Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sultanhisar

Büyülü dükkaní aradım geldi dediler... aldım..

hanac

pardus88

Son sayılar 34 tl olmuş zaten 28 tl 'den 32 tl olmuştu yine zamlanmış çizgiroman fiyatlarıda benzin fiyatı gibi dolara bağlı sürekli güncelleniyor galiba böyle giderse çizgiroman okumayı bırakıcağız

seastar1000

Zamları ya da güncellemeleri savunuyor duruma düşmek istemem ama Tex ve Çizgidüşler özelinde konuşursak adamlar ocak 2017 den beri Tex leri 28 tl den sayıyordu. Şimdi ekonominin durumu, dolar vs zamlanmış diyecek bişey yok. Hakları var tabii ki.

Olay şu ki; bizim ücretlere zam gelmiyor, kişisel olarak ben 2017 de zam almadım, bu sene de hala zam yapıcaz dıyorlar ki yaparlarsa max % 10 dan az olurmuş.

Bu durumda da yaşamak için bazı şeylerden feragat ediyoruz.

18 yıllık malt viski yerine 12 yıllık blended viskiye iniyoruz ama Tex almaya devam ediyoruz da bakalım nereye kadar.

rumar80

Şu anda zamlar için kimse bir şey diyemez. Ama bu bizi yakında çizgi roman alamamaya götürebilir.

köstebek

Tex kısmında yazıldığı için küçük bir açıklama yapmak istedim. Bunlar zam değil arkadaşlar; sadece üretim maliyetindeki artışların bir kısmının okura yüklenmesi. Yani dolardaki artışlar yüzünden (yurtdışına telifler dolar veya avro üstünden oluyor; matbaacılar kağıt fiyatlarını vesaireyi dolar üstünden ayarlıyorlar) yayımcılar kıçlarına giren maddenin bir kısmını okura aktarmaya çalışıyorlar. Sonuçta herkes her şeyi biliyor.
Ama bir nokta daha var ki, okurun bir kitabı alıp almamaya karar vermesi için önce onu yayıncının basıp basmamaya karar vermesi gerekiyor. Bütün planlar alt üst olmuş durumda.
Sevgiler saygılar

caretta

Aylık Teks 36.sayıdaki Yama macerasını okudum. Yama şeytanla yaptığı pazarlığı kaybediyor ve bir kez daha tası tarağı toplayıp tüyüyor. Maceranın finali hakkında fazla birşey söylemek istemiyorum. Teks meraklıları satın alıp okusunlar.
Öyle ahım şahım bir final olmadı. Klasik Mefisto-Yama maceralarının tipik sonu. Şato, tapınak, barınak, mağara Mefisto ve Yama'nın gizlendikleri mekanlar, mutlaka başlarına yıkılıyor. Fotokopi gibi hep aynı final!

hennessy

Alıntı yapılan: caretta - 28 Ağustos, 2018, 20:38:36
Aylık Teks 36.sayıdaki Yama macerasını okudum.Yama şeytanla yaptığı pazarlığı kaybediyor ve
bir kez daha tası tarağı toplayıp tüyüyor.Maceranın finali hakkında fazla birşey söylemek istemiyorum.
Teks meraklıları satın alıp okusunlar.Öyle ahım şahım bir final olmadı.Klasik Mefisto-Yama maceralarının
tipik sonu.Şato,tapınak,barınak,mağara Mefisto ve Yama'nın gizlendikleri mekanlar, mutlaka başlarına
yıkılıyor.Fotokopi gibi hep aynı final!

