zira biliyorsunuz Zagor buralarda ışık hızı ile hareket edebilme yeteneğine sahip.  8)
Darkwood Sakinleri..

zagortenay

Alıntı yapılan: darkwood - 10 Haziran, 2014, 13:02:51
Aradaki ağaçlık ve ormanlık alanlardaki mesafeleri hesaplamayı ihmal etmeyin, zira biliyorsunuz Zagor buralarda ışık hızı ile hareket edebilme yeteneğine sahip.  8)

Eğer çiko da yanındaysa çiko etkenini de eklemek lazım hesaplamaya  ;D

pizagor

Bir Mohawk atasözü der ki 'Darkwood'da zaman farklı akar...'

Yakında bu temayla bir Zagor hikayesi yazılırsa hiç şaşırmam... Gerçi Kabus sagasında böyle bir tema da vardı ya, hadi neyse...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kersel

ben idefix ten aldım 30 liradan 21.6 ya düşüyo fiyatı , ilk macerayı oludum macera güzel ama çizerin adını hatırlamıyorum ama beğenmedim çizgilerini , ikinci macera ferrinin ama onun çizimlerinde de yaştan herhalde göze çok hoş gelmiyo

aa

İlk maceranın çizimleri gerçekten çok kötü, inanın okuyamadım, yarım bıraktım...
Esse Gesse Hayranı...

caretta

Çizgi Düşler Zagor Special 1.sayıyı okudum.
Çizimlere pek dikkat eden biri değilim ama "Vahşiler Çetesi" adlı maceranın çizimleri pek güzel değildi.
Senaryo da vasattı. Mestizoları ilk önce Teks'deki "komançerolara" benzettim. Meğer Kanada'nın özgürlüğü için savaşan bir toplulukmuş.

İkinci macera "Poseidon'un Laneti"ni tekrar okumam gerekir. Macera fantastik, derinlikli bir macera. Orijinal Zagor 200.sayı "Lanetli Hazine" adlı macerayı anımsatıyor.
"Flying Dutchman"-Uçan Hollandalı hayalet gemi efsanesini de hatırlatıyor. Hani o lanetlenen ve sonsuza kadar okyanuslarda dolaşmak zorunda olan efsane gemi.

Ferri'nin çizimlerinden benim şikayetim yok. Adam yıllarca Zagor'u çizmiş ve ben pek çok macerasını onun imzası ile okudum. Aynen Galeppini'nin Teks'i gibi.

Çevirisi, baskısı, kitabın sırtı, göbeği, kapağı v.s. güzel. Aynen devam İlker Bey!

köstebek

Caretta bey, bu hafta içinde Zagor Maxi basılıyor. "Kara İntikamcı" diye 300 sayfalık yekpare macera.
Yıllar önce beyaz askerler bir Sauk köyünü yakıp yıkıyor, tecavüzler falan gırla... Aradan yıllar geçiyor. Zagor duruma el koyuyor ve Darkwood'da barış sağlanıyor. Derken birden Kara İntikamcı denilen birisi ortaya çıkıp bu eski kıyımı hortlatıyor ve intikam çanlarını çalıyor. Zagor'un başı ve Darkwood'daki hâkimiyeti de epey bir zora giriyor. Mevzunun girişi genel hatlarıyla böyle... Senaryo ve çizimler konusunda kararı yine okur verecek...,

Bildiğiniz gibi Zagor konusunda epey bir açık var. O yüzden şimdilik, bir ondan bir bundan atışa devam ediyoruz. 

abselemon

Bu şekilde devam edersek Zagor ve de diğer çizgiromanlardaki eskikler kısa sürede biter.

caretta

Oğlak Yayınevi'nin yayınlamayı savsakladığı special ve Maxi Zagorları peşpeşe yayınlamanız bizleri mutlu eder.
Özet olarak verdiğiniz bilgiler, yayınlayacağınız sayının ilginçliğine işaret ediyor.
Öyle uzaydı, başka bir boyuttu gibi fantastik Zagor maceraları beni pek açmıyor.
Somut gerçekler, saldırı, intikam, Zagor otoritesi bana daha çekici geliyor.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 13 Temmuz, 2014, 20:09:57
Oğlak Yayınevi'nin yayınlamayı savsakladığı special ve Maxi Zagorları peşpeşe yayınlamanız bizleri mutlu eder.Özet olarak verdiğiniz bilgiler,yayınlayacağınız sayının ilginçliğine işaret ediyor.Öyle uzaydı,başka bir boyuttu gibi fantastik Zagor maceraları beni pek açmıyor. Somut
gerçekler,saldırı,intikam,Zagor otoritesi bana daha çekici geliyor.

Aynen öyle abi.

Sanki Teks için bir senaryo yazılmış, ama onun yerine Zagor'da kullanılmış gibi...

haziran00

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 13 Temmuz, 2014, 19:06:28
Caretta bey, bu hafta içinde Zagor Maxi basılıyor. "Kara İntikamcı" diye 300 sayfalık yekpare macera.
Yıllar önce beyaz askerler bir Sauk köyünü yakıp yıkıyor, tecavüzler falan gırla... Aradan yıllar geçiyor. Zgor duruma el koyuyor ve Darkwood'da barış sağlanıyor. Derken birden Kara İntikamcı denilen birisi ortaya çıkıp bu eski kıyımı hortlatıyor ve intikam çanlarını çalıyor. Zagor'un başı ve Darkwood'daki hâkimiyeti de epey bir zora giriyor. Mevzunun girişi genel hatlarıyla böyle... Senaryo ve çizimler konusunda kararı yine okur verecek...,

Bildiğiniz gibi Zagor konusunda epey bir açık var. O yüzden şimdilik, bir ondan bir bundan atışa devam ediyoruz.

Sevgili Çizgiliköstebek Zagor açıklarını kapatmanıza minnettarım,
Birde Oğlakın sadece bir tane bastığı 32 sayfalık ekleri var onlarıda basacak mısınız ?