Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

afu bey istihbarat sağlam mı?Yayınevi'nden tıs yok.Sorulan her soruyu adeta duvara soruyorum...

darkwood

Bu kadar aradan sonra, Tex çıkar artık herhalde.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Alıntı yapılan: NIC - 09 Ağustos, 2018, 20:18:18
Atilla abi şuan dolar 5.54 tl,muhtemelen onlarda ne yapacaklarini tam olarak bilmiyorlar(hepimiz gibi)

Bu da daha çok comics'i etkileyecek bence. Fumetti ite kaka devam eder.

haziran00

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Ağustos, 2018, 23:23:41
Bu da daha çok comics'i etkileyecek bence. Fumetti ite kaka devam eder.

Abi fumettilerde euro ile ödeniyor :) euronunda maşallahı var

tulgan

Alıntı yapılan: caretta - 01 Temmuz, 2018, 13:47:35

Şimdi bu 36.sayı Temmuz ayında çıkacak. Yani 31 Temmuz'a kadar süresi var. Yalnız Çizgi Düşler Yayınevi'nden birşey
rica edeceğim. Lütfen "filan kitap matbaada. Önümüzdeki hafta ortası raflarda" gibi duyuruları, kitap deponuza gelmeden yapmayın. Ne hikmetse matbaa değişse bile genellikle bir gecikme, aksaklık, sarkma oluyor. Beklenti içine giriyoruz, gecikme de olunca haliyle can sıkıyor. Okuyucu (ben dahil!) da sorup duruyor.
Çıktı mı, çıkıyor mu diye? Yayınevi de son durumu duyurmak zorunda kalıyor.

Ben kendi açımdan artık sormamaya karar verdim. Temmuz ayı içerisinde de Teks/Zagor artık ne çıkacaksa kabulüm...

Alıntı yapılan: caretta - 09 Ağustos, 2018, 20:01:43
Çizgi Düşler Teks yayınında yolun sonuna geldi herhalde.Bu sessizliği ben böyle yorumluyorum.

Atilla bey tahmin edeceğiniz üzere döviz kurları herkesi biraz zorluyor. Ayrıca, yayınevimizden resmi kanallardan cevap almak için burayı değil kendi sosyal medya adreslerimizi ya da e-posta adresimizi kullanmanızı rica ediyoruz. Hepsi şurada mevcut: http://cizgidusler.com/contact/contact

rumar80

Alıntı yapılan: haziran00 - 09 Ağustos, 2018, 23:40:20
Abi fumettilerde euro ile ödeniyor :) euronunda maşallahı var

Öyle de Korkmaz, net bilmesem de comics'ler için ödenen telifler fumettilere göre daha fazla diye duymuştum. Bu nedenle böyle bir çıkarımda bulundum. Yanılıyor olabilirim.
   Öyle ya da böyle çizgi roman yayıncılarının ve dolayısıyla biz okurların içinde bulundukları durum gerçekten çok zor. Allah hepimize kolaylık versin.

afu

Alıntı yapılan: caretta - 09 Ağustos, 2018, 22:30:58
afu bey istihbarat sağlam mı?Yayınevi'nden tıs yok.Sorulan her soruyu adeta duvara soruyorum...

İstanbul'da bulunmanın verdiği avantaj ile çizgi düşler'e ziyaretlerim oluyor.
Burası aynı zamanda sektördeki kişilerin de geldiği bir yer.
Dolayısiyle buradaki sohbetleri ve edindiğimiz bilgileri paylaşıyorum/z
Keşke her yayınevinin sosyal medyası bize bu merak ettiğimiz yayınları hakkında doyurucu bilgiler verseler. Burada soruyor olmazdık.

Ama burası da bu tür sohbetler yaptığımız hoş bir ortam, çizgi romanlar hakkında.
Kim ne duymuş, ne biliyor, dostça konuşuyoruz aramızda. Tahminler yapıyoruz, yarın ne durumda olacağız diye. (kulağım tv de bu arada, yazıma başladığımdan beri dolar yine %4 arttı bile  :( )

haziran00

Alıntı yapılan: rumar80 - 10 Ağustos, 2018, 08:37:43
  Öyle de Korkmaz, net bilmesem de comics'ler için ödenen telifler fumettilere göre daha fazla diye duymuştum. Bu nedenle böyle bir çıkarımda bulundum. Yanılıyor olabilirim.
   Öyle ya da böyle çizgi roman yayıncılarının ve dolayısıyla biz okurların içinde bulundukları durum gerçekten çok zor. Allah hepimize kolaylık versin.

Abi 3 lira iken anlaştığın kitabı 5 le ödüyorsun zaten satış adetleri belli tüm sektörlerde olduğu gibi acı ama çizgi roman sektörününde geleceği komple karanlık.