Abi ne umutlar ile aldım bu sayıyı berbat ötesi bir final ile karşılaştım. Yakında Baba oğul dönerler of yaaaa....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Yama maceralarından artık ciddi olarak sıkılmaya başladım. Mefisto da öyle. Hep aynı klişe konular.
Çinliler, olmadı Hualpai yerlileri, siyahi adamlar, Aztek soyundan gelenler, voodoo müritleri, şimdi de Hintliler.
Baba oğul şeytanla pazarlık, duvara toslayıp madara olmak. Şeytan tarafından cezalandırılmak.
Neredeyse her macerada 4 kahramanımızdan en az iki tanesinin Mefisto veya Yama'nın ellerine düşmeleri.
Aptalca intikam tutkusu ile "onları binbir işkence ile öldüreceğim" teranesi. Son macerada Teks ile Karson voodoo hunganının elinde. Adam "wanga" ile oyun oynuyor elindeki iğneyi kollarına bacaklarına batırıyor! Derken Kit Willer yetişiyor. Yaralı aslanlar aniden turp gibi oluyorlar ve dinamitle ortalığı dağıtıyorlar.

Kara Kaplan sizlere ömür. Büyük ihtimalle Proteus da (trenin altında kalıyor) mefta olmuştur. Maestro 696.sayıda geri dönüyor. İnşallah ondan da kurtuluruz. Önümüzdeki yıllarda Yama ile sevgili pederi birlikte Teks ekibinin karşısına dikilecekler sanırım. Belki artık bu baba oğul hacıyatmazlardan da kurtuluruz. Yeni başlayan "Kaçırılan Çocuk" klasik western tarzında bir macera. Yama macerasından daha çok sevdim. Teks'i çok seviyorum ama döviz krizi, düşük tirajlar, uzun yayınlanma süreleri, yayıncıların sorunları, nazları niyazları. Çoğu arkadaşın öngördüğü gibi Türkiye fumetti yayınında gerçekten son demlerini yaşıyor.

sultanhisar

Yeni sayılardan haber var mı çıkacak mı Maxi Zagor hazır falan diyordu...noldu...

sultanhisar

hennessy

Var 2070 aralık sonu söz dedi El Salvadore İlker
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

BAHADIR

Güncel okumaya yetişmek için 3-5 yıl daha basılmasa olur... Az oldu... 5-7 yıl yapalım biz bunu...

memospinoz

Alıntı yapılan: hennessy - 10 Aralık, 2018, 17:31:31
Var 2070 aralık sonu söz dedi El Salvadore İlker

Şimdiden söyleyeyim de torunlarım alsınlar, mezarımın başında okurlar bana artık!  :D
il salvatore demek ha, "Kurtarıcı".  ;D Kurtar bizi Tex'sizlikten.

memospinoz

Yama'nın İşareti (No 673)

Nebraska sınırında, uçsuz bucaksız kırların ortasına kurulmuş küçük bir şehir olan Dunlap halkı yaklaşan fırtına bulutları yüzünden oldukça huzursuz saatler geçiriyordu. Fırtınanın öncüsü sayılan kara bulutların önünde neredeyse yüzlercesi bir araya gelmiş şekilde ilerleyen Ölümün Efendisinin kâbuslardan fırlamışa benzeyen karanlık iblisleri, Mefisto'nun oğluna yönelik bir mesaj taşıyorlardı. Issızlığın ortasında bir arabada annesiyle yaşayan Blacky Dickart'ın hayatı bu mesajı almasıyla birlikte bir kez daha tamamen değişecekti...

Dört Atlı (No 674)

Eski bir misyonu soyup kutsal emanetleri çalan bir çetenin peşine düşen Teks ve arkadaşları büyük maceralardan sonra karşılarında Mefisto'nun oğlu Yama'nın bulunduğunu fark ederler. Bu korkunç yaratıkla karşılaştıklarını anlamalarının ardın dan eski dostları El Morisco da onlara her zamanki gibi yardım elini uzatacaktı. ediyordu. Ama kahramanlarımızın yeni öğrenecekleri bir şey daha vardı: Ezeli düşmanları Yama bu sefer çok daha karanlık güçlerle işbirliği halindeydi ve çok daha ölümcül bir kudrete ulaşmıştı...

Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 32 TL