Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: aaciltan - 06 Nisan, 2019, 19:56:03
Yıl 2019... Hala Tex okuyanlar mı var yahu???  ;)

Tex ölmez vatan bölünmez.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Bilal ceylan

Tex ölmez de biz insanlar faniyiz be dostum. Bu dizi bu hızla biz hayattayken bitmez o da bize dert olur.

köstebek

Tex severler Derneği Denizli ili sorumluları harekete geçebilirler. İlker Bey, Denizli'deki kitap fuarındaymış.
Sonunda telgraf hatları çalıştı da haberimiz olabildi. Yerliler yine konuşan telleri doğramışlar.

Sonuç olarak matbaacının eline bugün yarın bir iki kese altın atılıyor da, tex efendi ve mahdumları yola çıkıyor.
Atilla Abiye salı diyelim de sallanmasın.

köstebek

İşin şakası bir yana sorun elbette para değil. O kadar ara verildi ki, çarklardaki paslanmayı, gevşemeyi tekrar toplamak zaman alıyor. Mayıs gibi herhalde durum biraz daha normal rutinine dönecektir.

caretta

Teks salı gün mü çıkıyor Köstebek Bey? Bu arada Jethro macerasını tam anlayabilmek için Büyük İstila macerası tekrar okunmalı. O macerada Jethro'nun karısı ve kardeşi Ku Klux Klan tarafından öldürülüyordu. Peki bu yeni maceradaki Jethro'nun oğlu kimden doğma? Yine Jethro'nun öldürdüğü sahibi Stevens'in bir subay oğlu var. Yahu bir türlü çıkamayan bir kitap için bir araba laf edip duruyorum. Yaşlanan insanlar çok konuşur derler. Ama galiba çok da yazarlar.

köstebek

Abi Jethro'nun oğlunun annesini yazarsam "spoiler" veriyorsun derler. ama ver dersen veririm, dert diil yani, sen istersen.

küçük bir ipucu vereyim: Eskiden Anadolu'da da var olan bir gelenekten yararlanmış Jethro efendi. Hatta bu konuda bir atasözü de var... :)

Evet, abi salı diyelim bakalım, ne olacak.

Zaten rahmetli olmuş kadıncağız... bir de arkasından dedikodu yapmayalım. :)

O subay'ın oğlu sonradan ortaya çıkıyor tabi, ama o da başka bir macera. Aslında Jethro'dan bir sonraki sayı demek daha doğru.

caretta

Çetin Bey Jethro''nun Ku Klux Klan taraından katledilen karısı Ester. Kardeşi Samson da öldürüldü. Bu macerada mezarda
yatan ise Mary. Bu macerada Jethro'ya "baba" diyen kartopu kimden olma, kimden doğma?
İtalyanca orijinali okuyorum ama anlayamıyorum.

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 08 Nisan, 2019, 22:16:33
Çetin Bey Jethro''nun Ku Klux Klan taraından katledilen karısı Ester. Kardeşi Samson da öldürüldü. Bu macerada mezarda
yatan ise Mary. Bu macerada Jethro'ya "baba" diyen kartopu kimden olma, kimden doğma?
İtalyanca orijinali okuyorum ama anlayamıyorum.

Baldız baldan tatlıdır, derler abi.
Spoilerden kıllanan varsa diye beyaza boyadım.  Cümlenin üstünü imleçle tararsan okuyabilirsin abi.

sultanhisar

sultanhisar

caretta

Bilal ceylan

sultanhisar

Afedersiniz...ama Teksler bi gaza geldik ama sonuç yine hüsran... :o

sultanhisar

Beceremiyorsanız...yapmayın... kardeşim...elbet bir yapacak bulunur...

caretta