ZAGOR SPECİALE - ÇİZGİ DÜŞLER

Başlatan s.b, 06 Haziran, 2014, 00:08:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

antiochia

Zagor nasıl? Yorumlara göre alacağım da

haziran00

Alıntı yapılan: antiochia - 25 Kasım, 2014, 00:00:20
Zagor nasıl? Yorumlara göre alacağım da

Zagorun kendisimi bu sayısımı ?:)Zagor başlıbaşına efsane bu sayıdaki maceraları ben beğendim.

rumar80

Zagor speciale 18 değişik bir macera. Neden derseniz 160 sayfa boyunca kahramanımızın bu kadar inaktif olduğu bir macera azdır.
Kötü değil ama klasik Zagor jargonundan farklı ve vasat bir öykü.

rumar80

Veeee.....
    Büyük katılımın olduğu soru yarışmamız tamamlandı.
   Allah'tan iki doğru cevap var.

Deliller:
  1 delikanlının adı Wayne
  2 babasının adı Thomas
  3 anne ve babası öldürülürken çocuğun elinde annesinin kolyesi kalıyor
  4 arabanın içini yarasalar basıyor

Yani....

Cevap BATMAN

Afu abiyi de kutluyorum ama ilk doğru cevabı veren Mic-Har'ı kazandığı ödülden dolayı tebrik ediyorum.

Ödül ne?....

ESSENTIAL THOR 7!!!!!
   Güle güle oku ve paylaş kardeşim.

caretta

-Dikkat Spoiler İçerir-

Çizgi Düşler 3.Özel sayıdaki 2 maceradan birincisi olan "Büyücünün Mezarı" size tanıdık gelmedi mi ?
28'lik Yeşil Seri Tay Zagor serisinin 9.sayısı olan "Kutsal Tepe"nin adeta kopyası.
Lal Klasik Seri'den referansını veremiyorum.

O macerada kızılderililerin kutsal saydığı bir tepeye askerler bir kale inşa ediyorlardı. Tepede bulunan bir  büyülü çember uzaydan gelen korkunç bir tehlikeyi hapis tutuyordu. Askerlerin varlığı ve fanatik komutanları yüzbaşı Flint bu koruyucu tekerleği tahrip ediyorlardı. Oradaki canavar aynı Kudan ve onun koruyucularına benziyor. Eski macerada yaşlı kızılderili büyücü büyülü asası ile canavara karşı koyuyordu. Bu macerada kötü ruh kurbanlarının kanları ile güçleniyor; eski macerada ise nefretle!

Hasılı fazla uzatmayayım.
Hani Nasrettin Hoca'ya sormuşlar: "Hocam eskimiş ayları ne yaparlar ? "Hoca da "kırpıp yıldız yaparlar "demiş.
Eski Zagor maceralarından ne yaparlar ? Rötuşlayıp yeni bir macera yaratırlar.
Zagor'un fantastik maceralarını severim ama böyle de kopyalanmışını değil.
Bir de Zagor'u çok kötü çizen Chiarolla maceranın üzerine tüy dikti.

Ne bu efemine suratlı, silikon dudaklı Zagor çizimleri !!!

s.b

ÖZEL ZAGOR - 2

ANULKA'NIN LANETİ

Sene 1723. Massachusetts. Elindeki bıçakla duvarda asılı duran kurbanına doğru ilerleyen yaşlı bir kadın.   

Bıcak zavallı adamı kestikçe ayaklarından süzülen kanlar yerdeki leğene dökülmeye başlar. Kurbanın kanı sihirli iksir için gereklidir.

Aradan geçen uzun yıllardan sonra büyücünün torunları ile uğraşmak Zagor'a kalır.

KATİLLERİN İZİ

Ormanda ağaçların arasındaki yolda ilerleyen posta arabasının içindeki yolcular birazdan ölümle kucaklaşacaklar.

Bir aile katledilir. Katillin kabzayı tutan elindeki iki parmağı eksiktir.

Yıllar sonra Zagor o katliamı yapanların kimler olduğunu öğrenmeye çalışacak. Bu arada sizlerde ona, üç parmaklı adama dikkat et, diye seslenebilirsiniz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Yeni cildin ilk macerasını okudum. Vasat düzeyde bir macera idi. Kocasını bulmak için kızılderili topraklarına giren bir kadın, durup dururken Darkwood'a gelen bir kızılderili kabilesi, onlara silah veren beyazlar. Potansiyeli olabilecek bir konu iken 160 sayfada bile bence yeterince iyi işlenmemiş. Hele kadının ikide bir "kocamın yanına gideceğim" cümlesi ve ona bağlı hareketleri sayfaları azaltmış. Tamam bunun bir nedeni var, ama bu kadar da gözümüze sokmayın. Macera arada kaynıyor. Hele final. Hızlı bir toparlama ve haydi bitti. Gelecek maceralar için belki bir kapı açıyor ama bir Zagor macerasından beklenmeyecek basitlik ve kolaylıkta bir son. Aylık seride bir kaç aya sürebilecek bir macera iken (belki bir maxi macera da olabilirdi) kolay bitmiş tadı verdi.

V

"İstemem,eksik olsun.."

caretta

Zagor Özel 4.cildi okudum.1.macera olan "Ruhların Dansı"oldukça güzel bir maceraydı.Bahtsız Molly Graw'ın hüzünlü yaşam öyküsünden çok etkilendim.Mangiantini'nin canlı çizgilerini de çok beğendim.2.macera "Kara Kan" birinciye nazaran daha az sürükleyici idi.Teks öykülerine benzeyen
kovalama , silahlı çatışma.Zaten maceranın çizerleri Teks'den tanıdığımız Gaetano ve Gaspare Cassaro ikiz biraderler.Bir de macerada geçen dev zenci
Washington bana Green Mile (Yeşil Yol)filmindeki John Coffey'i hatırlattı.

V

"İstemem,eksik olsun.."

s.b

ÖZEL ZAGOR - 3
                                       BÜYÜCÜNÜN MEZARI
YAZAR: DİEGO PAOLUCCİ                   ÇİZER: ALESSANDRO CHİAROLLA

İSKELETLERİN DOLUNAYI
YAZAR: JACOPO RAUCH                         ÇİZER: OLİVİERO GRAMACCİONİ

s.b

ÖZEL ZAGOR - 4
                                        RUHLARIN DANSI

YAZAR: MİRCO PERNİOLA                            ÇİZER: MARCELLO MARGİANTİNİ

KARA KAN
YAZAR:MİRCO PERNİOLA                                    ÇİZER: GACTANO-GASPARE CASSARO

s.b

ÖZEL ZAGOR - 5
                                                                  MAVERİCK'TEKİ ADAM
YAZAR: ANTONİO ZAMBERLETTİ                      ÇİZER: MARCELLO MANGİANTİNİ

UYANANLAR
YAZAR: MORENO BURATTİNİ                              ÇİZER: EMANUELLE BARİSON

Mrtekin

Genelde Zagor okumam ama dün canım ziyadesi ile Zagor çekti.

Uzun zaman önce alıp unuttuğum (Özel Sayı 1)'i çektim ve Bam; tam şahdamarımdan vurdu.

1. Öykü; Vahşiler Çetesi ve Ferri tarafından çizilen Poseidon'un Laneti adlı 2. Öykü çok hoşuma gitti. Zagor'a çok yakışan maceralar olmuş.

Demek ki; arada sırada Zagor'a da uğrayıp; çayını, kahvesini içme farz oldu.

Bu vesile ile; azılı Zagor fanları, Umar, Ahmet, Atilla, Erol ve Mesut Abi'ye de selamlar; sevgiler.

They drew first blood...

memospinoz