ZAGOR SPECİALE - ÇİZGİ DÜŞLER

Başlatan s.b, 06 Haziran, 2014, 00:08:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Yayınevinin ağır topları fuarla uğraşır, gelip gidenle sohbet ederken, kardeşiniz de çay bahçelerinde gezinip ÇR okumaya  devam ediyor.

Fuarın hemen ardından Zagor Özel 3 devreye girecek görünüyor.

Görüntüleri forumun deneyimli isimleri koyacaklardır, ama şimdilik ben de küçük küçük notlar vereyim...
A) 3. ciltte 2009 ve 2010 yıllarının özel sayıları (21. ve 22.) yer alıyor.

B) 160'şar sayfalık her iki serüvenin de merkezinde büyücüler var. Zagor özellerde bir süredir bu büyücü ve büyü mevzularının neden yoğunlaştığı hakkında sizlerden çeşitli fikirler bekliyorum, en azından sohbet olur. Bu durum bence ilginç tanımlamasını hak ediyor.

C) BÜYÜCÜNÜN MEZARI adlı ilk serüveni Alessandro Chiarolla çizmiş. Bir zamanlar çok sağlam bir şamanken karanlık tarafa geçmiş bir büyücü ile onu durdurmaya çalışan çırağının (ki artık o da güçlü bir şaman olmuştur)  öyküsü... Öykünün bir yanında da yerlilerin kültürünü araştıran beyaz antropologlar var. (Ucuz korku filmlerindeki güzel kızların başına gelenleri elbette onlar da yaşayacaklar.)

D) İSKELETLERİN DOLUNAYI adlı ikinci serüveniyse Oliviero Gramaccioni çizmiş. bilindik Zagor çizimlerinden biraz farklı, bakalım nasıl bulacaksınız. Konu mezarlarında rahatsız edilen eski şamanların, kudretlerini sefil beyazlar üzerine yağdırışının filmografik bir anlatımı şeklinde özetlenebilir. Ayrıca şunu da eklemeliyim: Zagor daha neyin ne olduğunu anlamaya çalışırken, öbür dünyadan ellerini uzatan şamanlar mevzuyu halledip, "huzur bulan ruhlar diyarı"na çekiliyorlar....

E) şimdilik bu kadar... 

hanac

F) KAPAKLAR

Büyücünün Mezarı

İskeletlerin Dolunayı

rumar80

Kitap fuarı sayesinde ben de uzun bir aradan sonra Zagor okudum. Özlemişim keratayı. Maceralar hakkında daha sonra kısa yorumlar yazarım. Ama gecenin sorusu:
20. sayının başında genç Thomas'ın başından geçenler (biraz zorlama da olsa) size hangi çizgi romanı hatırlatıyor.
Katılanlar arasında doğru cevap veren bir arkadaşımıza özel bir hediyemiz olacak.
Bu akşama kadar cevaplarınızı bekliyoruz.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Kasım, 2014, 01:08:18
20. sayının başında genç Thomas'ın başından geçenler (biraz zorlama da olsa) size hangi çizgi romanı hatırlatıyor.

20. sayı bende yok. Kısaca durumu özetlersen çok iyi olur ?

O zaman tahmin edebiliriz.

caretta

Anne ve babası arabada haydutlar tarafından öldürülen Thomas'ın öyküsü bana 2 çizgi roman hatırlattı.Birisi Zagor diğeri Kinova Sam Boyle'un
oğlu Silver.Bu arada Darkwood'un Zagor yarışması(ödülleri açısından sormuyorum) ne oldu?

Harun Ça

Anne babası öldürülüyorsa bizim küçük Bruce Wayne geliyor aklıma.

hanac

Alıntı yapılan: Mic-Har - 19 Kasım, 2014, 11:37:28
Anne babası öldürülüyorsa bizim küçük Bruce Wayne geliyor aklıma.

Aynen Con Vaynen.

Pardon; Aynen Bruce Vaynen    :)

rumar80

rumar80

Akşam oldu. Kanıtlarla açıklayan ve cevap veren kimse yok. Demek ki okuyan yok.

rumar80

Yolları tesadüfen kesiştikleri eski bir şerif ile birlikte bir grup Metis'le mücadeleye girecek olan Zagor ve Çiko'yu neler bekliyor?
    Özel sayı 17 bitti.  Üzelim bir macera. Özel maceralar gerçekten güzel yazılmış. Iyi okumalar.

rumar80

Bu arada hala Zagor özel sayıları okuyan yok herhalde...
  Soruya detaylı cevap veren olmadı. Sadece isim yazarak cevap vermek kabul edilmeyecektir. Bir zahmet okuyun da ödülü kazanın.

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Alıntı yapılan: alan ford - 24 Kasım, 2014, 00:40:12
Yahu taşraya gelmedi daha  ;)

O zaman taşradaki dostları da düşünerek ay sonuna kadar süreyi uzatıyoruz.  ;)

afu

özel zagor#2 yi bu hafta sonu okuma fırsatım oldu.
ikinci maceraya geçince çizimindeki kalite farkı, ilkinin "nasıl bu adama zagor çizdirmişler?" sorusunu da düşünmeye zorluyor. özel sayılarda daha itinalı çizerlerle çalışılması gerekiyor bence.
ne yazık ki soruya cevap veremeyeceğim, çünkü benzer bir hikaye hatırlamadım ya da okumamışım demek ki!
ama bruce'un çocukluğunda yaşadığı olayla benzerliği olsa da sanki yanıt farklı olacak gibi geliyor bana?
ay sonunu beklemeye başladım  :)

s.b

ÖZEL ZAGOR: 1
                                           VAHŞİLER ÇETESİ

YAZAN: FRANCESCO MORETTİ       ÇİZEN: ROBERTO D'ARCANGELO

Zagor elde balta odun kırıyor. O esnada uzaklardan kendi çığlığının yükseldiğini duyuyor. Haydaaa piyasaya yeni bir Zagor mu çıktı kardeşim.

Nerde o günler. Süper Mayk gibi biri daha çıksa da neşemizi bulsak. Çiko'nun başka işi kalmadı da Zagor'luğa özeniyor.
Tabi bu işin ona göre olmadığını da hemencecik anlayıveriyor.
[/color]

POSEİDON'NUN LANETİ

YAZAN: MORENO BURATTİNİ       ÇİZEN: GALLİENO FERRİ

Güney Hindistan. Sene 1642.

Tsur adlı Kayıp Şehir'deyiz. Büyük bir hazineye kavuştuğunu zanneden korsanlar aslında büyük bir lanete uğramak üzeredirler.

Öyle bir lanet ki 200 yıl sonra Zagor'un da başına bela olacak.
[/size]
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN