Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haziran00

cevap vermek bile anlamsız ben çizgi düşlerin yerinde olsam basmam bile ne kadar ayıp verilen cevaplar, konu başlıklarını okumadan rencide edici yazılar yazılıyor yazık.

sultanhisar

Zaten bende basmasın... diyorum...basan bulunur elbette...

haziran00

Alıntı yapılan: sultanhisar - 01 Mayıs, 2019, 01:27:11
Zaten bende basmasın... diyorum...basan bulunur elbette...

Neyseki, sizin paşa gönlünüzle iş yapılmıyor.

hennessy

Arkadaşlar sonuçta çizgi roman piyasasında iş yapanlar bu işi sadece hobi ile yapmıyor  Kazanç yok ise yayınlar ya durur yada aralıklı basar. Sonuçta yatırdığı parayı geri almak mevzusu.

Benim eleştirilerin 1 sayı basıp devamını bir yıldır basmamak bunu yapacağına devam eden sayılara ağırlık verilebilir. 
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nemo

Nacizane tavsiyem, tepkilerimizi daha guzel dille yazabilirsek daha hos olur. Hem yayinci hem okuyucu acisindan.
Özel Alfa Ajanı

hanac

hennessy

Bu fotoğrafı çekip ilk siftahı ben yaptım :) Caretta abi bunu sayfa sayfamı okusak 5 ay idare eder o zaman :)

memospinoz

Her şeyin başladığı topraklarda yapılacak son bir düello kalmıştı geriye...

Madison Creek'te Düello

Kara giysiler içinde gezinen Kenneth Bowen adlı katil, yaptıkları katliam sırasında Timothy adlı küçük bir çocuğu da öldürmeyi reddetmiş ve birlikte kayıplara karışmışlardı. Katliam emrini verenler, bu kez de elbette Bowen ve Timothy'nin öldürülmesi emrini veriyorlardı; ama işleri hiç kolay değildi, çünkü Kenneth Bowen da yetenekli ve deneyimli bir silahşordu, ayrıca çözülmesi gereken başka sırlar da taşıyordu!...

Jethro

İçsavaş günlerine, Teks Willer'ın gençliğine geri dönüyoruz. Quitman Kalesi kahramanlarından üç arkadaş, üç serüvenci, yeni bir macera için bu kez Güneyin derinliklerine dalıyorlar. Çünkü Mississippi kıyısındaki küçük bir kasabada yaşayan bazı insanların kölelik günlerinin geride kaldığını anlamaları için gerekirse sıcak kurşun sofrasına oturtulmaları gerekiyordu...

Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 40 TL

rumar80

Aylık serinin yeni kitabını okumadan önce bir önceki sayıda başlayan macerayı tekrar okudum. Macera burada bitiyor.  Tipik bir Tex macerası. Güzel mi? Evet. Ama unutulmaz maceralardan değil.  İlginç yanı macera sonunda ileride göreceğimiz iki karakter hayatta kalıyor.  Daha çok Boselli'nin yaptığı bir taktik. İçi dolu, öyküsü olan bit karakter. Bakalım zamanla görürüz herhalde.

caretta

Evet tam 9 ay sonra 37.sayıya kavuştuk. "Kaçırılan Çocuk"adlı maceranın devamını okuyabildik. Rumar 80 dostumuzun dediği gibi Kenneth Bowen ve haydut Lee Mayıs 2019'da İtalya'da yayınlanan 703.sayıda geri dönüyorlar. Mekan da tanıdık. San Francisco. Tom Devlin, Lefty Potrero ve otelci Mike Tracy tam kadro. Jethro ile ilgili epeyce yazmıştım. Macera 38.sayıda sonlanacak. Umarım bu sayıyı çok beklemeyiz. Maceranın devamında ırkçılığın çirkin yüzü "Klan'ın Atlıları" tekrar ortaya çıkacaklar ve adeta kan gövdeyi götürecek. Mastantuono da macerayı çok güzel çizmiş. 38.sayıda yeni bir macera da başlıyor. Köstebek Çetin Bey bu sayının okumasını yaptı sanırım. Yeni macera ile ilgili biraz bilgi çıtlatır umarım.

köstebek

Caretta beyciğim. Tex yeni 38 gayet normal, seni çok heyecanlandırmaz. ama 39 tam senlik. yine eski günler... yine meksika günleri. Ama için içinde çok az bulunan bir şey var: Tex'in eski "hatunları"ndan biri... Lupe diye bir kızı hatırlıyorsundur. Meksika ihtilali günlerinden. sana bayağı bir eski macera okuması okuması yaptıracak.

caretta

Köstebek Bey demek ki 38 ve 39.sayılar size geldi. İnşallah yaz aylarında okuruz. Lupe Velasco kızımızı hatırlıyorum. Oğlak Altın Teks 6.sayıda karşımıza çıkıyordu. Teks'e bayağı tutuluyordu ama Teks bir gece kısa bir mektup bırakarak tüyüyordu. Merakla bekliyoruz Çetin Bey...

hennessy

Köstebek baba ne zaman gelir Kadıköy'e Tex bir haber var mı.

Bilal ceylan

Ilker özer le bir kaç gün önceki sohbetimizde yeni 2 sayının neredeyse hazır olduğunu son düzeltmelerinin bitmesinden sonra haziran başında raflarda olacağını söyledi .

köstebek

Ay başına filan çıkarırlar herhalde Hennesy beyciğim. Dediğim gibi 38. sayı gayet normal bir sayı. Jethro macerası bitiyor, yeni macera başlıyor. Daha önce bir ara çok iyiydi. Tex son dönemde maceralar genellikle hep 2 sayı sürüyor; biz de böylece tam macera verebiliyorduk. Arada bir macera 3 sayı sürünce kötü bir döngüye girdik. Şimdi hep maceranın sonu öbür aya kalıyor. İnşallah bir yerde yine toparlarız.

Ama 39. sayıda çok güzel bir macera başlıyor. Eski dostlar, sohbet, epey keyifli bir geyik çeviriyorlar. Tex'in evlenmeden önceki Meksika devrimine karıştığı döneme gidiliyor, ardından da karısı Lilith'in ölüp, bizimkinin ruhsal olarak dağıldığı ve yine Meksika'da tozu dumana kattığı döneme geçiliyor. Birkaç eski dost çıkıyor: Lupe Velasco diye güzeller güzeli bir abla var mesela. Zaten macera'nın adı Lupe'nin Dönüşü... Sonra Jorge Drigo var, Montales döneminde bizimkinin birlikte savaştığı adamlardan biri. Yüzbaşı Inigo bir eski Meksikalı subay var. Bunların hepsi ilk Meksika savaşları döneminde var olan adamlar. Tex klasik serinin oğlak bastığı ilk sayılara bakmanızda büyük fayda var. Atilla Abi, o meksika itiş kakış dönemini anlatır size.

Piccinelli çizmiş, bence çok da güzel çizmiş. Piccinelli Zagorcu değil miydi?