Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

"Gözden ırak olan gönülden de ırak olur"diye bir laf var.Teks'in gündemden bu kadar düşeceğini rüyamda görsem inanmazdım.Teks gönlümün tahtında yerli yerinde duruyor da ;Çizgi Düşler???

sultanhisar

Mrtekin

They drew first blood...

köstebek

Caretta Bey'den bir Roy Bean yazısı beliyoruz. Pekos'un batısındaki tek kanun olan bu adam, yıllar öncw Teks ve Carson'la da karşılaşmıştı; ki bu karşılaşmayı Carson Bey biraz tatsız bir şekilde anıyor.

Not: İkinci karşılaşma çok çok yakında...

caretta

Nerelerdesin Köstebek Bey ? Hakim Roy Bean ile bu başlığın 8.sayfasında yazdım. Hatta ilgili kartpostalları ile birlikte.

Aylık Seri 15.cilt de bu ikinci buluşmayı hikaye ediyor. "Çok yakında" derken hafta sonunu mu demek istediniz ?

köstebek

Doğru söylüyordun, yazmışsın abi... Bakmadan konuşursak böyle oluyor işte.

O zaman ben de biraz Teks 17'den bahsedeyim...
Mevzunun bir kısmı Meksika'da geçiyor; yani tahmin ettiğiniz gibi Montales Bey de işin içinde. Montales Bey ile ilgili ayrıntılı bir dökümü (kimdir, necidir, bizimkilerle kaç macerada nerelerde buluşmuştur falan, epey uzunca bir döküm olacak :) ) Caretta Bey bir ara yapar, onu da boş bırakmamamız lazım, yoksa bize çok kızıyor.

Her neyse "El Supremo" lakaplı eski bir general, Meksika'nın nispeten ıssız topraklarında bağımsızlık aramaktadır. Hatta işin içine Amerikalı yüksek rütbeli, ensesi kalın dostlarını falan da sokar. Montales Bey de hemen Teks ve Carson'u çağırır: Uzun, entrikalı ve karışık bir macera. Uzun süre sonra ilk defa 2 sayıdan daha uzun, yaklaşık 4 sayı (bizde 2) sürüyor. Çöllerde başlayan macera California körfezinde bir adada bitiyor.

caretta

Evet Köstebek Bey "şeytan azapta gerek" misali Caretta'yı boş bırakmamak lazım.

Montales Teks'in sıkı dostlarından birisi. Onunla ilgili en çarpıcı şey ne biliyor musunuz ? Ön adını bilmiyoruz.

Yani Pablo, Pedro, Miguel, Felipe, Juan v.s. Adam sadece "Montales" olarak geçiyor.

Bol isimli Çiko'nun aksine sadece Montales. Ayrıntılı bir Montales yazısı yazmaya çalışacağım.

köstebek

Caretta Beyciğim,

Siz Montales'in ilk adı yok deyince, şaşkınlıktan bir yaşıma daha girip 51 oldum. Nasıl yokmuş abi deyip biraz net araştırması yaptım. Şöyle bir İtalyanca sayfa buldum. 72 tane Montales geçiyor, ama gerçekten hiç ön adı yok. Araştırmalarım devam edecek...

Bahsi geçen sayfa (belki işine yarar abi): https://it.wikipedia.org/wiki/Montales

Nemo

Juan Pablo Riera Montales olabilir mi? Ben de biraz daha arastirayim bakalim.
Özel Alfa Ajanı

hennessy

Sonunda Tex kavuştuk iki sayı birden sevindim. Doğum günü hediyesi olarak almak daha da güzel oldu Büyülü Dükkan teşekkür ederim....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Görsel paylaşır mısınız, bari, yüreğimizin Yağı biraz erisin.
They drew first blood...

caretta

Murat Bey şimdi aylık 16-17 sayılar mı çıktı?Klasik 15.sayı henüz çıkmadı değil mi?Bu iki aylık kitap Hakim Roy Bean'in Dönüşü ve Meksikalı El
Supremo maceralarını içeriyor.

hennessy

Alıntı yapılan: caretta - 25 Ağustos, 2015, 21:18:27
Murat Bey şimdi aylık 16-17 sayılar mı çıktı?Klasik 15.sayı henüz çıkmadı değil mi?Bu iki aylık kitap Hakim Roy Bean'in Dönüşü ve Meksikalı El
Supremo maceralarını içeriyor.
Abim 16.17.ciltler çıktı sadece
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Şimdi 2 Teks'in çıktığını Hennessy'den öğrendik.Çizgi Düşler facebookta bir başlık:Cilt 16 çıktı.Ama kapak cilt 17!El Supremo 637.sayının kapağı.
637-38 de cilt 17.Yani beklemekten fıtık olduk doğru dürüst bir kapak yüklenmedi.Bari İlyas'ın dükkanda ve diğer Kadıköy bayilerinde satılıyor mu
onu söyleseniz?

Yavuz tamer

Her iki sayı da İlyas da var.Selamlar