Ayrıca Caretta abiye sözüm bende kendimce sıkı Teks takipçisiyim ama kendisi burada olumsuz tablo çizmek yerine yayınevini arasa sorsa net cevaplar alıcaktır.

tulgan

Alıntı yapılan: afu - 10 Ağustos, 2018, 10:02:57
İstanbul'da bulunmanın verdiği avantaj ile çizgi düşler'e ziyaretlerim oluyor.
Burası aynı zamanda sektördeki kişilerin de geldiği bir yer.
Dolayısiyle buradaki sohbetleri ve edindiğimiz bilgileri paylaşıyorum/z
Keşke her yayınevinin sosyal medyası bize bu merak ettiğimiz yayınları hakkında doyurucu bilgiler verseler. Burada soruyor olmazdık.

Ama burası da bu tür sohbetler yaptığımız hoş bir ortam, çizgi romanlar hakkında.
Kim ne duymuş, ne biliyor, dostça konuşuyoruz aramızda. Tahminler yapıyoruz, yarın ne durumda olacağız diye. (kulağım tv de bu arada, yazıma başladığımdan beri dolar yine %4 arttı bile  :( )

Doyurucu bilginin ucu çok açık afu bey. Bazısına basacağımızı bilmek yeterken bazısına tarih saat saniye falan vermezsek küfür yiyoruz. Gerçekten yiyoruz bu arada. Abartı ya da latife değil.

Atilla bey'in resmi kanallarımızdan bize son sorusu geçen yıl Ekim ayına ait. Soruları duvara soruyorum, cevap alamıyorum gibi şikayetin yeri de forumdan çok daha önce kendi resmi adreslerimiz olmalıdır diye düşünüyorum. Ki bir hata, bir gözden kaçan bir şey varsa düzeltebilelim.

seastar1000

Bu konu ile alakalı olarak fikrimi yazmak istedim.
Biz okuyucular ya da temelde ben çocukluğumdan beri çizgiroman mizah dergisi vs alan biri olarak ürünlerin kesin tarihlerde çıkmasını bekliyoruz arzu ediyoruz. Çoçukluğumda, her cumartesi milliyet çoçuk ekini beklerdim keza her cuma yıllarca gırgır aldık. Düzenli ürün çıkarmak bizim yayın sektöründe maalesef bir türlü başarılamıyor, bence yayıncının işine gelmiyor.
Lal kitap ne zaman kuruldu bilemem fakat adamlar ayın başı ayın 15 hiç aksatmadan yayın çıkarıyor keza maceraperest tex'i her ay düzenli çıkarırdı.
Şimdi piyasaya bakıyorum, o yayınevi bu yayınevi basar basmaz seriyi bırakır, 5 sene sonra bi sayı basar.
Bu durumda da okuyucu üzülüyor. Şimdi takip ettiğim seriler neredeyse bitti yeni bişey de bulamadım fumetti öldü diyoruz ölmüş. Valla rahatladım hadi diyorum tex okuyayım alıyorum 20 cilt bitince, hadi diyorum mister no, ohh valla çevir çevir oku moduna girdim.
Maruzatım bu kadardır

afu

Formumuz yayınevleri tarafından ne kadar önemseniyor veya takip ediliyor bilmiyorum.
Ama kesin olan, çizgi düşlerin bize en çok cevap veren, bilgi aktaran yayınevi olduğu.
Bu da bizi sorunca hemen cevap alma beklentisine getirdi. Aramızda oluşan bu iletişim, bazen sitem etmemiz için bize cesaret veriyor bence.
Sayın caretta'nın sitemi de sevgisindendir, kesin.  ;)

caretta

Alıntı yapılan: afu - 10 Ağustos, 2018, 16:57:25
Formumuz yayınevleri tarafından ne kadar önemseniyor veya takip ediliyor bilmiyorum.
Ama kesin olan, çizgi düşlerin bize en çok cevap veren, bilgi aktaran yayınevi olduğu.
Bu da bizi sorunca hemen cevap alma beklentisine getirdi. Aramızda oluşan bu iletişim, bazen sitem etmemiz için bize cesaret veriyor bence.
Sayın caretta'nın sitemi de sevgisindendir, kesin.  ;)

Aynen öyle Afu Bey. Teks'e olan sevgimden böyle çıkıntılık yapıyorum. Çizgi Düşler'in facebook sayfası çalıışmıyordu.
Tulgan Bey sağolsun Çizgi Düşler'in mail adresini verdi. Artık oradan sorarım. Cevap almakta bir sıkıntı olmaz umarım.
Ortalığın tozduman olduğu bu günlerde kolaylıklar dilerim.

sultanhisar

Kitaplar çıkmış aylık, altın Teks...

caretta

Sayın sultanhisar bu güzel haberi nereden duydunuz?Kadıköy'de satışa sunuldular mı?

haysat

Atilla abi kitaplar Kadiköy'de gerekli yerlere dagıtıliyor.
Aslında Pazartesi veya Salı  çıkacaktı ama yine bir kac gün sarktı.
Geç olsun güç olmasın...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !